Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na grudzień 2015

Autor Piotr Gibaszewski, 02.12.2015

 

 

 

Chwilami można mieć wrażenie, że wszystko się tak układało, by spełnił się aktualny scenariusz. Przecież tak niewiele brakowało, by PiS nie uzyskał większości. Tych „przypadków”, które prowadziły PiS do zwycięstwa było więcej. Gdyby w wyborach prezydenckich, które w zasadzie Bronisław Komorowski miał wygrane, zwyciężył były prezydent Komorowski, PiS nie mógłby łatwo przeprowadzać swoich ustaw. Gdyby  Zjednoczona Lewica weszła do Sejmu, PiS nie miałby takiej większości. Musiałby zawiązywać niewygodne, krępujące jego plany koalicje. Byłby zatem osłabiony. Nominalnie PiS nie osiągnął bardzo wysokiego wyniku. System liczenia głosów zadecydował, że PiS mimo, iż uzyskał procentowo mniej głosów, niż PO w roku 2007, ma jednak więcej miejsc w Sejmie. Możemy mieć wrażenie, że jakaś niezwykła siła wręcz prowadziła PiS wprost do tego, by mogło ono rządzić. By mogło rządzić absolutnie, totalnie, na 100%. Bo to pierwszy po roku 1989 przypadek, gdy jedna partia ma większość, która daje jej możliwość sprawowania samodzielnych rządów. A zatem… Siła Wyższa zdecydowała, że Prawo i Sprawiedliwość miało przejąć rządy. Ale tu nie chodzi o partię, tu chodzi o pewną ideę, mit, wizję, ideologię. A nawet jeszcze coś więcej – pewną zbiorową świadomość. Tak, jakby było nam „pisane” przejść przez to doświadczenie, bo coś (Ktoś) na górze tego sobie życzy.

Jednak w kraju zaczynają się budzić ciekawe trendy obywatelskie. Jest nim między innymi internetowy ruch Komitet Obrony Demokracji, o którym napiszę więcej za miesiąc. Te nowe inicjatywy dają nadzieję na to, że Polska nie pójdzie drogą Węgier, a tym bardziej Białorusi lub Rosji. Jednak zapomnijmy o jakimś przewrocie, masowych buntach lub strajkach. Nie będzie ich, przynajmniej do końca przyszłego roku. Wędrówka Plutona przez IC III RP to nie kolejna zmiana rządów, władzy. Tu chodzi o coś dużo ważniejszego i głębszego. To proces ujawniania się mroków siedzących w polskiej karmie i duszy. Ale receptą na to jest głęboka terapia czegoś, co Polacy dźwigają od stuleci. Nowo uruchamiane procesy demokratyczne mają zatem na celu powrót do takich światłych idei jak pierwsza Solidarność, oraz wolnościowe nauczanie Jana Pawła II. Agresji, języka przemocy, konfrontacji, wykluczenia mamy aż za wiele. Kluczem jest uzdrowienie, a proces ten musi potrwać, być może do kolejnych wyborów w roku 2019.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Buddyjska recepta na miłość: wolni w związku

Każdy związek jest mieszanką wielu różnych uczuć zarówno pięknych jak i trudnych. W buddyzmie to negatywne emocje są podstawą rozwoju związku. To je w końcu przekształcamy w mądrość i prawdziwą miłość. Autor ? Matthias Ennenbach - od 20 lat pomaga uzdrawiać relacje w związkach łącząc buddyjskie mądrości z naukami świata Zachodu. Dzięki jego radom zdołasz rozpoznawać swoje uczucia i będziesz mógł określić te, które stanowią najczęstszą przyczynę konfliktów w związku. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »