Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

Kartki



Wyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Homeopatia - podstawowe założenia

Autor dr n. med. Leszek Tucholski, 19.03.2010

 

Najwyższym ideałem oddziaływania leczniczego (uzdrawiania) jest szybkie
łagodne i trwałe przywrócenie zdrowia, usunięcie i zniszczenie całej choroby w najszybszy; najpewniejszy i najmniej szkodliwy sposób, zgodnie z jasno pojętymi zasadami.

SAMUEL HAHNEMANN


Słowo homeopatia, jakim określił Samuel Christian Fridrich Hahnemann  swą metodę leczniczą, pochodzi z połączenia dwóch greckich słów: homoion - "podobne" i pathos - "cierpienie". Hahnemann kładł nacisk na fakt, że substancje mogące wywołać obraz sztucznej choroby u zdrowych osobników, potrafią wyleczyć pacjenta, u którego występują takie same symptomy. "Ponieważ choroby są jedynie odchyleniem od stanu zdrowia i objawiają się symptomami, a leczenie polega na przywróceniu stanu zdrowia, staje się jasne, że leki mogą wyleczyć człowieka tylko wtedy, gdy posiadają moc odmieniania samopoczucia człowieka, które zależne jest od jego odczuć i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Uzdrawiająca siła leków polega więc na zdolności oddziaływania na samopoczucie chorego" - twierdził Hahnemann. Według zasady znanej zwykle pod nazwą prawa podobieństw substancja, która u zdrowych ludzi jest zdolna wywołać pewne objawy, podana ludziom cierpiącym z powodu tych samych objawów - przynosi poprawę.

Przeprowadzono już wiele badań fizycznych, biologicznych, biochemicznych i innych testów w zakresie nauk podstawowych, by określić, w jaki sposób działa prawo podobieństw. Wprawdzie teoretyczne i techniczne wyjaśnienie tego zjawiska jest bardzo ważne, ale ma drugorzędne znaczenie wobec faktu, że homeopatia pomogła tak wielu pacjentom i pozwoliła na odniesienie sukcesu terapeutycznego tak wielu praktykom homeopatii.

Do produkcji leku homeopatycznego używa się wszelkiego rodzaju substancji: roślin, zwierząt, minerałów a nawet chorych tkanek, bioterapeutyki. Zgodnie z zasadami homeopatii każdy lek jest wielokrotnie rozcierany, rozcieńczany i wstrząsany. Naprzemiennie lek się rozcieńcza i wstrząsa - na każdym etapie jego przygotowania - nazywa się to potencjonowaniem (dynamizacją). Ostatecznie lek otrzymuje postać pigułki, nalewki, kropli, tabletek i - w pewnych lekach pierwszej pomocy - w postaci kremów do użytku zewnętrznego. Leki sporządzone są z obojętnej substancji nośnikowej roztartej z lekiem o właściwej potencji. Pojemniki z pigułkami opatrzone są etykietą z nazwą leku, liczbą i literą.  Liczba oznacza liczbę kolejnych rozcięczeń, litera - setne lub dziesiąte rozcieńczenia i choć brzmi to paradoksalnie - im bardziej rozcieńczony lek, tym głębsze jest jego działanie. Leki w niskich potencjach, a więc takie gdzie materialna substancja lecznicza jest zachowana w minimalnej ilości zaś energia leku nie jest wielka, np. D 12, CH 15 podobne są w działaniu do leków klasycznych. Leczą one dany narząd lub symptom choroby i stąd ich nazwa "organotropowe"; są to leki przez homeopatów nazywane małymi, których działanie ogólnoustrojowe jest niewielkie przy zadowalającej efektywności leczniczej dla miejscowych objawów, można by je nazwać lekami objawowymi. Natomiast leki o wyższych potencjach wskazane są, kiedy dominują objawy umysłowe i emocjonalne. Ponieważ działają one na głębokich poziomach organizmu, bardzo istotne jest dokładne dopasowanie leku.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               






Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Ho'oponopono - siła tworzenia

Wywiad z Krystyną Kwiecinski autorką książki Hooponopono siła tworzenia oraz instruktorką kursów Ho'oponopono. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »