Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Homeopatia - podstawowe założenia

Autor dr n. med. Leszek Tucholski, 19.03.2010

 

Najwyższym ideałem oddziaływania leczniczego (uzdrawiania) jest szybkie
łagodne i trwałe przywrócenie zdrowia, usunięcie i zniszczenie całej choroby w najszybszy; najpewniejszy i najmniej szkodliwy sposób, zgodnie z jasno pojętymi zasadami.

SAMUEL HAHNEMANN


Słowo homeopatia, jakim określił Samuel Christian Fridrich Hahnemann  swą metodę leczniczą, pochodzi z połączenia dwóch greckich słów: homoion - "podobne" i pathos - "cierpienie". Hahnemann kładł nacisk na fakt, że substancje mogące wywołać obraz sztucznej choroby u zdrowych osobników, potrafią wyleczyć pacjenta, u którego występują takie same symptomy. "Ponieważ choroby są jedynie odchyleniem od stanu zdrowia i objawiają się symptomami, a leczenie polega na przywróceniu stanu zdrowia, staje się jasne, że leki mogą wyleczyć człowieka tylko wtedy, gdy posiadają moc odmieniania samopoczucia człowieka, które zależne jest od jego odczuć i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Uzdrawiająca siła leków polega więc na zdolności oddziaływania na samopoczucie chorego" - twierdził Hahnemann. Według zasady znanej zwykle pod nazwą prawa podobieństw substancja, która u zdrowych ludzi jest zdolna wywołać pewne objawy, podana ludziom cierpiącym z powodu tych samych objawów - przynosi poprawę.

Przeprowadzono już wiele badań fizycznych, biologicznych, biochemicznych i innych testów w zakresie nauk podstawowych, by określić, w jaki sposób działa prawo podobieństw. Wprawdzie teoretyczne i techniczne wyjaśnienie tego zjawiska jest bardzo ważne, ale ma drugorzędne znaczenie wobec faktu, że homeopatia pomogła tak wielu pacjentom i pozwoliła na odniesienie sukcesu terapeutycznego tak wielu praktykom homeopatii.

Do produkcji leku homeopatycznego używa się wszelkiego rodzaju substancji: roślin, zwierząt, minerałów a nawet chorych tkanek, bioterapeutyki. Zgodnie z zasadami homeopatii każdy lek jest wielokrotnie rozcierany, rozcieńczany i wstrząsany. Naprzemiennie lek się rozcieńcza i wstrząsa - na każdym etapie jego przygotowania - nazywa się to potencjonowaniem (dynamizacją). Ostatecznie lek otrzymuje postać pigułki, nalewki, kropli, tabletek i - w pewnych lekach pierwszej pomocy - w postaci kremów do użytku zewnętrznego. Leki sporządzone są z obojętnej substancji nośnikowej roztartej z lekiem o właściwej potencji. Pojemniki z pigułkami opatrzone są etykietą z nazwą leku, liczbą i literą.  Liczba oznacza liczbę kolejnych rozcięczeń, litera - setne lub dziesiąte rozcieńczenia i choć brzmi to paradoksalnie - im bardziej rozcieńczony lek, tym głębsze jest jego działanie. Leki w niskich potencjach, a więc takie gdzie materialna substancja lecznicza jest zachowana w minimalnej ilości zaś energia leku nie jest wielka, np. D 12, CH 15 podobne są w działaniu do leków klasycznych. Leczą one dany narząd lub symptom choroby i stąd ich nazwa "organotropowe"; są to leki przez homeopatów nazywane małymi, których działanie ogólnoustrojowe jest niewielkie przy zadowalającej efektywności leczniczej dla miejscowych objawów, można by je nazwać lekami objawowymi. Natomiast leki o wyższych potencjach wskazane są, kiedy dominują objawy umysłowe i emocjonalne. Ponieważ działają one na głębokich poziomach organizmu, bardzo istotne jest dokładne dopasowanie leku.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Holograficzny wszechświat

Hologram to trójwymiarowy obraz projektowany za pomocą lasera. Autor, na bazie wyników badań dwóch wielkich myślicieli, Davida Bohma ? fizyka z Uniwersytetu Londyńskiego, protegowanego Einsteina i jednego z najbardziej uznanych fizyków kwantowych na świecie oraz Karla Pribrama ? neurofizjologa z Uniwersytetu Stanford, architekta współczesnego rozumienia mózgu ? prezentuje nowy sposób patrzenia na świat i życie. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »