Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Postaw na swoje serce

Autor Paweł Karwat, 01.11.2014

 

 

 
                                           Postaw na swoje serce

Życie jest jak inwestycja. Na coś zawsze musimy postawić. Znaczy to, że czemuś musimy zaufać. Czemuś albo komuś. Bez zaufania nie ma życia.
Łacińskie słowo "cor" znaczy nie tylko "serce" w rozumieniu biologicznym, ale i ośrodek świadomości, czyli "ducha", "umysłu" czy "duszy", a także "kochania".
Tak się złożyło, że jogini i kahuni uznają serce za siedzibę ducha. Postaw na swoje serce znaczy postaw na siebie, na swoją intuicję, na to wszystko, co przeżywasz w obszarze swojego wewnętrznego "ja".
Innymi słowy zaufaj sobie. Jeśli masz problemy finansowe to złóż pełną ufność w swoim sercu. Nie chodzi o jakąś abstrakcję, ale o to wszystko, czego doświadczasz w jego przestrzeni.
Prawdziwa duchowość wiąże się z odczuwaniem, z doświadczaniem a nie z myśleniem, wyobrażaniem sobie czegoś i wiarą w coś "transcendentnego". Autentyczna duchowość opiera się na immanencji a nie transcendencji. Oczywiście duch jest transcendentny wobec ciała, czyli przekracza ciało, nie jest ciałem, lecz duchowość nie jest transcendencją ducha, lecz łączeniem się z jego głębią, z jego istotą.
My jednak często uciekamy od siebie samych w świat. I tyle nas widać. Powracamy na chwilę do siebie by opatrzyć rany, kiedy "rzucenie się" w wir zjawisk zrobiło nam jakąś krzywdę. Kiedy zaufaliśmy temu, czemu nie powinniśmy byli ufać.
Czy chodzi o finanse, czy o związek, czy o zdrowie: zaufaj swojemu "cor", czyli sercu. Oprzyj się na nim. Otwórz je. To nie jest tylko przenośnia. Chodzi tu o otwarcie czakry serca, aby widzieć sercem. Widzieć sercem także nasze problemy. Bo zupełnie inaczej wyglądają one kiedy patrzymy na nie tylko oczami, a inaczej, gdy angażujemy w to nasze serce.
Przywykliśmy może do powierzchownego traktowania siebie, swojego doświadczenia życia i świata. Poznanie i działanie z głębi serca może być dla nas czymś obcym lub niezrozumiałym. Nie jest to jednak tak trudne, jak może się zdawać. Wystarczy systematycznie i wytrwale kierować swoją uwagę do wnętrza. Znaczy to, że zaczynamy liczyć się z samymi sobą. Że odnosimy nasze problemy do siebie. Że szukamy przewodnictwa, mocy i mądrości poprzez naszego ducha a nie ciało.
 
===
Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: www.muninszaman.blogspot.com
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Naturoterapeuta czy lekarz? Po co wybierać?

Wielu ludzi zastanawia się czy pójść do naturoterapeuty, czyli do kręgarza, masażysty, bioenergoterapeuty by pomóc swojemu zdrowiu, czy też może oprzeć się na medycynie akademickiej? Ale po co w ogóle wybierać? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »