Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Problem braku samodeterminacji

Autor Paweł Karwat, 22.07.2014
                                          Problem braku samodeterminacji

Naszym największym wrogiem jest nasz własny nieukształtowany charakter. Zwłaszcza jedna cecha w tych charakterze sprawia nam tak wiele trudności: brak autodeterminacji lub samodyscypliny.
Czekamy, aż poruszy nas coś lub ktoś - jakiś bodziec mniej lub bardziej „święty” albo „świecki”, w zależności od preferencji.
Gdy czekasz na bodziec stajesz się nieaktywny. I przypominasz marionetkę.
Chcemy zapewnić sobie różne bodźce, część z nich wprowadzamy do swojego ciała w postaci „używek”.
Dzisiejszy, konsumpcyjny model kultury i człowieka wyrasta na wadach charakteru i im schlebia. Otrzymujesz różne porcje bodźców z różnej strony, bez nich stajesz się niezdolny do działania.
Czy tym jest wolność? Sądzę, że ze wszystkim prób definiowania wolności najmocniejsze jest określanie jej jako autodeterminacji. Potrafisz mieć inicjatywę, przejąć ster, zrobić coś całkowicie niezależnie od tego, czy pojawia się jakiś bodziec, czy nie.
To czyni nas ludźmi - brak tego jest patologią człowieczeństwa.
Gdy pytasz „jak” i czekasz, aż ktoś ci wyjaśni w jaki sposób masz się autodeterminować, również oczekujesz na bodziec i nadal ulegasz tendencji konsumpcyjnej.
Chcesz, aby ktoś, jakiś mędrzec stymulował twój rozum. Tak właśnie działamy na ogół i tego właśnie uczy nas współczesność. To wielka szkoła niewolników od dziedzin „najgrubszych”, czyli pieniędzy, po „najsubtelniejsze”, jak duchowość, religia itd.
Włączasz film i oczekujesz bodźców. To samo robisz z mediami itd. Być może po ten tekst sięgnąłeś z takim samym poszukiwaniem. Czujesz się bierny, uwikłany, otumaniony, zablokowany i pragniesz, by przyszedł ktoś lub zadziałało coś, co cię odblokuje.
Być może ktoś, kto czyta te słowa początkowo nie będzie wiedział o czym w ogóle mowa. Być może nigdy nie zaznałeś stanu, w którym działasz naprawę kreatywnie, od siebie, nie zaś w efekcie zadziałania jakiegoś stymulatora. Cały problem wyda ci się jałowy. Albo włączy ci się myślenie i zechcesz dyskutować, snuć teorie, potwierdzać i obalać. Zapytam jednak: dlaczego to ewentualnie zrobisz? Co jest przyczyną tego? Czy jesteś nią ty, czy coś pochodzącego spoza ciebie?
Kiedy człowiek nie jest twórczy, staje się mechaniczny. Nie ma czegoś pośredniego. Odczuwasz dyskomfort w chwili, kiedy stajesz się jak piłka, odbijany tylko od jednego bodźca do drugiego, kiedy jedyną twoją wolnością jest wybieranie co silniejszych bodźców.

 

Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Lecznicze działanie grzybka tybetańskiego

Jak głosi legenda, przybył on do Polski aż z Kaukazu, gdzie tamtejsi górale odkryli go przy produkcji zsiadłego mleka. Chcecie wiedzieć co to? Przeczytajcie! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »