Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Bezwarunkowo kochać samego siebie

Autor Paweł Karwat, 12.03.2014


                                              Bezwarunkowo kochać samego siebieJeśli słysząc zdania typu "bezwarunkowo kocham siebie, bez względu na sytuację, w jakiej się znalazłem, bez względu na poziom zarobków, długi, na udany czy nieudany związek, dobre czy kiepskie zdrowie, zdrowe czy niezdrowe relacje towarzyskie, bycie oświeconym lub nie" odczuwamy dyskomfort, wewnętrzną niezgodę i opór, to możemy być pewni, że mamy problem z miłością do siebie. Podobnie kiedy cała sprawa kochania siebie wydaje nam się nieistotną bzdurą, sentymentalną zabawą, dziecinadą i nie przywiązujemy do tego wagi.
Kochanie i szanowanie siebie to jedyna droga, by pokochać i zacząć szanować innych. Jeżeli nie masz, nie przeżywasz, nie odczuwasz bezwarunkowej miłości wewnątrz, do siebie samego (bo wewnątrz jesteś tylko ty), to nie będziesz w stanie wykrzesać jej wobec innych. Będziesz darzył ich uczuciem, ale nie miłości, lecz bolesnego przywiązania, które jest rewersem niechęci.
Co to znaczy kochać i szanować siebie? Wyobraź sobie, że do twojego domu przyszedł ktoś, kogo podziwiasz, może wybitny aktor, muzyk, duchowny, polityk, ktokolwiek. Odczuwasz szacunek i gościsz tego człowieka wszystkim, co najlepsze. Jesteś dla niego miły (czasami przesadnie). Czujesz się szczególnie będąc w jego obecności. Rezygnujesz z błahych spraw by zająć się swoim gościem.
W żadnym razie nie złościsz się na niego, nie krytykujesz go i nie potępiasz. Pomyślenie o nim czegoś negatywnego to ostatnia rzecz, jaka mogłaby przyjść ci do głowy.
Teraz zmień obraz tej osoby na swój własny. O taki rodzaj szacunku i miłości do siebie chodzi, nawet o wiele więcej. To absolutna akceptacja siebie, bezwarunkowa. Nawet gdy popełniam błąd, nawet gdy ktoś przez to ucierpi. Nawet gdy sam się czymś skrzywdzę.
Błąd nie jest dostatecznym powodem, aby przestać siebie szanować. Jeżeli przestaniesz siebie szanować to nie będziesz w stanie naprawić swojego błędu lub czegoś się z niego nauczyć. Będziesz pogrążony w poczuciu winy, samoponiżeniu.
My sami tworzymy swoje negatywne myśli brakiem miłości do siebie. To nie jest kwestia tego, że negatywne myśli są, bo są - źródłem negatywności jest brak pozytywności. Nie wnosząc jej do relacji z samymi sobą sprawiamy, że nasze myśli, uczucia, emocje, energia a w końcu ciało działają negatywnie, czego skutkiem jest m.in. choroba.
Dlatego huna głosi, że przebaczenie sobie, pokochanie siebie miłością bezwarunkową jest zasadą każdego samouzdrowienia.
Miłość do siebie to nie tylko duchowy lek, ale i szczepionka przeciw niezliczonej ilości nieszczęść na każdym poziomie życia.
Rozbudźmy miłość do siebie samych. To jest ta sama miłość, jaką będziemy kochać innych i świat, jeżeli najpierw zaczniemy darzyć nią siebie, jeśli dokonamy jej odkrycia w swoim wnętrzu.
W hunie słowo oznaczające tę miłość to "aloha". Słowo to tłumaczy się dosłownie jako "dzielić z kimś energię/oddech życia". Miłość do siebie nigdy nie zatrzyma się tylko na naszej osobie, zacznie rozlewać się na ludzi i świat dookoła nas, a jej energia poza naszą świadomością będzie wzmacniać aurę tej planety, przynosząc korzyść wszystkich czującym istotom.
Musimy jednak zacząć od siebie. Zdaje się, że na ogół pragniemy skończyć na sobie. "Ok, zaakceptuję siebie, jeżeli osiągnę to i tamto, sprawdzę się, wzmocnię, udoskonalę, ukończę studia, założę rodzinę czy zarobię swój pierwszy milion". Wtedy - wydaje nam się - będziemy mieć prawo do kochania siebie samych. Kiedy osiągniemy sukces. A co stanie się wtedy na drodze do sukcesu? Będziemy nią podążać bez akceptacji do siebie?
Prawo piąte sukcesu wg. huny (a huna ma ich siedem), wspomniana ALOHA głosi, że sukces jest możliwy dzięki miłości, gdy znamy ją i przejawiamy ją, praktykujemy ją zanim go osiągniemy, bez względu na okoliczności.

Praktyka huny
Powtarzaj ze skupieniem (nalu) gdzie chcesz i kiedy zechcesz oraz jak długo uznasz za stosowne, w dowolnej pozycji ciała: "Bezwarunkowo kocham siebie, bez względu na sytuację, w jakiej się znalazłem, bez względu na poziom zarobków, długi, na udany czy nieudany związek, dobre czy kiepskie zdrowie, zdrowe czy niezdrowe relacje towarzyskie, bycie oświeconym lub nie".

Uzdrów swoje pieniądze, związek, ciało i psychikę, relacje towarzyskie i rodzinne oraz duchową ścieżkę! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge'a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Twoje ciało mówi - konkurs!

Zapraszamy do udziału w konkursie. Do wygrania - nowość wydawnictwa Illuminatio - Sekretny język twojego ciała Inny Segal. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »