Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Sylwetki

To Tarot mnie wybrał i pozwolił się oswoić

Autor Natalia Toczek, 22.01.2014


                           

                                     To Tarot mnie wybrał i pozwolił się oswoić


Joanna Wiśniewska - tarocista, numerolog, wróżka - jest numerologiczną 7, Bliźniakiem, ascendent usytuowany w Lwie. Wróżeniem zajmuje się odkąd pamięta - najpierw dla zabawy, teraz dla satysfakcji. Jej rodziną są wszyscy ci, którzy kochają piękno i dobro.

Skąd zainteresowanie wróżeniem?

Jeżeli przeglądamy strony internetowe dotyczące wróżb, stworzonych przez wróżki, zazwyczaj natrafiamy na informację „wróżbami zajmuję się już od pokoleń, wiedzę przekazała mi moja mama, babcia, ciocia”. Jedni się z tego faktu wyśmiewają, inni patrzą na to z przymrużeniem oka. Ale ja byłabym skłonna uwierzyć w to, że tak to faktycznie wygląda. Wyobraźcie sobie państwo, że wyrastacie w domu, gdzie nie było mowy o kartach, magii, czarowaniu. Jakie jest prawdopodobieństwo, że przesiąkniecie magiczną atmosferą? Malutkie. Dlatego większość wróżek właśnie ma takie czarodziejskie i nieco inne korzenie. Ja sama wyrosłam w domu, gdzie mama stawiała karty swoim koleżankom, gdzie okadzanie było zupełnie normalna czynnością, a nasze domowe duchy bywały widywane przez wszystkich członków rodziny. Z takim zapleczem nie mogło być inaczej jak tylko trzeba było zainteresować się tą magiczną stroną życia. I tak pierwsze karty i wahadło dostałam od mamy. Karty miały opisy, więc jako dzieciak mogłam metodą prób i błędów uczyć się ich znaczeń. W momencie, kiedy moi rówieśnicy uczyli się przysłowiowej tabliczki mnożenia, ja jeszcze po szkole słuchałam opowieści o duchach oraz bawiłam się swoimi kartami. Tarot przyszedł do mnie później, jako kolejna metoda wróżenia. Tak naprawdę praca wróżki to ciągłe poznawanie nowych rzeczy i poprzez ludzi i poprzez publikacje, poznawanie nowych metod, szukanie nieznanego.  Ale zainteresowanie tym nieznanym wyniosłam z domu.

Jakimi rodzajami kart się Pani posługuje?
Przede wszystkim moją miłością jest tarot. To on mnie wybrał i pozwolił się oswoić. Pewnie wszyscy początkujący tarociści maja taki moment, kiedy znają znaczenia kart, wiedzą jak i co w nich działa a…nie potrafią opowiedzieć ludzkiej historii widocznej w tych kartach.  Ja też tak miałam, ale nagle się wszystko odblokowało. To moje podstawowe narzędzie. Oprócz tego są to karty Lenormand, Runy, Wachadło. Tyle z kart, niemniej jeszcze bardzo interesuje mnie magia. Czyli nie tylko pokazywanie jak będzie wyglądała przyszłość, ale jeszcze jak można ja ulepszyć.

Oprócz kart zajmuje się Pani także Runami. Czy według Pani te moce można w jakiś sposób porównać ze sobą czy są całkowicie odmienne?
Efekt dla wszystkich metod jest bardzo podobny. One przewidują przyszłość. Ale runami na dodatek można sobie wspaniale pomóc robiąc talizmany runiczne dodające energii w wielu przedsięwzięciach. Karty cygańskie czy Lenormand mają prostą symbolikę, ale są dość konkretne. Tarot genialnie odpowiada na pytania. Wszystkie te metody dążą do tego samego, a jednocześnie są nieco różne.

Czy dużo klientów prosi o wykonanie rytuału?
My jesteśmy otoczeni magią, tylko nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Dzielenie się jajkiem ma dawać nam dobrobyt, nastrojowa świeca przy kolacji jednocześnie spala złe energie, ubierając choinke przyciągamy do domu różne formy dobra. Wszystkie pogańskie i ludowe zwyczaje zmieszały się z Katolicyzmem przechodząc w tradycję. I ta tradycja często bywa magiczna. Czarownica potrafi tylko pewne rzeczy usystematyzować, wie, że złota świeca przyciągnie do nas bogactwo, tak jak i zasianie przed świętami rzeżuchy, która daje nam wzrost i plony. Wykorzystuje symbolikę, moce i rytuały do skumulowania pewnej energii sprawczej. Ludzie coraz częściej widzą, że magiczna strona życia, chociaż nie do końca objęta równaniami i wyjaśniona po prostu działa. Dlatego coraz częściej proszą o pomoc. Może ona być dwojaka. Z jednej strony mogę powiedzieć, co należy zrobić w danej sytuacji, z drugiej strony ludzie wiedzą, ze zajmując się magią, poświęcam temu wiele czasu i uwagi, więc sama moc magiczna wzrasta, umiejętności również. Często powierzają więc swoje problemy do rozwiązania przez magię.

Są rzeczy, których nie robię, nie przyciągam konkretnej osoby do związku, chociaż już miłość jako miłość do osoby owszem. Nie rzucam klątw, raczej zajmuję się ich zdejmowaniem jak i złorzeczeń czy złych myślokształtów.

Rytuały najlepiej robić w obecności osoby zainteresowanej. Niemniej szalone czasy wymagają szalonych pomysłów. Jeżeli ktoś nie może do mnie dojechać, wysyła mi przygotowane odpowiednio świece, zapisaną intencję, często jakiegoś świadka w postaci kosmyka włosów. Umawiamy się na konkretny dzień i konkretną godzinę i wspólnie działamy.

Jakimi narzędziami podczas rytuałów posługuje się Pani? Jak wygląda ołtarz do rytuałów?
Ołtarz zmienia się w zależności od pory roku i zaplanowanego działania. Podstawą jest jednak pentagram, różdżka, odpowiednie świece, wizerunek bogini, boga, symbole czterech żywiołów czyli ogień, kadzidło sól i woda. Wszystko ustawione w odpowiednie strony świata. To podstawa. Do tego różne magiczne akcesoria takie jak talizmany, sznurki, kamienie, nożyczki jeżeli mamy coś odciąć. Wola sprawcza i odpowiednie magiczne zaklęcia, które bardzo często tworzy się na potrzeby konkretnej osoby.

Jakie sposoby ochrony przed ciemnymi mocami poleciłaby Pani naszym czytelnikom?

Trzy proste domowe sposoby stosowane razem dają najlepsze rezultaty. Najpierw bierzemy kąpiel w wodzie z solą oczyszczając naszą własną energię. Następnie okadzamy dom białą szałwią lub innym naturalnym kadzidłem zawsze odwrotnie do ruchu wskazówek zegara, zapalany białą albo czarną świecę, w intencja oczyszczenia domu i domowników. Świeca powinna wypalić się do końca, a resztki należy zakopać daleko od domu.  Na taką czysta energię możemy nałożyć talizman, czy to runiczny czy inny, który będzie naszą tarczą przez długi czas. Niestety takie oczyszczania trzeba powtarzać, bo jak to z myciem rąk, po myciu za jakiś czas znowu se zabrudzą.

Czy oprócz sesji indywidualnych prowadzi Pani także różnego rodzaju warsztaty?
Myślę o warsztatach, gdzie jak na ludowej pirzawce spotkałyby się kobiety i dzieliły swoim magicznym doświadczeniem. Przy okazji możnaby było omówić podstawowe zasady panujące w magii, tak, żeby można było sobie pomóc. Ale to dopiero faza projektu i pomysłu lęgnącego się w mojej głowie.


Pozdrawiam

Blog Wróżki Joanny: http://wrozkajoanna.bloog.pl/?smoybbtticaid=612117
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Uzdrawianie energetyczne - dr Meg Blackburn Rosey

Odkrywczy i zaskakujący ? prawdopodobnie najważniejszy podręcznik leczenia holistycznego ostatnich lat! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »