Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Najpopularniejsze

Wybór terapeuty

Autor Agni Kubi, 06.01.2014

 

 

                                                      Wybór terapeutyCzęść z was być może myśli o skorzystaniu z terapii. Tym artykułem chciałabym wam polecić sprawdzenie terapii i terapeuty zanim się na coś zdecydujecie, mam nadzieje że to będzie pomocne w wyborze.
Wybór jest bardzo duży, np. terapie które są stosowane na poziomie fizycznym, mentalnym, lub energetycznym. Sprawdź z którą z nich czujesz się komfortowo.

Ustal co chcesz osiągnąć, to pomoże w zawężeniu poszukiwań. Jest to o tyle ważne, że wtedy zdajesz sobie sprawę nad czym konkretnie chcesz pracować, i jak widzisz siebie po zakończonej terapii. To czy, i jak Twój cel został osiągnięty, pomoże Ci ocenić czy ta terapia okazała się sukcesem.

Zanim dokonasz wyboru, dowiedz się o danej terapii. Jaka jest jej forma, i działanie. Jakie są wymagania żeby ktoś został w tej dziedzinie terapeutą. Czy są to kilkuletnie studia, z praktyką zawodową i egzaminem. Czy może ukończony kurs z egzaminem, czy kurs bez egzaminu, czy może ta metoda została opracowana przez samego terapeutę.

Warto też sprawdzić czy instytucja wydająca dyplom ma do tego prawo, i gdzie jest on honorowany. Np; Ja, zrobiłam kurs `Komunikacji ze zwierzętami` u osoby która która nie była oficjalną instruktorką. Dostałam dyplom który potwierdza moje uczestnictwo, i nic więcej. To był mój świadomy wybór. Komunikuję się tylko z moimi zwierzętami. Oficjalny kurs był 3x droższy, dłuższy i program nie do końca mi odpowiadał.

Skontaktuj się z terapeutą, zapytaj o kwalifikacje i doświadczenie. Jest to też dobry moment żeby sprawdzić czy na poziomie osobistym masz z nim dobry kontakt. Nie mam tu na myśli niczego w rodzaju, 'ah to będzie mój nowy najlepszy przyjaciel', ale o tym wewnętrznym odczuciu że ta osoba jest Tobie w stanie pomóc. Słuchaj swojego wewnętrznego głosu w tej kwestii, to że ten terapeuta pomógł przyjaciółce, nie oznacza to że automatycznie Tobie też pomoże.

Zwróć uwagę na to czy terapeuta zwraca się do Ciebie z szacunkiem i w ramach najwyższego dobra.

Dowiedz się czy jest to sesja jednorazowa, czy potrzebne będzie ich kilka.

Jeżeli jest to terapia w której używana jest forma hipnozy, dowiedz się co terapeuta robi w przypadku kiedy klienta nie uda się zahipnotyzować podczas pierwszej sesji. Jak zostanie to rozwiązane finansowo, i jaki ma plan żeby kogoś wprowadzić w hipnozę następnym razem.

Zazwyczaj wybierzesz terapeutę którego wibracje na jednym z poziomów są zbliżone do Twoich. Jest to związane z tym, że będzie wam się wtedy łatwiej porozumieć. Jeżeli jest zbyt duża różnica wibracji, wtedy może się np. zdarzyć że to co mówi/robi terapeuta nie ma dla Ciebie żadnego sensu, i nie dociera do Ciebie.

Dla terapeuty często nowy klient jest odzwierciedleniem własnego aspektu, nad którym on sam w danym momencie pracuje, o ile oczywiście terapeuta jest na tyle otwarty żeby to zauważyć.

Każda forma terapii to w dużej mierze wymiana, która powinna przynieść korzyść obu partiom. Terapeuta który ze swojego własnego życia już wszystko przerobił, nie jest zainteresowany pracą w tej dziedzinie.

Zawsze masz wolny wybór, w końcu poświęcasz na to swój własny czas i pieniądze. Jeżeli wewnętrznie czujesz ze coś jest nie tak, to najprawdopodobniej tak jest. Powody tego mogą być różne, sprawdź czy jest to związane z Tobą, czy z terapeuta, i jak trzeba to szukaj dalej.

Życzę wam wspaniałego nowego roku!

Kontakt: srtandph@gmail.com

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Efekt placebo. Naukowe dowody na uzdrawiającą moc Twojego umysłu.

Czy możliwe jest uzdrowienie za pomocą myśli ? bez użycia leków lub ingerencji chirurga? Takie przypadki zdarzają się częściej niż myślisz. Teraz możesz nie tylko poznać naukowe dowody dotyczące tego pasjonującego fenomenu, ale również świadomie zastosować go we własnym życiu. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »