Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje

Co robisz ze swoim czasem?

Autor Paweł Karwat, 18.10.2013                                             Co robisz ze swoim czasem?Dzisiaj żyjemy w świecie wielu informacji i wielu wynalazków, które ułatwiają nam życie. W ten sposób zaoszczędzamy czas. Pytanie: na co? Niegdyś list wędrował tygodniami, może miesiącami do adresata.
Dzisiaj błyskawicznie pojawia się w skrzynce emailowej osoby na drugiej półkuli. Mimo to jednak często, w odróżnieniu od naszych przodków, nie mających takich luksusów, trwonimy czas.
Marnując czas marnujemy życie. W tym wcieleniu jesteśmy tu przez chwilę. Mamy do zrobienia ważne rzeczy. Jednakże z łatwością przychodzi nam marnować czas na rozrywki.
Nawet gdy pracujemy (usprawiedliwiając się pracą) marnujemy czas na telewizję itd. Z dnia na dzień nasze ciało - czyli wszystko, z czym większość ludzi się identyfikuje - staje się coraz starsze a nie coraz młodsze.
Jak korzystamy ze swojego czasu? Ile procent to działania pospolite a ile szlachetne? Ile czasu poświęcamy na medytację a ile na telewizję?
Rozrywka jest ciekawa w ograniczonej skali czasowej. Kiedy jednak staje się rutyną, przynosi wiele cierpienia.
W życiu osiągniesz najwięcej sukcesów w tym, czemu poświęcasz najwięcej czasu. A to, czemu oddajesz najwięcej czasu jest tym, czym najwięcej zajmujesz się na co dzień.
Czemu w odniesieniu do życia i śmierci, wobec przemijającego ciała warto poświęcać czas? Oczywiście, że temu, co niecielesne, co duchowe, czyli duchowej praktyce. Bez duchowej praktyki nasze życie nie ma sensu.
Co rozumiem przez duchową praktykę? To działania mające na celu poznanie i urzeczywistnienie swojego duchowego pierwiastka, samego siebie. Cała reszta to zabawa, to igraszka, fortel lub zwykła konieczność płynąca z chęci zachowania warunków życia.
Świat oferuje nam bardzo niewiele jeżeli chodzi o nasz cel duchowy. Jedzenie, ubranie, pewne schronienie, pewne luksusy potrzebne ciału itd. Niemniej ogromna część kultury chybia tego celu. To tzw. rozrywka. Przemysł rozrywkowy. I w ogóle cała ta plątanina różnych hobby, zajęć, zainteresowań, sztuki itd.
Czy to, co robisz, co oglądasz, czego doświadczasz przybliża cię do duchowej natury? Ludzie uwielbiają banalność. Widzimy ją ciągle w mediach, patrzy na nas z gazet. Reklamuje się martwe kurczaki i batoniki wydając miliony. To banał, absurd. Ludzie tym żyją. Otaczają się takim banalnym światem.
To marnowanie czasu. To prowadzi cię donikąd.
Albo godzinami oglądają serialne, filmy lub siedzą w Internecie. Jakie ma to znaczenie wobec śmierci i przemijania? Czy darzy ich wiedzą?
Inną, obecnie mało popularną ale gloryfikowaną dziedziną są książki. Możesz "przeczytać" swoje życie. Czy warto? Książki dotyczą świata, który niebawem opuścisz. Pochodzą z tego świata zewnętrznego i nie wyprowadzą cię poza ten świat.
Marnowanie czasu jest powszechne. Nie zrozum mnie jednak źle - nie jestem przeciwnikiem kultury. Niemniej należy ją dawkować, zamiast się nią narkotyzować.
Kulturę tworzą ludzie. Kultura jest taka jak ludzie. Gdy ludzie nie mają wiedzy, tworzą kulturę bez wiedzy, nie prowadzącą do wiedzy. Kultura, którą zastajesz, której się uczysz z zewnątrz nie prowadzi cię do wiedzy, o którą chodzi nam w szamanizmie, duchowości, ezoteryce. Jest zatem mało istotna. Jest czymś marginalnym i ważnym dla zachowania życia i relacji z innymi. Ale to zewnętrzne życie, o którym wiemy, że kończy się śmiercią, nie jest naszym celem. Nie jest tym, z czym powinniśmy się identyfikować, ponieważ jest przemijające.
To życie jest jak sen. Pewnego dnia się z niego przebudzimy. Ale możemy przebudzić się już teraz, do przemijalności i nietrwałości ciała oraz świadomości swojego ducha. Wtedy większość jego czasu nie pójdzie na marne. Stanie się "puruszarta", czymś poświęconym duchowi.

Munin – usługi szamańskie na dystans. Tygodniowe sesje huny (haipule, tiki) dla dziedzin: pieniądze, miłość, zdrowie, rodzina, duchowość, Roczna Szkoła Huny „La'a Kea” www.muninszaman.blogspot.com

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Nowa książka Roberta A. Monroe

Książka o najbardziej ekscytujących przeżyciach, jakie zdarzyły się człowiekowi. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2021

O przełomowym znaczeniu kwietniowego bisekstyla oraz o erupcji emocji, kontestacji i buncie, a także o tym, kiedy minie pandemia covid-19 - zapraszam do lektury prognozy na kwiecień 2021
więcej »