Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje Felietony

Pokochaj siebie

Autor Paulina Napora, 21.01.2013

Pokochaj siebie


Coraz więcej osób poddaje się przymusowi perfekcjonizmu. Być idealną żoną/mężem, matką/ojcem, pracownikiem, przyjacielem, mieć świetną pracę, ładny dom, samochód, wyjeżdżać na ciekawe wakacje itp., itd. Presja jest ogromna. Jeśli nie potrafimy jej sprostać to pojawia się poczucie niezadowolenia z siebie, ciągłego starania się, żyjemy jakbyśmy wspinali się na wysoki szczyt. Skąd to się bierze?  Dlaczego nie pozwalamy sobie na popełnianie błędów, na bycie niedoskonałym?

W dużej mierze odpowiedzialne jest za to nasze wychowanie. Od najmłodszych lat jesteśmy nagradzani  za dobre zachowanie, za osiągnięcia, małe lub większe sukcesy. A co z porażkami? Dla dziecka naganą jest już smutna mina mamy, malec szybko orientuje się kiedy najważniejsza dla niego osoba jest z niego zadowolona, a kiedy nie. Potem przychodzi szkoła i ocenianie. Stajemy się dorośli, idziemy do pracy i znowu to samo. Chcemy więc sprostać wymaganiom, żeby być ocenianym jak najwyżej, żeby ktoś o nas dobrze myślał. Tylko wtedy dobrze się czujemy.

Są jednak ludzie odporni na opinie innych. Nie jest ważne dla nich to, co ktoś myśli na ich temat, jak ich ocenia. Jak to możliwe? Jaka tajemnica w tym tkwi? Na tyle kochają samych siebie, ufają sobie, że sami dla siebie są wyznacznikiem. Takie osoby najczęściej wykonują pracę, która jest jednocześnie ich pasją, sprawia im przyjemność.  Naturalne jest dla nich to, że angażują się w to co robią na 100%. Ewentualna krytyka jest dla nich czymś konstruktywnym, ponieważ wiedzą, że nie są doskonali, że ciągle się rozwijają. Jeśli szef mówi „ten raport jest do poprawienia” to znaczy to dokładnie to, nic więcej. Nie jest to równoznaczne z komunikatem „jesteś beznadziejny, do niczego się nie nadajesz”.

Być może pomyślisz teraz: no tak, to są szczęściarze, a co ja mam powiedzieć, nie przepadam za swoją pracą, ale nieźle w niej zarabiam, muszę z czegoś żyć, poza tym nie mam szczęścia w życiu, o wszystko muszę się starać, niemalże walczyć, nic w życiu nie przychodzi mi łatwo. Znajdziesz zapewne tysiące usprawiedliwień dla swojej sytuacji i masz raję. To całkowicie naturalne.
Co w takim razie zrobić? Poddać się i do końca życia się męczyć??? O nie!

Cała tajemnica tkwi w tym, że życie jest takie jakie myślisz, że jest. Wystarczy więc zmienić myślenie, a zmieni się nasze życie. Ale jak to zrobić? Najpierw trzeba sobie nasze myśli uświadomić.
W  jaki sposób myślisz o sobie? Weź teraz kartkę i napisz: „ jestem” i wymień przynajmniej 10 przymiotników, które ciebie określają.  Zrób to teraz.

Czego się o sobie dowiedziałeś? W jakim stopniu to co o sobie myślisz odbija się w oczach innych jak w zwierciadle?
Właśnie zrobiłeś ćwiczenie coachingowe.
Coaching jest jedną z metod, która pozwala poznać i pokochać siebie.

To słowo staje się coraz bardziej popularne, wręcz modne. Często można o nim usłyszeć w kontekście biznesowym. Wiele firm korzysta z usług coacha, ponieważ jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda wprowadzania zmian i uzyskiwania oczekiwanych efektów.

Coaching jest jak generalne porządki. Co robimy, kiedy sprzątamy?  Usuwamy brud, wyrzucamy wszystko to, co jest nam już niepotrzebne, układamy przedmioty na swoich miejscach po to, żeby mieć do nich łatwy dostęp. A ile przy tym można znaleźć! Dawno zagubione i zapomniane już rzeczy, bez których kiedyś nie mogliśmy się obejść. Podobnie jest z naszym wnętrzem. Zabiegani nie mamy czasu, żeby tam zaglądać, choć czujemy, że mieszkają tam sprawy, o które powinniśmy zadbać, coś, co nas uwiera, przeszkadza nam funkcjonować tak, jakbyśmy chcieli, często hamuje w działaniu. Na szczęście jest tam również wszystko to, dzięki czemu możemy „góry przenosić”.  Wystarczy tę siłę odnaleźć i zacząć z niej korzystać. Życie staje się wtedy proste, piękne, bogate…
Zapraszam serdecznie na sesje indywidualne i spotkania grupowe.
Pamiętaj- najlepszy moment na zmianę jest właśnie teraz!

Zadzwoń lub napisz do mnie
paulinanapora@autograf.pl
Tel. 602 702 403                                                            
Życzę owocnej przemiany.
Paulina Napora

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Uwielbiam się śmiać! Wywiad z Alą Wiktorią Kummer Gają

Poniżej publikujemy wywiad z Alą Wiktorią Kummer Gają - bioterapeutką, terapeutką w zakresie różnych metod rozwoju osobistego i duchowego, Certyfikowaną Trenerką Jogi Śmiechu metodą dr. Kataria School of Laughter Yoga; wizjonerką, malarką auryczną serc. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »