Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Podróże PATRONAT

Pływające pałace

Autor Natalia Toczek, 07.10.2012

 


Pływające pałace


Wśród balijskich atrakcji, oprócz świątyń i targowisk, szczególne miejsce zajmują także tzw.„pływające pałace”. Tirtagangga Water Garden i Taman Ujung Water Palace są zakątkiem odpoczynku od turystycznej i zatłoczonej części wyspy. Oba zostały zaprojektowane według wygody i standardu ostatnich królów Karangasem (balijskiego okręgu regencyjnego). Tutaj wypoczywali i zapraszali gości.


Tirtagangge wybudował ostatni Raja Karangasem w latach 20-tych XX wieku. Nazwa budowli oznacza błogosławione wody z Gangesu (świętej rzeki w Indiach). Nie jest to przypadek - nieopodal pałacu znajdują się naturalne źródła wody uważanej za świętą. Służy ona do ceremonii religijnych, nawadniania pól ryżowych oraz jako woda pitna dla mieszkańców miasta. Ma ona, według uzdrowicieli wyspiarskich, silne właściwości lecznicze: uzdrawia i odmładza. Jak głoszą podania, jeśli ktoś wykąpie się w niej podczas pełni księżyca będzie pobłogosławiony i uzyska trwałą młodość oraz odporność na choroby.

Symbolem Tirtaganggi stał się 11 warstwowych lotus Sanga Nawa - fontanna wybudowana w 1948 roku. Poza tym wokół budowli znajdują się labirynty ścieżek, inne liczne fontanny i posągi. Jest to jeden z najbardziej urokliwych ogrodów na świecie. Za dodatkową opłatą można także zanurzyć się krystalicznej wodzie basenów tworzących tu niezwykle urokliwą wodną atmosferę.


Drugim z kolei pałacem na wodzie jest Taman Ujung Water Palace w nadmorskiej osadzie Ujung. Wybudowano go na polecenie króla I Gusti Bagus Jelanika  w 1919 roku. Zwiedzać można tutaj zarówno komnaty pałacu wypełnione licznymi pamiątkami rodziny królewskiej i ołtarzykami, rozległe tarasy, jak i wspaniały ogród. Erupcja wulkanu Agung (patrz: artykuł >>>) w 1963 roku oraz trzęsienie ziemi w 1979 roku nie oszczędziły tego pięknego miejsca. Zostało ono tylko częściowo odbudowane i udostępnione turystom przez rodzinę królewską. Mimo tego zachwyca swoją wspaniałością.

 

Bądź świadomy siebie i rozkoszuj się magią wyspy!!

Wyprawa na Bali w cyklu UWAŻNE PODRÓŻE >>>

Zapraszamy!

 

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany


Dodaj komentarz

Komentarze

Nick:

Tytuł:

Treść komentarza:

Kod z obrazka:

captcha

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

W czym znalazłeś swoje schronienie?

Według nauk tybetańskiego bon, które mam zaszczyt zgłębiać i stosować na co dzień człowiek nie może znaleźć prawdziwego schronienia w świecie. To światowe, zewnętrzne schronienie, bez względu na jego rodzaj, jest dobre, ponieważ go wspiera, ale nie wystarczy. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2017

Znajdujemy się na przełomie dwóch astrologicznych er - Ryb i Wodnika. Jakie to niesie konsekwencje? Jak się to przejawia w świecie? O tym i o marcowej prognozie pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej prognozie na marzec 2017.
więcej »