Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Podróże PATRONAT

Pływające pałace

Autor Natalia Toczek, 07.10.2012

 


Pływające pałace


Wśród balijskich atrakcji, oprócz świątyń i targowisk, szczególne miejsce zajmują także tzw.„pływające pałace”. Tirtagangga Water Garden i Taman Ujung Water Palace są zakątkiem odpoczynku od turystycznej i zatłoczonej części wyspy. Oba zostały zaprojektowane według wygody i standardu ostatnich królów Karangasem (balijskiego okręgu regencyjnego). Tutaj wypoczywali i zapraszali gości.


Tirtagangge wybudował ostatni Raja Karangasem w latach 20-tych XX wieku. Nazwa budowli oznacza błogosławione wody z Gangesu (świętej rzeki w Indiach). Nie jest to przypadek - nieopodal pałacu znajdują się naturalne źródła wody uważanej za świętą. Służy ona do ceremonii religijnych, nawadniania pól ryżowych oraz jako woda pitna dla mieszkańców miasta. Ma ona, według uzdrowicieli wyspiarskich, silne właściwości lecznicze: uzdrawia i odmładza. Jak głoszą podania, jeśli ktoś wykąpie się w niej podczas pełni księżyca będzie pobłogosławiony i uzyska trwałą młodość oraz odporność na choroby.

Symbolem Tirtaganggi stał się 11 warstwowych lotus Sanga Nawa - fontanna wybudowana w 1948 roku. Poza tym wokół budowli znajdują się labirynty ścieżek, inne liczne fontanny i posągi. Jest to jeden z najbardziej urokliwych ogrodów na świecie. Za dodatkową opłatą można także zanurzyć się krystalicznej wodzie basenów tworzących tu niezwykle urokliwą wodną atmosferę.


Drugim z kolei pałacem na wodzie jest Taman Ujung Water Palace w nadmorskiej osadzie Ujung. Wybudowano go na polecenie króla I Gusti Bagus Jelanika  w 1919 roku. Zwiedzać można tutaj zarówno komnaty pałacu wypełnione licznymi pamiątkami rodziny królewskiej i ołtarzykami, rozległe tarasy, jak i wspaniały ogród. Erupcja wulkanu Agung (patrz: artykuł >>>) w 1963 roku oraz trzęsienie ziemi w 1979 roku nie oszczędziły tego pięknego miejsca. Zostało ono tylko częściowo odbudowane i udostępnione turystom przez rodzinę królewską. Mimo tego zachwyca swoją wspaniałością.

 

Bądź świadomy siebie i rozkoszuj się magią wyspy!!

Wyprawa na Bali w cyklu UWAŻNE PODRÓŻE >>>

Zapraszamy!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Lekarz kwantowy - Amit Goswami

Wszystkim zależy na zdrowiu ? wszyscy pragniemy, by nasze organizmy działały jak należy. Gdy jesteśmy chorzy, chwytamy się wszelkich sposobów, aby odzyskać zdrowie. Jednak ze względu na wyraźny podział medycyny na dwa obozy ? konwencjonalny i alternatywny coraz trudniej wybrać odpowiednią metodę leczenia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na listopad 2017

Jowisz w Skorpionie, czyli seria skandali seksualnych, półkrzyż Urana, Plutona i Marsa, samospalenie Piotra Szczęsnego z Niepołomic - zapraszam do lektury prognozy na listopad 2017 Piotra Gibaszewskiego
więcej »