Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Felietony

Czym dla mnie jest miłość i dlaczego pomagam innym?

Autor Magda Wosztyl, 16.09.2012

 

Czym dla mnie jest miłość i dlaczego pomagam innym?

Miłość to stan ducha. Ludzie wielokrotnie mylą go z namiętnością, dlaczego? Wydaję mi się, że zapomnieliśmy przez setki lat na czym tak naprawdę polega to uczucie. Szukając odpowiedzi na to pytanie przez wiele lat nigdy nie mogłam zrozumieć dlaczego się ranimy, dlaczego czasem i ja potrafię w odwecie zranić, gdzie jest to czego szukam….
……. i w końcu doszłam do bardzo ważnego wniosku:


Miłości najpierw trzeba poszukać w sobie, a dopiero potem na zewnątrz.
Pojawiły się cudowne osoby, które dają mi każdego dnia dużo miłości, zrozumienia i ciepła.
Jak to się stało , że weszłam na drogę duchową?
Wydaje mi się, że od małego moje serce szukało ludzi którzy zrozumieją ciepło, które wynika samo z siebie z miłości do drugiego człowieka..
Kolejnym etapem w moim życiu było:
Właściwe pokochanie na zewnątrz.
Właściwe, czyli wyzbyte oczekiwań materialnych za to, że kocham:

Prawdziwa miłość to wolność. Jeżeli widzimy w oczach kochanej osoby zapach wiosny, piękno kolorowego motyla, to czujemy się dobrze tylko wtedy, gdy ten motyl zostanie wypuszczony do nieba i powraca do nas z własnej woli.

Prawdziwa miłość to dar od Boga, który nie zakłada żadnej roli. Niezależnie od tego co nasze dusze ustaliły na górze czujemy do tej osoby zawsze ten sam stan.
Czy to oznacza, że mamy pozwalać innym na krzywdzenie nas i nadal kochać ? Nie …

W pierwszym rzędzie zawsze powinno iść nasze wewnętrzne dobro i intuicja. Ona zawsze nam mówi wyraźnie, czy idziemy dobrą drogą. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet osoby, które powodują w nas żal, ból, cierpienie, zazdrość, złość lub same nam wysyłają takie emocje również czegoś nas uczą. Odwdzięczanie się tym samym otwiera wrota w naszym sercu dla niskich energii i mroku, a mrok drogę do chorób, złego samopoczucia i kolejnych sytuacji negatywnych.
Czemu tak jest? Otóż nasze schematy odnawiają się nieprzerwanie. Nasze anielskie dusze wcielały się na tej planecie w tysiące wcieleń, właśnie po to by zrozumieć i móc doświadczyć psychicznie i fizycznie czym jest dobro. Większość z nas nie pamięta naszych umów, nie pamięta poprzednich wcieleń. Jak więc oczyścić przeszłość? Jak podołać założonemu zadaniu?

Słuchając serca i własnej intuicji możemy w większości przypadków tu i teraz domyśleć się co dany scenariusz ma nas nauczyć. Tutaj pojawia się kolejna kwestia wybaczanie. Cudowna moc wybaczania innym działa zawsze - niezależnie od tego w co wierzymy i czym kierujemy się w życiu. Szczere przebaczenie automatycznie kasuje żal, ból i wszelkie negatywne emocje związane z drugim człowiekiem.
Wróćmy jednak do tematu miłości. Wielu z nas szuka jej w związkach zapominając o tej bezwarunkowej. Abstrakcją jest często dla ludzi jest przytulenie się do kogoś bez łączenia tego czynu z namiętnością, jeśli mowa o przeciwnych płciach. Dlaczego tak jest?
Kobieta w dzisiejszych czasach często odbierana jest jak przedmiot. Piersi, symbol wzrostu i piękna stał się obiektem kojarzonym z brudnymi myślami. Kobieta, która bez wstydu potrafi pokazać swoje piękno poprzez wdzięk, radość i swoje walory stała się dziwką w oczach niedowartościowanych i zablokowanych na własną wewnętrzną cudowność osób. Dlaczego?
Częściowo dlatego, że większość ludzi przejawia takie wzorce - wzorce ofiary i kata, czyli kobieta która pozwala sobie na brak szacunku. Kobiety zatraciły swoją wewnętrzną moc, przez co dają się manipulować, wchodzą w tak zwane wolne związki, które oczywiście z wolnością nie mają nic wspólnego. Związek to już jakaś umowa - na którą obie osoby się godzą, a jeśli nie czują się w tej umowie dobrze następuję jej rozpad. Nie ma tu o co winić żadną ze stron - poczucie winy lub krzywdy daje nam tylko znać, że tym razem to nie była osoba na zawsze, a przyjazna dusza, która pokazała nam swoimi czynami dobro albo zło. Odchodzimy lub zostajemy - to od nas zależy jaka jest jakość naszego życia i związku.
Dla osób duchowych w temacie dochodzą jeszcze karmiczne naleciałości, gdy wiele z nas było niewolnicami, czarownicami, uczennicami Magów. Nasza dusza zapisuje sobie te zdarzenia i zabiera ze sobą aby tym razem postąpić lepiej. A gdzie się podziały zdrowe relacje?
Zagubiły się razem z rolami jakie powinniśmy pełnić i jakie sami gdzieś tam kiedyś ustaliliśmy. W dzisiejszych czasach bardzo często syn staje się ojcem, a nawet ukrytym partnerem matki. Córki obarczane brakami i ambicjami matki zaczynają pełnić rolę opiekunek ogniska, a ciągłe nakładanie na nie owych braków, pretensji i żalu coraz bardziej zabiera przestrzeń powodując totalny chaos w życiu młodej dziewczyny, a nawet takie choroby jak astma, czy anoreksja…. bo przecież jeśli nie możemy spełnić tych oczekiwań, to w końcu zaczyna brakować nam oddechu….
Brak dobrych wzorców ojcowskich również odbija się na dzisiejszym postrzeganiu relacji i to nie tylko związkowych. Każdy gdzieś biegnie, ślepo, nawet nie zastanawiając się nad tym czego chce, co chciałby w życiu robić, brakuje w czynach ludzkich troski, odpowiedzialności za drugiego człowieka i siebie w swoich poczynaniach i myślach, czułości wynikającej z miłości do człowieka, a nie faktu, że ma się ochotę na chwilę przyjemności.
Przytłoczeni tymi kodami rodzicielskimi idziemy swoją drogą życiową nie wiedząc do końca co jest nasze, a co już ktoś kiedyś nam wmówił jako niezaprzeczalny fakt. Skupiamy się na tym czego nie chcemy przyciągając dokładnie to na co marnujemy swój cenny czas. Oczywiście można to też wyjaśnić drogą psychologiczną. Ludzie mają dla siebie coraz mniej czasu i skupiają się głównie na materii. Żądza posiadania więcej i więcej niż sąsiad, koleżanka, czy brat owładnęła ludzkością i kultywowana przez lata odstawiła miłość na dalszy plan. Samo bogactwo również w wielu przypadkach mimo tej całej zawiści jest dla nas odlegle, bo przecież jak możemy realizować własne cele nie wierząc w nie i skupiając się na zawiści , że ktoś ma lepiej?
Niezależnie od tego w co wierzymy, czego chcemy, naturalne dla nas jest prawo wolnej woli. Każdy ją ma i każdy ma prawo do tego by przejawiać się tak , by czuć w życiu radość. Pozwólmy sobie na to myśląc o tym czego chcemy, wierząc we własną wartość i sukces, kochając siebie i innych takimi jacy są, troszcząc się o siebie i innych tak by nie krzywdzić w tym siebie i drugiego człowieka. Bądźmy odpowiedzialni za to co mówimy i robimy.
Rozwój duchowy to nie jest walka z niewidzialnymi wiatrakami- to walka z samym sobą o to by zrozumieć jak kochać za to że ktoś istnieje, to walka z własnymi słabościami by zamiast gniewu rozumieć i szanować. To praca nad tym by zmieniając własne postrzeganie miłości, radości, harmonii zmienić otoczenie i otrzymywać tylko to co najlepsze.
Ktoś by mógł zapytać , a co jeśli ja robię to wszystko a ktoś nadal mnie rani? Cóż …podziękuj tej osobie za tą lekcję, która coś miała Ci uświadomić.. widocznie tym razem wasze dusze chcą iść inną drogą i sztuką jest pozwolić odejść i nadal kochać.. Każdy z nas posiada na tej planecie możliwość kochania, bycia szczęśliwym, radosnym, spokojnym. Właściwe emocje i myślenie prowadzą nas do tych celów, a te cele do domu, gdzieś…tam, gdzie się kiedyś wszyscy znowu spotkamy.


Magda Wosztyl
manager w firmie Akademia Redukcji Stresu


Akademia Redukcji Stresu
www.gutral.pl

Ohana
www.ohana-nui.pl

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Odrzuć ciężar przeszłości. Terapia całkowitego uwolnienia od traum i złych doświadczeń

Dzięki tej książce nie tylko pokonasz swoje traumy z przeszłości, ale też lepiej poradzisz sobie z codziennymi problemami. Wreszcie poczujesz się bezpiecznie i pozbędziesz się starych schematów oraz odrzucisz filtry, które przesłaniały Ci prawidłową ocenę rzeczywistości. Zrób pierwszy krok ku wolności. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »