Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Felietony

Magia Związków Miłości

Autor Emeya Angelisme, 12.09.2012


 

 Magia Związków Miłości

 


 

Szczęście w miłości - dar, sztuka a może czysta kalkulacja? Jeśli to dar, to czy jest wpisany w los, czy wypracowany, ot nagroda od dobrotliwego świata? Jeśli sztuka, to kto jest tu aktorem a kto reżyserem? Czy możemy zmienić scenariusz? Jeśli kalkulacja, to czy dusza umie liczyć?

 

Zarówno jako kobieta, której celem jest osiągnięcie poziomu miłości pozbawionej uwarunkowań, jak i terapeutka pomagająca niejednokrotnie odnaleźć odpowiedzi na dręczące pytania moich (szczególnie) klientek obserwuję...

Obserwuje siebie, moich przyjaciół, znajomych ich relacje z partnerami, mężami-żonami jak i kochankami. Obserwuję mężczyzn, kobiety. Doświadczam w swoim życiu miłości, dobra, czułości i ciepła.

Wysnuć mogę wniosek, że "Miłość jest wtedy, gdy ofiarowujemy wolność wyboru".

Bez wolności nie ma mowy o zaufaniu, radosnym doświadczaniu drugiej osoby.

Brak wolności to lęk, który manifestuje się na różne możliwe sposoby, np. zazdrość.

Ilu z Was doświadczyło tego lęku? Myślę, że każdy ma swoją historię.

 

Z tego lęku rodzi się zaborczość, koło się zamyka, gdyż zaborczość zabiera wolność i stajemy się niewolnikami tego, co powinno dawać wielkie pokłady radości, szacunku i pokory.

Spętujemy się kajdanami zwanymi: oczekiwania.

Ostatnio byłam świadkiem takiego wydarzenia, gdzie dwoje kochających się ludzi pogubiło się w labiryncie oczekiwań. Dwoje cudownych, ciepłych ludzi, którzy nie potrafili się porozumieć, pomimo iż zdecydowali się na doświadczanie siebie w miłości, akceptacji i szacunku.

Obserwacja ich bolesnego doświadczania uzmysłowiła mi, jak wielką rolę pełni w naszym życiu radosne doświadczanie wolności pełnej szacunku w związkach partnerskich.

 

Zauważam trzy aspekty:

1/ akceptacja,

2/ konfrontacja,

3/ rezygnacja.

 

Gdy akceptujemy, to szanujemy drugą osobę z jej prawem do stylu życia, jego jakości, sposobu ubierania się, radzenia z problemami oraz drogi doświadczania i poznawania. Wtedy bycie we dwoje jest wysokojakościowe, gdyż mamy świadomość wyjątkowości drugiej osoby. Każdy z Nas ma swoją percepcję, czuje, postrzega i kocha na swój sposób. O naszej wyjątkowości i odrębności mówią nasze linie papilarne, kod DNA - każdy jest inny. Zakochujemy się w tej odrębnej wyjątkowości, co się dzieje, gdy nagle chcemy ją zmieniać? Wchodzimy na poziom konfrontacji.

Czyli same "ale". Kocham Cię, ale... lub jeszcze ciekawiej: Jeśli będziesz... to czy owo... to będę Cię kochać. I czar pryska. Brak wolności = konfrontacja = niezasługiwanie. Brak zgody i porozumienia. W jednym umyśle powstaje złość, w drugim zawód, a gdzie podziała się miłość?

Jak brzmi właściwie zadane pytanie? Czy potrafisz zaakceptować odrębność własnej partnerki/partnera? Czy potrafisz kochać bez uwarunkowań dla samej miłości?

Jeśli tak, to patrz: akceptacja = szacunek = pozwolenie = uznanie = zadowolenie = spełnienie = miłość bezwarunkowa

Jeśli nie, to... przechodzimy do rezygnacji. Odpuszczenie i wolność. Najwyraźniej to nie tym razem, nie ta osoba. Brak gotowości. Brak winy.

Każdy jest właściwy...


 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Geomancja dla początkujących! Konkurs!

Jeśli interesujesz się wróżbiarstwem, z pewnością powinieneś poznać geomancję, która w swych licznych postaciach stanowi jeden z najstarszych sposobów odczytywania przyszłości. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »