Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Felietony

Cierpienie formą porozumiewania

Autor Rudja Jolanta Maj, 06.09.2012

 


Cierpienie formą porozumiewania

Nasza podświadomość to prawdziwy ukryty skarb. Około 90% informacji dociera do nas podświadomie, a my w większości nie zdajemy sobie sprawy z tego, że porozumiewamy się poza naszą świadomością. Ważne jest również to, jak mówimy, co robimy i wszystko, co wydarza się nam w życiu. Zatem posługiwanie się słowami jest tylko niewielką częścią całego procesu porozumiewania się.

Cierpienie to trudne przeżycie stanowiące dość dramatyczną formę podświadomej komunikacji stanowiące akcent naszego punktu widzenia. Oczywiście nie zdajemy sobie świadomie sprawy, że bolesne doświadczenia są elementem tego, co przekazujemy innym ludziom mającym wpływ na nas samych. Dopóki nie będziemy tego świadomi, ten wzorzec komunikacji będzie funkcjonował w naszym życiu, a będzie ono wtedy pełne cierpienia i trudności. Ten rodzaj komunikacji jest zawsze skierowany do jakiejś ważnej osoby z naszego życia. To również przesłanie dla nas samych, matki, ojca, byłego albo obecnego partnera lub innej osoby, która odegrała ważną rolę w naszym życiu. Jeśli uświadomimy sobie że ból, cierpienie, czy trudne doświadczenia są formą podświadomej komunikacji odbywającą się poza naszą świadomością , ale i poza świadomością tych, którym usiłujemy coś przekazać, możemy odkryć mechanizm problemu, z którym się borykamy. Ważne jest tutaj odkrycie, jakie wiadomości przekazujemy ważnym dla nas osobom. Każda taka wiadomość stanowi dla nas odbicie naszych niezaspokojonych potrzeb. Nasze potrzeby są efektem naszych ran z przeszłości. To ta utracona cząstka w nas samych, utracone poczucie bliskości, które czeka na uzdrowienie. Formy podświadomej komunikacji sprowadzają się do ciągłego krytykowania kogoś, narzekania na kogoś, atakowania, podtrzymywania kłótni, a ukryte przesłanie jest takie, że ktoś musi przegrać, poświęcić się, aby druga strona mogła wygrać.

Drugą bardzo popularna formą przekazu jest kurczowe trzymanie się dawnej miłości. Doskonały przykład działania tej techniki przerobiłam w praktyce z pewną wykształconą, elegancką i piękną kobietą, pierwszą moją klientką, nad którą pracowałam by uwolnić ją od zahira. Zahir to przedmiot lub osoba, która jeśli raz pojawi się na naszej drodze, zajmuje cały nasz umysł, aż w końcu nie jesteśmy już w stanie myśleć o niczym, ani o nikim innym. Kobieta ta zakochała się w pewnym mężczyźnie, który najpierw był nią zainteresowany, wysyłał jej ciepłe i dobre wiadomości, a potem nagle wycofał się z relacji. Próbowała nawiązać z nim kontakt, ale jego wiadomości-sms jeśli już przychodziły, bardzo ją raniły, więc nie mogła ich czytać. Dało się z nich wyczuć agresję, niechęć, lekceważenie. Dla niej były to dwa lata cierpień, które zmieniły jej życie. Nie mogła się uwolnić od tej miłości. Była samotna i po rozwodzie, a jednak nie mogła otworzyć się na nic nowego, pomimo iż mężczyźni się nią interesowali i to nawet bardzo. Ta kobieta była niezwykła, prowadziła sekretny dziennik, w którym zapisywała zdarzenia dotyczące tej relacji dzień po dniu, łącznie z przepisywaniem tekstów wysyłanych i otrzymywanych wiadomości sms, z notowaniem snów itp. Ten dziennik okazał się bardzo pomocny w ustaleniu mechanizmu problemu. W rzeczywistości ten mężczyzna był dla niej niezaspokojoną potrzebą miłości z dzieciństwa, jakiej nie dostała od ojca, który też ją ranił, chociaż podświadomie kochał. Mężczyzna ten swoim zachowaniem względem niej odtwarzał wzorzec negatywnych relacji jakie łączyły go z jego matką. Ostatecznie uświadomienie sobie mechanizmu rany z przeszłości, a konkretnie z dzieciństwa uwolniło tę kobietę od cierpień i niewoli zahira. Wybrała inną formę ekspresji, skutecznie zaczęła porozumiewać się z mężczyznami a co istotne przestala się bać relacji partnerskich i najważniejsze przestała cierpieć, otworzyła się na świat i na wszystko, co nowe. Cudownie było patrzeć na przebudzoną do życia, piękną i szczęśliwą kobietę. Dzisiaj wiem, że ból znika, kiedy odkrywamy prawdę lub kiedy pojawia się zrozumienie sytuacji, bowiem są to najważniejsze czynniki uzdrawiania.

Rudja Jolandta Maj - doradztwo duchowe

Zobacz więcej >>>http://www.rudja.com.pl/

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Schudnij z przyjemnością. Aneta Stolarz

Autorka instruktorka fitness i ceniony trener personalny łączy odchudzanie z elementami psychologii i koncentruje się nie tylko na aspekcie fizycznym, ale również na samopoczuciu i emocjach osoby, która się odchudza. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2017

Wejście Saturna w Koziorożca - absolutnie kluczowy moment tego roku. Co to oznacza, jakie będzie mieć to konsekwencje? Co nas czeka w grudniu? Co z "kolanem" Jarosława Kaczyńskiego? O tym w prognozie na grudzień.
więcej »