Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia Muzyka

Astrologia i muzyka - Planety Gustawa Holsta

Autor MD, 22.07.2012

Astrologia i muzyka - Planety Gustawa Holsta

Fascynujący przykład mariażu astrologii z muzyką możemy odnaleźć w "Planetach" - najsłynniejszym utworze Gustawa Holsta. Brytyjski kompozytor zafascynował się astrologią na początku XX wieku, pod wpływem swojego znajomego, Clifforda Baxa. Szczególne wrażenie wywarła na nim książka "What is a horoscope and how is it cast?" Alana Leo, nazywanego przez niektórych ojcem współczesnej astrologii.

Na "Planety" składa się siedem części: Mars, Wenus, Merkury, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun, w takiej właśnie kolejności. Do każdej z nich przyporządkowane są określenia obrazujące charakterystyczne cechy ich charakteru (np. Neptun - Mistyk). Astrologiczne podłoże dzieła zadecydowało o pominięciu Ziemi, Holst nie wyjaśnił jednak dlaczego pierwszy jest Mars a nie Merkury. Wiemy natomiast, że pojawiający się niespodziewanie w ostatniej części chór żeński symbolizuje mityczne syreny, które według Platona kierowały sferami planetarnymi, wyśpiewując nieustannie jedną nutę.

Na cztery lata przed śmiercią kompozytora, w 1930 roku, odkryto Plutona. Wielokrotnie zwracano się do Holsta o dopisanie ósmej części suity, ten jednak zdecydowanie odmawiał. W 2006 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna zdegradowała Plutona do statusu planety karłowatej.
Dzięki temu dzieło Holsta wciąż pozostaje kompletną ilustracją muzyczną wszystkich pozaziemskich planet w Układzie Słonecznym, w fascynujący sposób prezentującą ich astrologiczne charaktery.

Posłuchajcie sami:

Mars, the Bringer of War (Zwiastun Wojny)


 Mercury, the Winged Messenger (Skrzydlaty Posłaniec)

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Pokochaj siebie

Być idealną żoną/mężem, matką/ojcem, pracownikiem, przyjacielem, mieć świetną pracę, ładny dom, samochód, wyjeżdżać na ciekawe wakacje itp., itd. Presja jest ogromna. Jeśli nie potrafimy jej sprostać to pojawia się poczucie niezadowolenia z siebie, ciągłego starania się, żyjemy jakbyśmy wspinali się na wysoki szczyt. Skąd to się bierze? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »