Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia Muzyka

Astrologia i muzyka - Planety Gustawa Holsta

Autor MD, 22.07.2012

Astrologia i muzyka - Planety Gustawa Holsta

Fascynujący przykład mariażu astrologii z muzyką możemy odnaleźć w "Planetach" - najsłynniejszym utworze Gustawa Holsta. Brytyjski kompozytor zafascynował się astrologią na początku XX wieku, pod wpływem swojego znajomego, Clifforda Baxa. Szczególne wrażenie wywarła na nim książka "What is a horoscope and how is it cast?" Alana Leo, nazywanego przez niektórych ojcem współczesnej astrologii.

Na "Planety" składa się siedem części: Mars, Wenus, Merkury, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun, w takiej właśnie kolejności. Do każdej z nich przyporządkowane są określenia obrazujące charakterystyczne cechy ich charakteru (np. Neptun - Mistyk). Astrologiczne podłoże dzieła zadecydowało o pominięciu Ziemi, Holst nie wyjaśnił jednak dlaczego pierwszy jest Mars a nie Merkury. Wiemy natomiast, że pojawiający się niespodziewanie w ostatniej części chór żeński symbolizuje mityczne syreny, które według Platona kierowały sferami planetarnymi, wyśpiewując nieustannie jedną nutę.

Na cztery lata przed śmiercią kompozytora, w 1930 roku, odkryto Plutona. Wielokrotnie zwracano się do Holsta o dopisanie ósmej części suity, ten jednak zdecydowanie odmawiał. W 2006 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna zdegradowała Plutona do statusu planety karłowatej.
Dzięki temu dzieło Holsta wciąż pozostaje kompletną ilustracją muzyczną wszystkich pozaziemskich planet w Układzie Słonecznym, w fascynujący sposób prezentującą ich astrologiczne charaktery.

Posłuchajcie sami:

Mars, the Bringer of War (Zwiastun Wojny)


 Mercury, the Winged Messenger (Skrzydlaty Posłaniec)

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Ego i umysł - czyli zarząd firmy CZŁOWIEK sp. z o.o.

W celu przybliżenia praktycznego znaczenia ego przedstawiona jest metafora ego, jako menadżera w przedsiębiorstwie nas samych, oraz jego zmagania z nauką zaufania i delegacji do podwładnych, jakimi w jego pojęciu są intuicja i ciało. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »