Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia Muzyka

Astrologia i muzyka - Planety Gustawa Holsta

Autor MD, 22.07.2012

Astrologia i muzyka - Planety Gustawa Holsta

Fascynujący przykład mariażu astrologii z muzyką możemy odnaleźć w "Planetach" - najsłynniejszym utworze Gustawa Holsta. Brytyjski kompozytor zafascynował się astrologią na początku XX wieku, pod wpływem swojego znajomego, Clifforda Baxa. Szczególne wrażenie wywarła na nim książka "What is a horoscope and how is it cast?" Alana Leo, nazywanego przez niektórych ojcem współczesnej astrologii.

Na "Planety" składa się siedem części: Mars, Wenus, Merkury, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun, w takiej właśnie kolejności. Do każdej z nich przyporządkowane są określenia obrazujące charakterystyczne cechy ich charakteru (np. Neptun - Mistyk). Astrologiczne podłoże dzieła zadecydowało o pominięciu Ziemi, Holst nie wyjaśnił jednak dlaczego pierwszy jest Mars a nie Merkury. Wiemy natomiast, że pojawiający się niespodziewanie w ostatniej części chór żeński symbolizuje mityczne syreny, które według Platona kierowały sferami planetarnymi, wyśpiewując nieustannie jedną nutę.

Na cztery lata przed śmiercią kompozytora, w 1930 roku, odkryto Plutona. Wielokrotnie zwracano się do Holsta o dopisanie ósmej części suity, ten jednak zdecydowanie odmawiał. W 2006 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna zdegradowała Plutona do statusu planety karłowatej.
Dzięki temu dzieło Holsta wciąż pozostaje kompletną ilustracją muzyczną wszystkich pozaziemskich planet w Układzie Słonecznym, w fascynujący sposób prezentującą ich astrologiczne charaktery.

Posłuchajcie sami:

Mars, the Bringer of War (Zwiastun Wojny)


 Mercury, the Winged Messenger (Skrzydlaty Posłaniec)

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Śmiejecie się ze mnie bo jestem inna...

...a ja się uśmiecham do Was, bo wszyscy jesteście tacy sami. To słowa śp. Violetty Villas, które zapadły w moją pamięć. Nieodwracalnie. Zapewne stąd, że są mi tak bliskie, stale dotyczące mojej osoby, ale patrząc na to, co widzę, obserwuję każdego dnia, to sądzę, że mogą stać się bliskie również Wam... Inność zawsze była wytykana palcami i to w sposób dosadny, bezpośredni. Dopiero wraz z czasem, "przełamaniem" konwenansów, stała się atutem, a nawet powodem do zazdrości. Osoby, które były uznawane za inne, były nazywane odrzutkami, aczkolwiek mogły mieć też takie właśnie poczucie. Poczucie bycia kimś gorszym. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2019

Ciekawy i mocny układ trzech ważnych figur sprawia, że w nadchodzących tygodniach nuda i stagnacja nam nie grozą. Jakie są konsekwencje wyborów do Parlamentu Europejskiego? Jaka nas czeka jesień polityczna? Zapraszam do lektury prognozy na czerwiec 2019.
więcej »