Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Czy istnieje przeznaczenie?

Autor Piotr Gibaszewski, 06.02.2012

Horoskop wprawdzie w jakiś sposób ogranicza nasz potencjał życiowy, nie pozwalając na robienie wszystkiego, co przyjdzie nam do głowy, ale pokazuje nasze miejsce na tym świecie, oraz to co możemy zrobić najlepszego dla własnego szczęścia i szczęścia naszych najbliższych. Astrologia wychodzi z założenia, że nie żyjemy tylko raz, czyli uznaje teorię reinkarnacji. Dlatego życie nasze nabiera dużo większego sensu, gdy uświadomimy sobie, że jest ono częścią zadania i stanowi ciąg wielu egzystencji. Można to porównać do pracy aktora, który by uzyskać pełną wiedzę z dziedziny sztuki scenicznej, musi wcielić się w wiele ról i nauczyć się odczuwania, patrzenia i postrzegania rzeczywistości z różnych punktów widzenia. Dopiero wtedy można powiedzieć, że poznał szeroki wachlarz ludzkich uczuć i zrozumiał tajemnice duszy.

Nasze poprzednie wcielenia są zbiorem doświadczeń i zdobytą wiedzą, której efektem jest życie następne. Jest to jakby owoc naszych poprzednich doświadczeń. Jeśli umiejętnie rozwiązaliśmy problemy z poprzedniego życia i jeśli uzyskaliśmy wiedzę potrzebną do rozwoju, to nasze następne wcielenie będzie dawało nam podstawę, by było ono spokojne, szczęśliwe i rozwojowe. Jeśli zaś nie udało nam się pokonać problem, przed którym staliśmy, wtedy musimy „powtórzyć lekcję” i wracamy do poprzedniej „klasy”. W ten sposób można wytłumaczyć bardzo ciężki los ludzi doświadczonych przez życie: urodzonych w patologicznych rodzinach, ciężko chorych od urodzenia, albo prześladowanych okrucieństwem wojen i zagłady.

Niestety nie da się wytłumaczyć inaczej tego, że ktoś rodzi się w rodzinie królewskiej, albo jest kaleką od urodzenia. Jeśli miałby być to „przypadek”, to życie przypominałoby potworny eksperyment. Jeśli zaś los kierowany jest przez jakąś wyższą inteligencję, to źle świadczyłoby o jej dobroci. Raz wysyłając kogoś do raju, a innego zsyłając w piekło cierpienia i bólu. To także pozbawione byłoby sensu, gdyby nasz los był uzależniony od przypadkowego aktu kreacji Stworzyciela. Założenie, że żyjemy wiele razy obliguje nas do odpowiedzialności za siebie. Zachęca do pracy nad sobą i samorozwoju.

Podobnie rzecz ma się z wróżbami i przepowiedniami. Nie jest prawdą, że wróżby są pewnikiem i wyrocznią. Np. tarot ukazuje nie tyle przyszłość, co możliwość wystąpienia określonego wydarzenia, które jest przez nas kreowane w podświadomości. I gdy komuś wychodzi zła wróżba, to nie jest to znak, ze los chce mu dokopać, lecz jest to sygnał nieprawidłowych procesów umysłu, który jest twórczy i który wywołuje zdarzenia i tworzy ten „los”. Zwalanie na gwiazdy i przepowiednie winy za nasze niepowodzenia, jest przykładem niechęci brania odpowiedzialności za swoje życie i próbą ucieczki od prawdy i szczęścia.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Musi się w Tobie palić to: co chcesz rozpalać w innych ? wywiad z Adą Stolarczyk!

Ada Stolarczyk ? twórczyni i osoba numer jeden portalu Ezoter. Z zawodu dziennikarka, właścicielka firmy Wysokie Wibracje, nauczycielka i inicjatorka plenerowych warsztatów Vedic Art, stażystka Psychoterapii Gestalt, terapeutka terapii czaszkowo-krzyżowej. Obecnie prowadzi sesje indywidualne z ramienia Stowarzyszenia Nowej Psychologii, sesje terapii czaszkowo-krzyżowej i pracy z ciałem oraz realizuje szereg warsztatów m.n. Wyrażając siebie, Gra Satori, Taniec sensualny, Mapa marzeń. Jest autorką relaksacyjnej płyty z wizualizacjami Twoje ciało zna odpowiedź ? tu link. Dodatkowo organizuje rozwojowe wyprawy na Bali pt. Wracam do raju oraz trekkingi po polskich górach. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2020

Czy grozi nam kryzys epidemiczny, jak na południu Europy? Co ze światową i krajową gospodarką. Czy będą wybory prezydenckie w maju? Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na kwiecień.
więcej »