Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Szczęśliwy Piątek!

Autor Blubry, 13.01.2012

Wyobraź sobie, że dziś jest najszczęśliwszy Piątek w tym roku. Czyż to nie wspaniałe? Budzisz się, patrzysz w kalendarz i masz świadomość, że dziś spotka Cię coś wspaniałego.

Czarny kot, kominiarz, przejście pod drabiną, stłuczone lusterko i bezlitosny kalendarz, który wskazuje piątek trzynastego. Czy wciąż wierzymy w przesądy?


Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach, w dobie rozwoju wiedzy i ogólnodostępnej technologii, wiara w złe moce odeszła w zapomnienie. Nie dajmy się jednak zmylić pozorom!

Wiara w przesądy i zabobony nie umiera. Według słowników przesąd (zabobon) to przekonanie o istnieniu związku przyczynowo-skutkowego między zdarzeniami. Wypływać ono może ze stereotypów zakorzenionych w tradycji i kulturze, pozbawione racjonalnych podstaw i niemożliwe do weryfikacji lub uczenia się nieprawidłowych związków.

W naszym społeczeństwie przesądy mają się całkiem nieźle. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo wpływają na nasze codzienne życie. Kiedy przechodzi kominiarz odruchowo łapiemy się za guzik, gdy musimy przejść pod drabiną lub słupem omijamy szerokim łukiem taką „przeszkodę” na drodze. Przy łóżeczku niemowlaka zawieszamy czerwoną wstążkę, aby nikt nie rzucił na dziecko złego uroku...

Swoje przesądy ma także wiele grup zawodowych. Podobno najbardziej przesądni są aktorzy. Aktor co krok musi uważać, aby nie sprowadzić złych omenów na wystawianą właśnie sztukę. Dlatego gdy upadnie scenariusz należy go przydeptać, rozsypany puder oznacza rozsypaną sztukę a zszywanie kostiumów na aktorze może doprowadzić do zszycia pamięci. W teatrach od pokoleń obowiązuje całowanie sceny, posiadanie amuletów, czary, zaklęcia i kategoryczny zakaz gwizdania ...

Nic jednak nie przebije powszechnej obawy przed piątkiem, który wypada trzynastego. Fatalność piątku ma długą tradycję – podobno w pierwszy pechowy piątek, trzynastego, Ewa skusiła Adama, by skosztował zakazanego owocu. Historia dostarczała później wielu dowodów feralności tej daty.

I wygląda na to, że obawa przed złym fatum wciąż zwycięża z racjonalnością.

W wielu hotelach, apartamentowcach, biurowcach na całym świecie nie ma pokoju numer 13. To wskazuje dobitnie na to, jak wielką siłę ma liczba 13. Nawet w poznańskim Urzędzie Miasta zrezygnowano z pokoju o tym „nieszczęsnym” numerze, aby uniknąć podejmowania złych decyzji.

Czy dzień ten faktycznie różni się od innych? Dla wszystkich podatnych na czary, piątek trzynastego to naprawdę ciężki dzień: nie należy się kąpać, zakładać nowej koszuli, rozpoczynać interesów, inwestować pieniędzy...

--------------------------------------------------------------------------------------

Już dziś na EzoPorady.pl w godz. 17-19 Veri, a 21:00- 23:00 Magda Skotnicka - koniecznie sprawdź w piątek 13-go!

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Zdrowe kości. Jak samodzielnie zapobiec osteoporozie i cofnąć jej skutki

Co czwarta kobieta po pięćdziesiątym roku życia ma objawy osteoporozy. Choroba ta nie omija również mężczyzn. Autorka miała problemy z kośćmi, a teraz cieszy się wspaniałym zdrowiem i dzieli się z Tobą swoim doświadczeniem. Książka ta jest wynikiem jej wieloletnich badań nad przyczynami powstawania oraz sposobami leczenia tej choroby. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »