Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Polska 2012

Autor Piotr Gibaszewski, 09.01.2012

Bronisław Komorowski, Donald Tusk i inne wpływowe sylwetki naszego kraju. Polityka krajowa i zagraniaczna. Małe co nieco o Gospodarce, polityce i pogodzie.

Polska

Choć od kilku już lat zawodowe płaczki, czarnowidze i rodzime Kasandry – jak pewien znany polski jasnowidz – wieszczą nadciągający kataklizm, gospodarczą recesję i polityczny upadek Polski, to nijak ten kryzys przyjść nie chce. Polska znajduje się bowiem w najlepszym dla siebie okresie od 400 lat, a swoimi działaniami spłaciła swoje karmiczne długi.
 
Przed Polską trzy lata bez wyborów, co daje wyjątkową, niepowtarzalną szansę na stabilizację procesu zarządzania krajem. Jednak nie unikniemy pewnych kłopotów, przesileń i niepokojów. Pierwsza połowa roku zapowiada się rewelacyjnie. Przygotowania do mistrzostw Europy w piłce nożnej i sam ich przebieg mocno nakręci koniunkturę, skupi uwagę mediów i biznesu na Polsce. I choć nie wszystko pójdzie sprawnie i dobrze, to jednak impreza skończy się sukcesem. Gorzej zaś będzie później.

Od października do połowy 2013 roku wkraczamy w nienajlepszy czas, który przyniesie chwilowy, ale jednak ostry kryzys – przede wszystkim na polu społecznym i w nastrojach. Mniej zaś w realnej gospodarce. Od lutego do grudnia Pluton utworzy opozycję do Marsa. Układ ten wyzwoli ogromne napięcia społeczne i dawno już niewidziane w Polsce konflikty. Kluczem do nich będzie utrata benefitów przez preferowane do tej pory grupy społeczne. Ostre tranzyty w horoskopie Porozumień Sierpniowych oznaczają kolejny etap kresu przywilejów związkowych i osłabienia ich roli w przedsiębiorstwach. Jeszcze bardziej radykalne układy w horoskopie Konstytucji III RP sygnalizują fundamentalne zmiany ustrojowe w prawie, sądownictwie, administracji publicznej.

Wróci więc pomysł likwidacji Senatu, Rady Radiofonii i Telewizji, i wielu innych instytucji. Tusk zatem nie złożył broni po swojej porażce w walce z biurokracją, ale przygotowuje jej atomowy nalot. Zmiany jakie się na tym polu szykują, przypominać będą czasy reform Balcerowicza, tyle, że tym razem dotyczyć będą przede wszystkim kwestii ustrojowych.

Powrócą również ostre konflikty i spory o charakterze ideologicznym symbolizowane jesienną opozycją Saturna do Słońca. Wyciszone do tej pory problemy obyczajowe, moralne i etyczne wybuchną z dużą siłą. To nie tylko kwestia pojawienia się w sejmie radykalnych nurtów akcentujących społeczną swobodę i wolność. Sam Janusz Palikot – nieformalny ich przywódca – po prostu wyczuł, że ten problem narasta i że musi to eksplodować. Palikot te poglądy jedynie skoncentrował i ukierunkował politycznie.
 
Horoskop sejmu VII kadencji z Plutonem na ascendencie sprawia, że za cztery lata Polska w niczym nie będzie przypominać obecnych układów. Będzie to bowiem jeden z najbardziej reformatorskich i wstrząsowych parlamentów, ale zarazem radykalnych i kłótliwych, w dziejach polskiej demokracji, z ostrymi, bezkompromisowymi, walecznymi, płomiennymi, radykalnymi poglądami.
 
Ten modernizm przejawi się przede wszystkim na polu społecznym i obyczajowym. Ideologiczne wojny rozpalą Polaków do czerwoności. Nastąpi liberalizacja ustawy antyaborcyjnej, wprowadzona zostanie ustawa o związkach partnerskich, a państwo zacznie mocno redukować swoje związki z Kościołem. I to właśnie Kościół Katolicki poniesie najcięższe ofiary w tych bataliach, również finansowe i ekonomiczne. Stanie się coś, co socjologowie religii przewidywali już od dawna i co mają za sobą takie katolickie kraje jak Hiszpania, Portugalia i Irlandia. Polska się bowiem będzie w szybkim tempie laicyzować. Polacy nie przestaną być jednak religijni. Katolicyzm jest bowiem silnie kulturowo związany z polskością. Jednak wyraźne oddzielenie się państwa od Kościoła stanie się faktem.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Munin- szaman z klasą

Paweł Munin Karwat - dyplomowanym uzdrowicielem duchowy (metoda NFSH UK, uznana przez oficjalną brytyjską służbę zdrowia). Terapeuta Reiki. Stosuje jasnowidzenie (Instytut Realizacji Siebie). Praktykuje medytację w tybetańskiej szkole bon. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »