Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Globalnie cz.3

Autor Piotr Gibaszewski, 05.01.2012

Wszakże najważniejszą konfiguracją, jaka nas czeka w roku 2012, jest kwadratura Urana w Baranie do Plutona w Koziorożcu, której czeka nas aż siedem odsłon! Pierwszy raz Uran z Plutonem utworzą kwadraturę w czerwcu, potem we wrześniu. Kolejno po dwa razy w roku 2013 i 2014. Ostatni zaś raz w marcu 2015. Poprzedni raz Uran otworzył kwadraturę z Plutonem w latach 1932-1934, gdy Uran też przebywał w Baranie, Pluton zaś w Raku. Daty te wywołują dreszcz przebiegający po plecach.

W styczniu 1933 roku Hitler w demokratycznych wyborach zdobywa władzę. Pierwszym krokiem, który uczynił, było rozwiązanie parlamentu i początek prześladowań antysemickich, których rezultatem było wprowadzenie tzw. ustaw norymberskich (rasowych) pozbawiających Żydów praw obywatelskich i majątków. Co dalej się działo, nie trzeba przypominać.

Dokładnie w tym samym czasie Stalin opętany wizją zaostrzania się walki klasowej rozpoczyna wielką czystkę. W 1933 polityka przymusowej kolektywizacji sprowadza na Ukrainę wielki głód, którego ofiarą padło kilka milionów ludzi i gdzie masowo dochodziło do aktów kanibalizmu. W 1934 Stalin wykorzystuje zabójstwo Kirowa, którego był zleceniodawcą, do rozliczeń w WKP. W ramach terroru skazano i zamordowano Kamieniewa, Zinowiewa, Smirnowa, Bucharina i wielu innych. Ofiary stalinowskiego terroru, zamęczonych w łagrach i zabitych na wojnach można liczyć w milionach.

Nie ma zatem wątpliwości, że układ ten wyzwoli polityczne obsesje i paranoje, jakich już dawno nie widzieliśmy. Niejeden względnie umiarkowany polityk przyciśnięty do muru, zamieni się w bezwzględnego satrapę, a niejeden zagrożony upadkiem dyktator – tak jak to czyni przywódca Syrii Baszar Asad – w potwora niszczącego swoich poddanych. Tego typu procesy radykalizacji zaobserwujemy między innymi w Iranie, na Kubie, w Korei Północnej i na Białorusi, gdzie zagrożone reżymy nie będą przebierać w środkach, by obronić status quo.

Do niebezpiecznego pułapu dojdzie napięcie na linii Izrael-Iran, gdzie nie jest wykluczona operacja izraelskich sił specjalnych lub atak na irańskie instalacje nuklearne. Kwadratura Urana z Plutonem to także ponura zapowiedź dla światowych rynków i globalnej gospodarki. Czeka nas zatem jeszcze około dwa-trzy lata ciężkich zawirowań i wstrząsów, kolejne fale recesji, kryzysów budżetowych, lęków i niepewności związanej z ekonomiczną przyszłością świata. Kwadratura Urana z Plutonem stanie się zaczynem kilku ciężkich półkrzyży – w czerwcu, lipcu, wrześniu i listopadzie. Miesiące te szczególnie będą obfitować w dramaturgię, lęk i zagrożenia.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wegańskie bezglutenowe naleśniki gryczano-grochowe

Główną gwiazdą tego przepisu są bezglutenowe naleśniki, dodatki to już kwestia uznania. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »