Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Globalnie cz.3

Autor Piotr Gibaszewski, 05.01.2012

Wszakże najważniejszą konfiguracją, jaka nas czeka w roku 2012, jest kwadratura Urana w Baranie do Plutona w Koziorożcu, której czeka nas aż siedem odsłon! Pierwszy raz Uran z Plutonem utworzą kwadraturę w czerwcu, potem we wrześniu. Kolejno po dwa razy w roku 2013 i 2014. Ostatni zaś raz w marcu 2015. Poprzedni raz Uran otworzył kwadraturę z Plutonem w latach 1932-1934, gdy Uran też przebywał w Baranie, Pluton zaś w Raku. Daty te wywołują dreszcz przebiegający po plecach.

W styczniu 1933 roku Hitler w demokratycznych wyborach zdobywa władzę. Pierwszym krokiem, który uczynił, było rozwiązanie parlamentu i początek prześladowań antysemickich, których rezultatem było wprowadzenie tzw. ustaw norymberskich (rasowych) pozbawiających Żydów praw obywatelskich i majątków. Co dalej się działo, nie trzeba przypominać.

Dokładnie w tym samym czasie Stalin opętany wizją zaostrzania się walki klasowej rozpoczyna wielką czystkę. W 1933 polityka przymusowej kolektywizacji sprowadza na Ukrainę wielki głód, którego ofiarą padło kilka milionów ludzi i gdzie masowo dochodziło do aktów kanibalizmu. W 1934 Stalin wykorzystuje zabójstwo Kirowa, którego był zleceniodawcą, do rozliczeń w WKP. W ramach terroru skazano i zamordowano Kamieniewa, Zinowiewa, Smirnowa, Bucharina i wielu innych. Ofiary stalinowskiego terroru, zamęczonych w łagrach i zabitych na wojnach można liczyć w milionach.

Nie ma zatem wątpliwości, że układ ten wyzwoli polityczne obsesje i paranoje, jakich już dawno nie widzieliśmy. Niejeden względnie umiarkowany polityk przyciśnięty do muru, zamieni się w bezwzględnego satrapę, a niejeden zagrożony upadkiem dyktator – tak jak to czyni przywódca Syrii Baszar Asad – w potwora niszczącego swoich poddanych. Tego typu procesy radykalizacji zaobserwujemy między innymi w Iranie, na Kubie, w Korei Północnej i na Białorusi, gdzie zagrożone reżymy nie będą przebierać w środkach, by obronić status quo.

Do niebezpiecznego pułapu dojdzie napięcie na linii Izrael-Iran, gdzie nie jest wykluczona operacja izraelskich sił specjalnych lub atak na irańskie instalacje nuklearne. Kwadratura Urana z Plutonem to także ponura zapowiedź dla światowych rynków i globalnej gospodarki. Czeka nas zatem jeszcze około dwa-trzy lata ciężkich zawirowań i wstrząsów, kolejne fale recesji, kryzysów budżetowych, lęków i niepewności związanej z ekonomiczną przyszłością świata. Kwadratura Urana z Plutonem stanie się zaczynem kilku ciężkich półkrzyży – w czerwcu, lipcu, wrześniu i listopadzie. Miesiące te szczególnie będą obfitować w dramaturgię, lęk i zagrożenia.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Astrologia i muzyka - Planety Gustawa Holsta

Czy wiecie, że istnieje muzyka, która odzwierciedla astrologiczne charaktery planet naszego Układu Słonecznego? Stworzył ją brytyjski kompozytor muzyki klasycznej - Gustaw Holst. Posłuchajcie sami. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »