Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Globalnie cz.3

Autor Piotr Gibaszewski, 05.01.2012

Na niebie w roku 2012 będzie się działo wiele. To rok obfitujący w spektakularne konfiguracje i niezwykle ważne układy planetarne. Czekają nas cztery zaćmienia. Zobacz więcej.

Rok 2012 i astrologia

21 grudnia 2012 roku n.e. według kalendarza Majów to koniec 13 b'ak'tun, a zarazem koniec 5125-letniego cyklu w systemie tzw. Długiej Rachuby, stosowanej w kalendarzach cywilizacji Mezoameryki. Data ta jest przedstawiana jako wielki przełom i według niektórych ezoteryków ma przynieść serię kataklizmów, dramatyczne wydarzenia lub nawet koniec świata.

W historii ludzkości już wiele razy ogłaszano datę końca świata, więc i ta nie jest niczym nadzwyczajnym. Co wszakże ma w tej kwestii do powiedzenia astrologia? Otóż nic specjalnego – zwłaszcza dla zwolenników nadchodzącej katastrofy. W grudniu 2012 planety nie tworzą jakichś nadzwyczajnych konfiguracji, nie ustawiają się (jak to mylnie informują zwolennicy końca świata) w jeden linii. Astrologicznie grudzień to dość przeciętny miesiąc. Owszem – Pluton, Saturn i Jowisz utworzą figurę zwaną Palcem Bożym. To na pewno ważna konfiguracja, ale nie jest rzadka i zdarza się raz na rok – dwa lata. Nie ma zatem mowy o żadnym kataklizmie, końcu świata, katastrofach, spadających meteorytach, przestawieniu ziemskich biegunów, zatrzymaniu się biegu Ziemi i jej obróceniu.

Będzie to stosunkowo przeciętny i nieszczególnie ważny czas (III dekada grudnia) a gdy będziemy się szykować do sylwestrowej zabawy, nikt już nie będzie pamiętać o końcu świata z kalendarza Majów, więc możemy włożyć między bajki te mrożące krew w żyłach opowieści o nadciągającym Armageddonie.

Na niebie w roku 2012 będzie się działo wiele. To rok obfitujący w spektakularne konfiguracje i niezwykle ważne układy planetarne. Czekają nas cztery zaćmienia. 20 maja pierścieniowe zaćmienie Słońca w Bliźniętach, 04 czerwca częściowe zaćmienie Księżyca w Strzelcu, 13 listopada całkowite zaćmienie Słońca w Skorpionie i 28 listopada półcieniowe zaćmienie Księżyca w Bliźniętach. Niewątpliwie najsilniejsze i najważniejsze będzie całkowite zaćmienie Słońca z listopada.

Po kilku miesiącach retrogradacji w Wodnika, Neptun już na dłużej (14 lat) wkracza w znak swojego władztwa – w Ryby (o znaczeniu pobytu Neptuna w Rybach pisałem w swojej prognozie na rok 2011). W październiku z Wagi do Skorpiona przechodzi Saturn, gdzie przebywać będzie do połowy 2015 roku. Domeną Saturna jest kryzys, praca, reformy i porządek, więc jego tranzyt symbolizuje test prawdy, obnaża słabości i braki, oraz zmusza do ciężkiego wysiłku, trudu i dyscypliny. Jego wędrówka w Wadze (dyplomacja, polityka, taktyka i strategia) w latach 2010-2011 przyniosła kryzys politycznych sojuszy, planów i koncepcji (strefa euro), zwłaszcza jeśli są budowane na wątłych, fałszywych założeniach. Tak było w latach 1980-1981 (Saturn w Wadze), gdy władze PRL podpisując Porozumienia Sierpniowe miały już w pancernej szafie przygotowany plan stanu wojennego.

Wkraczając w Skorpiona (systemy bankowe, służby specjalne, wojsko, zorganizowana przestępczość) dokona bolesnych stress-testów już nie tylko europejskich instytucji finansowych. Gdy Saturn poprzednio przebywał w Skorpionie w latach 1983-1985 cały sowiecki system polityczny i ekonomiczny zmierzał ku zagładzie. Związek Radziecki ponosił coraz bardziej dotkliwe porażki w Afganistanie, a koszty wojny i niewydolność autarkicznej gospodarki wpychała sowietów na skraj przepaści. Stąd sprytny pomysł politbiura, by ogłosić pierestrojkę, wybrać kogoś bardziej strawnego dla świata i dogadać się z Zachodem. Tą osobą była postać Michaiła Gorbaczowa, który w 1985 roku został pierwszym sekretarzem KPZR.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Dla młodych czarownic!!

Jak najłatwiej wkroczyć w tajniki młodzieńczej magii? Po pierwsze sięgnąć po książkę Nastoletnia czarownica Silver RavenWolf. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »