Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Poradnik rozwoju

Autor Dorota Pasalska, 30.01.2010
  


Jak zacząć i tego nie zmarnować? Czyli poradnik rozwoju. Najkrócej można powiedzieć, że im częściej zmieniamy swoje wibracje i dłużej w nich trwamy, tym lepiej.

Relaksacja

Wszystkie techniki prowadzą przez relaksację. Najbardziej podstawowa jest taka, że siadając w fotelu lub leżąc w łóżku, przenosimy uwagę i rozluźniamy po kolei wszystkie partie mięśni, stosując w myśli formułkę: „rozluźniam mięśnie stóp- mięśnie stóp są rozluźnione... rozluźniam mięśnie łydek- mięśnie łydek są rozluźnione... itd. aż do czubka głowy”. Powtarzając to- puszczamy jednocześnie napięcie. Na początku może się zdarzyć, że jak już dojedziemy do głowy, nogi nów się napną i wtedy dobrze jest zacząć od nowa. Pamiętam, że na początku robiłam 3-4 takich „okrążeń”, zanim poczułam, że ciało jest jak z ołowiu...

Niektóre mięśnie rozluźniają się dość boleśnie, choć wcześniej w ogóle można nie czuć, jak są napięte. Dopiero wtedy uświadamiamy sobie, jak bardzo jesteśmy ponapinani. Często na karku i w okolicach szczęki.

Technika medytacyjna

Kiedy już to opanujemy, dobrze jest wybrać sobie jakąś technikę medytacyjną. Ich opisy dostępne są dość powszechnie w literaturze i internecie. Najlepiej wybrać coś prostego, gdyż nie zawsze opisy te są rzetelne (pisane z wyczuciem), a każdy gest, czy wyobrażenie, każdy drobiazg ma swoje znaczenie. Ja oczywiście polecam medytację dźwięku.
 
Odczucia

Na początku, kiedy się nic nie czuje, te techniki wydają się być bezsensowne i- co gorsza- nie wiadomo, czy działają. To bardzo szybko zniechęca i wiele osób

nie próbuje dalej. Stąd bardzo ważne jest, by poczuć „cokolwiek” na początek, lub umieć zinterpretować, że to od medytacji, bo to znacznie ułatwia sprawę. A pojawiać się mogą:
-uczucie zimna- często pojawiają się dreszcze
-uczucie ciepła, a nawet gorąca
-(nad)wrażliwość na zapachy i dźwięki (np. nagle coś zaczyna śmierdzieć)
-ledwo dostrzegalne czucie energii- coś jakby przepływu z dołu do góry, np. od stóp lub kolan do brzucha, serca lub głowy; czasem tylko mrowienie.

Kiedy się już zaczyna czuć przepływ energii, to znak, że powoli kanały energetyczne się udrażniają i jest to przyjemne uczucie. Na początku bardzo łagodne, jedynie w czasie medytacji; później odczuwalne także poza nią, w trakcie dnia. Niekiedy dość intensywne, ale to szybko mija. Cała nasza Istota- wszystkie ciała zaczynają się zestrajać.

Jeśli do medytacji dołożymy moc dźwięku gongu, wszystko to dzieje się szybciej, intensywniej, a dodatkowo mogą wystąpić:
-ból w ciele, najczęściej w jakimś chorym wcześniej miejscu, często niby już „wyleczonym”- to efekt zdrowienia tej części/obszaru
-lęk- z podświadomości uwalniają się stłumione lęki
W późniejszym etapie doznania są bardzo różne i subiektywne.
 
Jak często i jak długo?

Żeby rozwój był namacalny, a efekty widoczne w miarę szybko, należy wykonywać medytację codziennie, a najlepiej 2x dziennie- rano i wieczorem. Min 20 min. dziennie spowoduje, że zachowamy wyraźną ciągłość. Ze względu na moc gongu, stosując „żywy dźwięk” wystarcza z powodzeniem 1 godzina tygodniowo, a i tak czasem niektórzy czują pewien „przesyt” ze względu na intensywność procesów oczyszczania w organizmie. Są też i tacy (zazwyczaj osoby nieco „zaawansowane”), które czują lekki niedosyt i wtedy dobrze jest się „doładowywać” po 10- 20 min. dziennie pomiędzy seansami, stosując inne techniki.

Generalnie im więcej i dłużej, tym lepiej. Ja zaczęłam od Nadabrahmy- 45 min. dziennie, bo tyle trwają 3 cykle na płycie CD, a następnie dość szybko była to godzina i dłużej... Doszłam do etapu, kiedy efekty (w życiu) były tak wyraźne, że stała się ona niezbędnym elementem każdego dnia... Ciągnęłam do niej jak pszczółka do miodu i poważnie się zastanawiałam, czy od medytacji można się uzależnić...:. I tak po ok. 3 miesiącach stała się ona dla mnie praktycznym narzędziem w wielu życiowych sprawach: od poprawy nastroju, do podejmowania decyzji (bezpośredni kontakt z Intuicją) .Ale faktem jest, że nie byłam wtedy „początkująca”.

Bariery i przeszkody

Największą barierą rozwoju jest fakt, że.... nie ma na niego CZASU. To taki dość powszechny paradoks. Przypomina mi się w tym momencie taki dowcip:
przyjeżdża inspektor na budowę, a tu robotnicy biegają pędem w te i z powrotem z pustymi taczkami. - Co robicie?- pyta zaskoczony zatrzymując jednego z nich.
- A bo takie pioruńskie tempo pracy nam zadali, że nie ma czasu załadować...

Z tego, co obserwuję, wielu z nas nigdy nie ma czasu „załadować” .

A tak serio, to jeśli już uda się przebrnąć przez rozumową pułapkę „to niemożliwe”, czeka następna, dużo trudniejsza do przebrnięcia, a mianowicie „odruchy” i „przyzwyczajenia”. Nie mamy nawyku, stąd nie mamy czasu i „tak jakoś” zawsze wyjdzie, że się nie da rady. Dlatego systematyczność w pierwszym okresie jest kluczową sprawą. Osobom, którym „szkoda czasu” powiem tak: kiedy uda się uruchomić Intuicję i pozbyć chorób (nawet tych „zaleczonych”) tego CZASU jest dużo, dużo więcej i można go wykorzystać w znacznie przyjemniejszy sposób. Tym bardziej, że następuje zmiana Świadomości, a bez niej, nawet jak się ma więcej czasu, to poświęca go się na kolejny schemat lub „dokładanie sobie” w dotychczasowym. Najlepiej to widać na przykładzie pracoholików .

www.energiagongu.pl

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Magia domowa - dla czarownic i czarowników

Kolejna magiczna propozycja, czyli nowość wydawnictwa Illuminatio. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »