Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Seksualne IQ

Autor Adrianne Mazurek, 18.10.2011

Wiedziałaś, że każdy z nas jest wyposażony w seksualne IQ, czyli innymi słowy inteligencję seksualną? Sprawdź, po co nam to!


Podczas seksu najbardziej liczy się otwartość na drugą osobę i na własne potrzeby. Kochaj się świadomie!

Bynajmniej nie po to, by bez zająknięcia wymienić najpopularniejsze pozycje łóżkowe, czy mieć świetną orientację w najnowszych zabawkach erotycznych. Raczej po ty, by nasze życie seksualne było udane, zgodne z naszą osobowością i potrzebami.

Znajomość siebie, własnych potrzeb i zahamowań oraz warunków, w których możemy je przekraczać. Odwaga, żeby prosić o to, co nam naprawdę sprawia rozkosz, i gotowość, żeby dawać partnerowi to, czego potrzebuje. Wiedza o tym, co różni mężczyznę i kobietę.

Umiejętność odmawiania i otwartej komunikacji w sprawach seksu, także rozumienia drugiej osoby, ale i własnych reakcji. Wszystko to właśnie zawiera w sobie inteligencja seksualna – termin, który aktualnie jest bardzo na czasie.

Inteligencja seksualna jest nierozerwalnie związana z uznaniem seksualności jako integralnej części osobowości, ale też z gotowością i motywacją do tego, by tworzyć satysfakcjonujące, oparte na bliskich relacjach, związki intymne.

To szczególnie istotne, ponieważ poziom inteligencji seksualnej decyduje o tym, czy jesteśmy zadowoleni z życia erotycznego. Prawda jest taka, że im więcej wiemy o seksualności, relacji, bliskości i człowieku, z którym tworzymy parę, tym więcej mamy frajdy w sypialni.

Dobra wiadomość

Z inteligencją seksualną jest trochę inaczej niż z poziomem IQ. Ten ostatni jest wrodzony, pierwszy – można skutecznie podnosić. I co ważniejsze – da się go w prosty sposób określić. Poprzez stopień zadowolenia z tego, co robimy w łóżku.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Psychometria

Umiejętności psychometryczne pomagają w pracy radiestetom. W Polsce, radiestezja jest zawodem uznawanym w prawie rzemieślniczym, podobnie jak energoterapia. Oba zawody posiadają w Polsce wielu przeciwników, którzy (niezależnie od poziomu wykształcenia, oraz pełnionych funkcji publicznych), nie zawsze posiadają właściwą i wystarczającą wiedzę na ten temat. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »