Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Niezwykłe

Czakram Wawelski

Autor Janusz Zagórski, 15.01.2010

 

 

Czakram Wawelski

Polska jest jednym z 7 miejsc na świecie, gdzie przed wiekami Apoloniusz z Tyany ukrył jeden ze swoich świętych kamieni. Było to coś w rodzaju zaczynu wiru energetycznego. który z czasem miał się uaktywniać. Miejscem tym było Wzgórze Wawelskie. Jest ono powiązane z innymi centrami mocy, w tym z podobnym miejscem na Ostrowiu Tumskim we Wrocławiu. Te wiry energii ziemi i kosmosu wywierają wielki wpływ na obecną transformację duchowości jaka powoli i niepostrzeżenie zachodzi w Polsce i na świecie.

Takie poglądy głosi Zbigniew Święch z Krakowa, słynny, krakowski badacz, pisarz, autor bestsellerowego cyklu historycznego „Klątwy mikroby i uczeni”, członek ekskluzywnego nowojorskiego The Eksplorels Club, laureat nagrody kolegium rektorów uczelni krakowskich.  Niedawno przebywał we Wrocławiu na zaproszenie Centrum Uzdrawiania „Maria”.
W swojej najnowszej książce pt. „Czakram Wawelski” próbuje zbilansować stan naszej wiedzy na temat owianej już legendą sprawy domniemanego gejzeru subtelnych energii bijącej z głębi wawelskiego wzgórza. Już w latach międzywojennych, jak pisze profesor Mieczysław Tobiasz, do kierujących odbudową wawelskiego zamku napływały dziwne listy, głównie od nielicznych Hindusów pragnących odwiedzić Polskę, zawierające niezrozumiałe dla Polaków prośby o możliwość dostania się do podziemi w zachodnim skrzydle zamku. Kiedy przyjechali i mogli tam wejść, stali tam od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w całkowitej ciszy, po czym wychodzili bez słowa. Powszechnie opowiadana jest historia kiedy po wojnie przyjechała delegacja Indii z premierem Nehru na czele. Część jej składu oderwała się od pozostałych i poprosiła o wejście do zamkniętych pomieszczeń w zachodniej części zamku. Po pewnym czasie wyszli jak, gdyby nic.

Skąd bierze pogląd, że to szczególne miejsce. Otóż, jak głoszą przekazy o których z dużą znajomością rzeczy pisał niezwykły polski wtajemniczony, zasłużony wojskowy II Rzeczpospolitej, ezoteryk Kazimierz Chodkiewicz, wszystko miało zacząć się od historycznej postaci mędrca,, wędrownego filozofa żyjącego w czasach Jezusa, - Apoloniusza. Urodził się on w Kapadocji, wschodniej części Azji Mniejszej. Poświęcił się studiom nad Pitagorasem i jego wiedzą. Prowadził proste i ascetyczne życie. Podróżował po całym, znanym wtedy świecie. Był w Indiach. Będąc w Rzymie został oskarżony przez Nerona a także Domicjana o zdradę. Dosłownie zniknął z oczu oskarżających go sędziów i urzędników. Znany był z niezwykłych, powiedzielibyśmy dzisiaj  paranormalnych zdolności i mocy uzdrawiania. Jego europejskie podróże  przypominają apostolskie peregrynacje św. Pawła. Słynna ezoteryczka Helena Bławatska pisała o podobieństwie jego misji do tego co robił Jezus. Jednak w odróżnieniu od niego swoje nauki głosił on głównie wśród wyższych warstw społecznych, gdy Jezus swój duchowy przekaz kierował głównie do ubogich.

Apoloniusz posiadał mistyczną moc tworzenia talizmanów i nadawania im ponadnaturalnej siły. Takie właśnie „kamienie” zostały przez niego rozmieszczone w 7 miejscach na świecie. Wymienia się tutaj: Delhi, Mekkę, Delfy, Jerozolime, Rzym, Reims. Istnieje oparte na solidnych poszlakach domniemanie, że ten mistyk i mędrzec przebywał w rejonie obecnego Krakowa i tam pozostawił w ziemi niezwykły talizman.

Z najnowszych odkryć wiemy, że teren ten był wcześniej miejscem kultu celtyckiego. Tworzy się tutaj wir energii emanujący na ludzi tam zamieszkujących. Stąd szczególne miejsce Krakowa na mapie Europy. Za czasów, kiedy to miasto było stolicą, Polska przeżywała swoje najlepsze lata. Zbigniew Święch na spotkaniu z czytelnikami we Wrocławiu nie ukrywał, że byłoby dobrze dla naszego kraju, aby stolica wróciła do Krakowa. To tutaj biskupem był Karol Wojtyła, to właśnie to zabytkowe miasto, mimo tylu zawieruch wojennych, przetrwało je wszystkie w niezłym stanie. Uważa on, że jest to związane właśnie z czakramem wawelskim. Zachęcał nas, Wrocławian do duchowej i nie tylko, współpracy podkreślając, iż kanały energetyczne prowadzą do silnych miejsc mocy na naszym terenie. Jedno z nich znajduje się na Ostrowiu  Tumskim, drugie w  masywie Ślęży.

Legenda o czakramie wawelskim niewątpliwie służy interesom turystycznym dawnej stolicy Polski. Nie przypadkowo przyznano panu Zbigniewowi tytuł Króla Marketingu Wzgórza Wawelskiego. Rzecz jednak w tym, czy centra energetyczne naprawdę istnieją. Adepci wiedzy ezoterycznej mówią, że absolutnie tak. Transformacje duchowe  jakie przeżywa świat zmierzają do upowszechniania się tego typu poglądów.

Janusz Zagórski
Źródło: www.januszzagorski.pl

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wolna wola w hunie

Jedyną prawdziwą zdolnością, jaką posiada świadomość jest możliwość kierowania orientacją i uwagą w reakcji na słowa i doświadczenia. Sam proces kierowania nazywa się procesem decyzyjnym lub wyborem. To właśnie jest prawdziwe znaczenie sformułowania wolna wola. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »