Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Horoskop Wielkanocny

Autor Ella Selena, 02.04.2021


Wodniki

Chleb

Chleb jest jednym z najważniejszych składników koszyczka ze święconką. Najlepiej jeśli jest wypieczony przez nas samodzielnie i składa się z ziaren kilku zbóż. Chleb święci się na pamiątkę cudu, którego twórcą był Jezus. Chodzi o cudowne nakarmienie rzeszy ludzi, jednym, cudownie rozmnożonym bochenkiem. W Eucharystii postać chleba ma ciało pańskie, które spożywamy, jako pokarm dla duszy. Stąd tak ważne jego znaczenie w czasie obchodzenia świąt Wielkanocnych. W niektórych regionach Polski istniał zwyczaj, aby w Wigilię przed Wielkanocą, jeszcze, przed wschodem słońca, przynieść ze źródła lub ze strumienia wodę, wrzucić do niej chleb i drobne pieniądze. Poczekać, aż woda przesiąknie magią dostatku, bo o taką to magię chodziło. Następnie, zanim rodzina siądzie do świątecznego śniadania, umyje się w tej wodzie, zapewniając sobie szczęście i dostatek na cały rok. A kiedyś przed ślubem pieczono z chleba małe figurki lalek, z zaznaczoną męskością oraz figurki ptaszków, symboli płodności. Następnie obsypywano nimi pannę młodą, której ten rytuał miał zapewnić  płodność i dobre życie.

Wielu zodiakalnym Wodnikom szykuje się dobra wiosna, a szczególnie, że jej wydarzenia nie wytrącą Was z posad dobrego samopoczucia i nie zabiorą poczucia stabilizacji. Powinno być spokojnie, nawet powiedziałabym dość siermiężnie, może i nudno cokolwiek, ale marzenia spełniać się będą. Niewykluczone, że życie toczyć się będzie dość spokojnie i równomiernie, tak bez większych wstrząsów, ani w górę, ani w dół. Może za jakiś czas zechcecie sami, aby działo się więcej i szybciej, ale na wszystko, myślę, przyjdzie czas. Prawdopodobnie staną się możliwe do spełnienia jakieś wcześniejsze marzenia, mogą one być związane z rodziną, a konkretniej z jej powiększeniem. Wszak chleba starczy dla wszystkich i może to być zwykły, codzienny chleb, a zapragniecie lukrowanych pierników, przyjdzie i na nie czas, ale może trochę później.

Ryby

Wielki Tydzień

W dawnej Polsce był to czas niezwykły, każdego dnia gospodynie miały inne zadania do zrobienia. Początek tygodnia tzn. Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środa, to czas porządków, ozdabiania domów i obejścia. W tym czasie gospodynie sprzątały, malowały izby, wyrzucały stare ozdoby, a zawieszały nowe. Stawiano kwiaty w doniczkach, nowymi wycinankami ozdabiano ściany, wieszano pająki ze słomy. Gdy w izbach już lśniło, to sprzątano obejścia i malowano chałupy, ozdabiając je szlaczkami i kwiatkami. Wysypywano podwórka piaskiem , wkładano gałązki wierzby i brzozy, jednym słowem czyniono wszystko, aby było ładnie i radośnie. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek przygotowywano świąteczne potrawy. W Wielki Piątek nie wolno było pracować w polu, ale trzeba było posiać grządki w ogródku, zasiać rozsady. Zadbać o zasiew kwiatów w ogródkach i przy domu. Za to Wielka Sobota to już czas święcenia koszyczków ze święconką, chociaż wcześniej ksiądz przychodził i święcił wszystkie potrawy w domu. Później zaczęto nosić święconkę do kościoła.

Wiosna będzie dla wielu zodiakalnych Ryb bardzo, ale to bardzo pracowita. Trzeba będzie dokonać wielu zmian, posprzątać stare sprawy, rozejrzeć się za nowymi. Może tu chodzić o nowe możliwości zarobkowania, co już niejako czujecie pod skórą, ale spokojnie los Was poprowadzi. Dojdziecie do rozwiązania dotychczasowych problemów, ale stanie się to dość spokojnie i komfortowo. Być może pomogą Wam niespodziewane sploty okoliczności. Za to w uczuciach też przyjdzie czas, gdy trzeba będzie się jakoś zdeklarować, być może zaręczyny lub przyrzeczenia małżeńskie, coś trzeba będzie postanowić. Tak samo trzeba będzie podjąć decyzje stosunków międzyludzkich, okaże się, że aby powitać kogoś nowego, trzeba będzie pożegnać się ze starym. Jednak, to też przyjdzie dość bezproblemowo, raptem doświadczycie uczucia, że przyszedł już czas.

Przygotowała Ella Selena

 

 Zobacz też:

Akademia realizacji marzeń
Ale jaja! - ciekawe przepisy

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Musi się w Tobie palić to co chcesz rozpalać w innych - wywiad z Adą Stolarczyk!

Ada Stolarczyk - twórczyni i osoba numer jeden portalu Ezoter. Z zawodu dziennikarka, właścicielka firmy Wysokie Wibracje, nauczycielka i inicjatorka plenerowych warsztatów Vedic Art, stażystka Psychoterapii Gestalt, terapeutka terapii czaszkowo-krzyżowej. Obecnie prowadzi sesje indywidualne z ramienia Stowarzyszenia Nowej Psychologii, sesje terapii czaszkowo-krzyżowej i pracy z ciałem oraz realizuje szereg warsztatów m.n. Wyrażając siebie, Gra Satori, Taniec sensualny, Mapa marzeń. Jest autorką relaksacyjnej płyty z wizualizacjami Twoje ciało zna odpowiedź. Dodatkowo organizuje rozwojowe wyprawy na Bali pt. Wracam do raju oraz trekkingi po polskich górach. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »