Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na kwiecień 2021

Autor Piotr Gibaszewski, 03.04.2021

 

 

 

Epoka lęku
Odkąd rządząca Rybami planeta Neptun wkroczyła w znak swojego władztwa – właśnie w Ryby – co miało miejsce w roku 2012, świat zachorował na szaleństwo globalnej nerwicy lękowej, która przejawia się w postaci apokaliptycznego wypatrywania znaków nadciągającego końca świata. I to właśnie w 2012 roku (21 grudnia 20212) ogłoszono koniec długiej rachuby kalendarza Majów, co miało zapowiadać koniec świata. 

Wyznawców apokaliptycznych przepowiedni związanych z kalendarzem Majów nie przekonywały liczne wątpliwości dotyczące daty rozpoczęcia długiej rachuby, a zarazem jej końca. Poza tym dla badaczy kultury Majów rok 2012 nie był szczególnie ważny. Również z punktu widzenia astrologii nic szczególnie istotnego wtedy na niebie się nie działo.
 
Właśnie w tym okresie zaczęła się również nasilać panika związana z ociepleniem klimatu, zwanym później „zmianami klimatycznymi”. Zwykła teoria naukowa opierająca się na antropogenicznym wpływie człowieka na klimat (emisja gazów cieplarnianych) stała się źródłem fanatycznej, zacietrzewionej, ideologicznej krucjaty walki ze śmiertelnym zagrożeniem, jakim jest ludzka działalność przemysłowa i dwutlenek węgla, co prowadzić nas ma nieuchronnie ku zagładzie. 
 
Napędzające histerię i panikę media dołączają się do straszenia nadciągającym kataklizmem, którego źródłem jest człowiek. Kapłanami tej religii stali się naukowcy, specjaliści od klimatu. Wszelka dyskusja kwestionująca antropogeniczne źródła ocieplenia klimatu przypominać zaczyna dyskusję z członkami religijnej sekty fundamentalistów. Sceptycy są nazywani płaskoziemcami, ciemniakami, nieukami, foliarzami. 
 
W latach 2012-2015 doszła do tego ciężka, siedmiokrotna kwadratura Urana z Plutonem, która rozpętała kolejną falę leków, tym razem przed globalizacją, uchodźcami, upadającą zachodnią cywilizacją pod falą muzułmanów lub generalnie uchodźców. Doszło do nacjonalistycznej kontrrewolucji konserwatywnej, która odwoływała się do reakcji starego, patriarchalnego, białego świata opartego na dominacji męskiej siły, który to świat miał upaść pod wpływem globalizacji, liberalizmu i tolerancji. 
 
Upadający stary paradygmat wyłonił populistycznych liderów, którzy sprytnie bazując na tych lękach skierowali ludzki niepokój przeciw tym wyimaginowanym, mniej lub bardziej prawdziwym zagrożeniom. A tak naprawdę stało się to orężem do umacniania władzy bazującej na lęku przed ogromnymi, nieuchronnymi zmianami, które zaczęły mieć miejsce na świecie. 
 
Najświeższą porcję lęków zafundowało nam wielkie stellum w znaku Koziorożca, które miało miejsce w roku 2020, gdy doszło do serii mocnych i twardych koniunkcji Marsa, Jowisza, Saturna i Plutona. I to właśnie to stellum stało się przyczyną pandemii choroby covid-19, pierwszej globalnej pandemii od stu lat. Jednak jak zwykle w tego typu historiach przejawia się główna narracja (pandemia) oraz wiele ważnych, równoległych procesów dziejących się w tle. 
 
Pandemia – obok dużej liczby chorych i zmarłych – wywołała bowiem szereg dramatycznych dodatkowych konsekwencji, jakimi są drastyczne ograniczenia naszej codziennej aktywności, społecznych relacji, życia towarzyskiego, kulturalnego, rozrywki, wypoczynku, edukacji i pracy. Doszły do tego poważne represje, kary, znaczące ograniczenia wolnościowe setek milionów ludzi na całym świecie. 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Magia domowa - dla czarownic i czarowników

Kolejna magiczna propozycja, czyli nowość wydawnictwa Illuminatio. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2021

O przełomowym znaczeniu kwietniowego bisekstyla oraz o erupcji emocji, kontestacji i buncie, a także o tym, kiedy minie pandemia covid-19 - zapraszam do lektury prognozy na kwiecień 2021
więcej »