Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na marzec 2021

Autor Piotr Gibaszewski, 02.03.2021

 

 

 

Horoskop wiosny
Horoskop wiosny (ingresu Słońca w znak Barana) jest zarazem początkiem astrologicznego nowego roku, swoistą roczną prognozą na kolejny solarny rok (do wiosennego przesilenia w roku 2022), który stawiamy na dany obszar (stolicę kraju). 

Wiosennemu przesileniu w niemal całej Europie Środkowej, Północnej, częściowo Południowej i Wschodniej (Białoruś, Ukraina) towarzyszyć będzie ascendent w Raku oraz Medium Coeli w Rybach. Na Zachodzie Europy ascendent będzie mieć miejsce w Bliźniętach a MC w Wodniku. W Warszawie stellum planet obejmujące Słońce w Baranie, Wenus i Neptuna w Rybach wskakuje do domu X. 

Horoskop ten ma całkiem pustą (nie licząc południowego węzła księżycowego) dolną połówkę. Silna obsada góry horoskopu, a także obecność Słońca w domu X, jest zapowiedzią fundamentalnie istotnych zdarzeń, które będą mieć konsekwencje dla losów tego rejonu świata, w tym Polski. 

Słońcu towarzyszyć będzie Wenus w Rybach, której bliskie położenie Słońca jest jej tzw. „spaleniem”, tradycyjnie w astrologii oznaczającym niekorzystne, niepomyślne lub co najmniej nietypowe działanie planety. Wenus jest wprawdzie w wyniesieniu w Rybach, ale jednak spalenie przez Słońce może oznaczać, że symbolizowane przez nią wartości nie będą miały się najlepiej. 

Wenus jest symbolem kobiecości, seksualności, przyjemności, zabawy, komfortu i szczęścia, i przynależy wraz z Jowiszem do grupy tzw. benefików (planet dobroczynnych). Niewątpliwie w nadchodzącym rok solarnym nie ma co liczyć na powrót do komfortu w spędzaniu wolnego czasu, masowych imprezach rozrywkowych, koncertach, weselach, podróżowaniu, wypoczynku, rekreacji, randkowaniu itd.

Nawet jeśli w większości państw zostaną zniesione lub mocno poluzowane obostrzenia i zakazy, to jednak strach, niepewność i fobie wygrają nad lekkością i przyjemnością. Słońcu i Wenus bowiem towarzyszy koniunkcja napędzającego lęki Neptuna. Ale wpływy Neptuna mogą przynieść zgoła odmienną reakcję – pojawienie się swoistych subkultur, dziwactw, chęć ekstatycznego odreagowania blokad, restrykcji i ograniczeń, przypominające sceny Dekamerona Boccaccia, a w krajowej wersji – z zakopiańskich Krupówek, gdzie po otwarciu stoków i pensjonatów ludzie oddawali się pijaństwu, bijatykom i innym ekscesom. 

Osłabienie palącym Słońcem będzie mieć w Polsce jeszcze jedną konsekwencję – wściekłość, żal, poczucie bezsilności, buntu i cierpienia zmuszonych do rodzenia zdeformowanych płodów kobiet, co zafundowała im nasza autokratyczna władza działająca w porozumieniu z katolickimi fundamentalistami i hierarchią Kościoła. 

Fatalnie wygląda pozycja Merkurego w tymże horoskopie – upadek z wygnaniem w Rybach plus wygnanie w IX domu. Merkuremu towarzyszy jeszcze kwadratura do Marsa. Podobnie poszarpany jest  Księżyc w XII domu, który znajdzie się w koniunkcji z Marsem oraz w kwadraturze z Neptunem.  Media nadal będą ulegać histerii i panice podkręcając apokaliptyczne nastroje, strasząc końcem świata, który związany jest z wirusem covid-19, z globalnym ociepleniem, wojnami, rywalizacją mocarstw i wieloma jeszcze innymi demonami, które rodzą się w infosferze. O ile byliśmy w ostatnich latach zalewani falą fakenewsów, trollingu i manipulacji, to w czekającym nas nowym roku solarnym zostaną przekroczone wszelkie możliwe granice. Dojdzie do tego spekulacja na rynkach finansowych i narastanie bańki na giełdach, co wzmacnia Jowisz w VIII domu. 

Jednak znajdziemy w tym horoskopie również sporą dawkę optymizmu. Księżyc, z Marsem i płn. węzłem znajdą się w trygonie do Jowisza i Saturna. Powietrzna aktywizacja tych planet w domach VIII – XII sprawi, że po roku twardego saturnicznego ścisku i reżymu uaktywnią się artyści, twórcy, intelektualiści, duchowi nauczyciele i mędrcy, którzy pomogą nam lepiej zrozumieć to, co się dzieje ze światem. Zrozumiemy, że musimy się jakoś nauczyć żyć z nowymi zagrożeniami związanymi z wirusami, że to nie jest żaden koniec świata, tylko przejściowy okres transformacji i przebudowy, w którym znalazła się ludzkość.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Co powoduje samouzdrawianie?

Zostało napisanych wiele książek mówiących o możliwościach samo uzdrowienia. Wiedza ta jest oparta przede wszystkim na możliwościach intuicyjnego rozpoznawania chorób. Wiele badań medycznych udowadnia, że negatywne emocje takie jak gniew, chęć zemsty, strach, smutek, żal, frustracja, stres, niezadowolenie, poczucie winy powodują różne objawy chorobowe. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »