Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia

Guru Rajesh Kumar w Krakowie

Autor Bartosz Drelichowski, 11.10.2015

                                   Guru Rajesh Kumar w Krakowie
                                 Warsztat: Joga-Oddech-Medytacja
                                      Kraków, 08 listopada 2015 rok


Podczas warsztatu doświadczysz  praktyki jogi w zbalansowanym programie prowadzonym przez Mistrza,  nauczysz się sztuki świadomego oddechu, dowiesz się jaka jest różnica pomiędzy oddechem a praną - siłą życiową, jakie są rodzaje oddechu, jak używać go dla uzdrawiania, uwalniania blokad na poziomie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym, jaki jest jego związek z umysłem  oraz jak go stosować dla osiągnięcia stanu uważności w codziennym życiu.

Program warsztatu

    Praktyka jogi:
        relaksacja
        joga nidra, czyli praktyka jogicznego snu
        najbardziej autentyczna i klasyczna forma jogi wg Swami Satjananda

    Praca z oddechem

        Czym jest oddech
        oddech i prana? - siła życiowa
        pranayama - rodzaje oddechu , nauka sztuki świadomego oddychania
       
    Praca z oddechem:
        otwieranie ciała na swobodny przepływ energii
        Nauka sztuki świadomego oddychania
        oddech jako pojazd umysłu - sztuka uważności
        Stosowanie oddechu dla osiągnięcia wyższego stanu uważności
        Oddech jako narzędzie uzdrawiania
        uwalnianie poprzez oddech bólu emocjonalnego i traumy, rewitalizowanie ciała,
        radzenie sobie ze stresem

     Medytacja:
        kierowane wizualizacje otwierające drzwi do wnętrza
        narzędzie służące do rozciągania, poszerzania (świadomości)
        Śiwa-Śakti, czyli jedność kosmicznej świadomości z twórczą energią


"Oddech jest samym życiem, tym zaś co scala wszystkie cząsteczki ciała jest moc oddechu. Kiedy siła ta słabnie, wola traci kontrole nad ciałem. Tak jak moc słońca utrzymuje wszystkie planety, tak tez moc oddechu utrzymuje każdy narząd ciała. Nadto oddech oczyszcza ciało, wprowadzając doń nowe świeże życie, a odprowadzając te gazy, które powinny być wydalone. Pielęgnując ciało, absorbując z kosmosu ducha i materie - to, co jest człowiekowi potrzebne i to bardziej potrzebne niż wszelkie jedzenie i picie"


"Oddech jest kanałem, przez który wyraża się życie w swej najgłębszej istocie. Jest prądem elektrycznym biegnącym miedzy wiecznym życiem a śmiertelnym ciałem. Ci, co posiedli intuicje albo cudowna moc lub jakakolwiek silę, zawdzięczają ja oddechowi. Podstawowa wszakże sprawa jest oczyszczenie kanału oddechu, a tym kanałem jest ludzkie ciało. Gdy kanał jest zablokowany, oddech nie może przepływać swobodnie. Powietrze samo w sobie nie jest złe, ale kiedy styka się z ziemia i chłonie jej wpływy, może ulec zanieczyszczeniu. Tak samo jest z oddechem; sam w sobie jest on czysty, ale jeśli kanał, przez który przepływa jest wadliwy staje się nieczystym"

"Oddech jest jakby prądem elektrycznym, który można podłączyć w jakimkolwiek miejscu; odległość nie ma znaczenia. Ten prąd oddechu, wprawia w ruch fale eteru, i tak stosownie do mocy magnetycznej uzdrowiciela, miedzy nim a pacjentem zaczyna przepływać prąd o uzdrowicielskiej mocy. Oczywiście najważniejsza jest tu ewolucja duchowa; inaczej moc umysłu uzdrowiciela, jakkolwiek silna byłaby zbyt słaba, aby osiągnąć pożądany efekt. Przez rozwój duchowy rozumie się świadomość Boga."

The Sufi Message of Hazrat Inayat Khan

Prowadzenie:

Guru Rajesh Kumar (duchowe imię Sanyasi Bhargava) - pochodzi z Deoghar w stanie Jharkhand, słynnym z jednego z dwunastu Yotrilingam w Indiach. To miejsce u stóp Himalajów w północno-wschodnich Indiach słynie ze świątyni Śhivy. Ukończył studia ze specjalizacją w botanice, biologię na Uniwersytecie w Delhi, jego życie zmieniło się całkowicie po spotkaniu ze Swamim Satyanandą Saraswatim - oświeconym Mistrzem, założycielem Bihar Yoga Bharati.  Zdecydował poświęcić swoje życie jodze i rozpoczął studia na jednej z najbardziej renomowanych na świecie szkół jogi, na Uniwersytet Bihar Yoga Bharati, gdzie uzyskał stopień Masters in Applied Yogic Science. Uniwersytet ten został założony przez Swami Niranjan Saraswati, kontynuatora idei swoich mistrzów – Swami Sivananda Saraswati i Swami Satyananda Saraswati. Głównym celem Instytutu Bihar Yoga Bharati jest zachować i odradzać naukę jogi w pełnym jej zakresie, dzięki łączeniu akademickiej i naukowej metodologii z duchową wizją. Mieszkał w Bombaju gdzie od lat uczył jogi oraz prowadził wykłady i regularne praktyki.

Rajesh Kumar został inicjowany przez Swami Niranjan Saraswati w Karma Sannyasa i otrzymał duchowe imię Sannyasi Bhargava. Następnie udał się do Rishikesh, gdzie u stóp Himalajów gdzie przez trzy lata doświadczał życia w ashramie i zgłębiał tajniki tantry. Rajesh Kumar jest nauczycielem kundalini jogi, kija jogi, pracy z energią czakr i sadhany – ścieżki duchowego rozwoju. Jest również ekspertem jogi stosowanej w profilaktyce terapii schorzeń układu nerwowego, mięśniowego, kostnego i chorób psychosomatycznych. NaUniwersytet Bihar Yoga Bharati prowadził m.in. badania nad zastosowaniem jogi w leczeniu bezsenności i chorób układu ruchu, obecnie uczelnia ta stawia sobie za cel łączenie akademickiej i naukowej metodologii z wizją duchową. Jest również ekspertem jogi stosowanej w profilaktyce terapii schorzeń układu nerwowego, mięśniowego, kostnego i chorób psychosomatycznych.

Mieszka w Bombaju gdzie od lat uczy jogi, prowadzi wykłady i regularne praktyki. Od 14 lat pomaga ludziom w odzyskiwaniu ich naturalnych sił samouzdrawiania przy pomocy tradycyjnej jogi. Prowadzi seminaria i warsztaty na całym świecie, podczas których przy pomocy starożytnych narzędzi pomaga ludziom uwalniać ich duchowy potencjał w codziennym życiu. Jego warsztaty organizowane były także w Polsce, Francji, Niemczech i Ugandzie. W "Złotym Moście" Guru Rajeshji prowadzi jogę, warsztaty terapii jogą oraz indywidualne konsultacje.


Seminaria otwarte dla wszystkich, ćwiczących jak i tych którzy po raz pierwszy szukają kontaktu z jogą.  Jest to okazja by doświadczyć jogi i starożytnej wiedzy joginów, rishich, siddhów. Program oferuje wiele korzyści dla jogicznego stylu życia,
jest możliwością aby zobaczyć jak jogiczna praktyka i zasady jogi mogą by użyteczne w naszym codziennym życiu Na seminarium proszę zabrać wygodne ubranie, koc lub joga matę oraz poduszkę do siedzenia

W programie: asany, pranayama, medytacja, joga nidra, wykłady.


Zajęcia
Warsztat: Joga-Oddech-Medytacja
Data: Kraków, 08 listopada 2015 rok w godz, 9.00-19:00
Cena: 200 zł (szczegółowe informacje miejsce i konto zostanie podane zainteresowanym)
Miejsce gwarantuje bezzwrotna zaliczka w wysokości 100 zł - płatne do 29 października


Informacje & Zapisy:

Bartosz Drelichowski
Kontakt & Zgłoszenia
mobile (+48-607) 434-645

Zapraszamy!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Subosobowości - role jakie przyszło nam grać

Nasze ego nie jest monolitem - oznacza to, że zamieszkują w Nas różne części, fragmenty, postacie. Część z nich sobie uświadamiamy. Jestem inna w pracy, inna w relacjach z przyjaciółmi. Zależnie od sytuacji zmienia się mój nastrój i zachowanie, podejmuje inne decyzje. Pewne części nas, pojawiają się nagle, co jakiś czas. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »