Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Uzdrawianie (cz. 2)

Autor Paweł Karwat, 19.07.2014

 

 

 

                                                                 Uzdrawianie (cz. 2)


Odróżniamy "uzdrawianie" od "leczenia". Uzdrawianie to kwestia używania energii życiowej i uzdrawianiem rządzą inne prawa, niż leczeniem.
Wiele osób może mieć problem z dostrzeżeniem tej odmienności. Oczekuje się po uzdrowicielu wyleczenia choroby, podczas gdy nie zajmuje się leczeniem.
Nie zajmuje się również chorobą. Dla uzdrowiciela nie ma chorób, są tylko bloki i niedobory energii, dysharmonia energetyczna.
I tutaj pojawia się wiele nadużyć, nieporozumień lub celowo wykorzystywanych przekłamań. Widzimy na ogłoszeniach, że jakiś uzdrowiciel leczy wszystkie choroby (co swoją drogą wielu przynieść może duże zainteresowanie i zyski).
Uzdrowiciel nie leczy, również nie leczy chorób. Gdy badanie lekarskie stwierdza zanik jakiejś choroby po sesji uzdrawiania to jest to wynik przywrócenia harmonii energetycznej organizmu i człowieka a nie skutek jakiegoś leczenia.
Mówi się nieraz, że leczenie i uzdrawianie to synonimy, ale nie mówi się przecież "lekarz uzdrowił", a "lekarz wyleczył".
Lekarz leczy a uzdrowiciel uzdrawia. Lekarz zajmuje się leczeniem a uzdrowiciel uzdrawianiem. Leczenie i uzdrawianie to dwie różne rzeczy.
Czym konkretnie różni się jedno od drugiego?
Leczenie jest używaniem innego rodzaju metody, niż uzdrawianie. Mówiąc ogólnie leczenie polega na posługiwaniu się środkami zewnętrznymi, natomiast uzdrawianie wewnętrznymi.
Środki zewnętrzne to leki, sprzęt medyczny itd. Środki wewnętrzne z kolei są właściwością samego człowieka, jego naturalnym wyposażeniem.
Mówi się niekiedy o uzdrawianiu emocji czy uzdrawianiu ciała poprzez uzdrawianie i oczyszczanie uczuć. Jest to stosowanie środków wewnętrznych i odpowiadających im metod, jak hipnoza, autosugestia, medytacja, koncentracja, przebaczanie, wizualizacja, afirmacja.
Dla uzdrowicieli posługujących się energią życiową, czyli np. bioenergoterapeutów środkiem, za pomocą którego oddziałują na klienta, jest ich własne pole energetyczne, które wpływa harmonizująco na pole energetyczne osoby poddającej się zabiegowi.
Zaburzenia, niedobory, bloki energetyczne nie są dzielone na choroby. Nie przypisuje im się konkretnych łacińskich czy innych nazw, ponieważ wszystkie wyglądają ogólnie mówiąc tak samo.
To jest jakby jedno zjawisko rozciągnięte na całość organizmu w aspekcie energetycznym.
Można je stopniować i opisywać w różnych szczegółach, ale w ostateczności mówi się o czymś jednym - o stanie pola energetycznego ciała, narządu. Uzdrawianie jest po prostu naprawą tego stanu poprzez pole energetyczne uzdrawiającego.
Problem istnienia pola energetycznego jest jak na razie nierozstrzygalny dla medycyny akademickiej, ale medycyna ta nie jest ani jednym, ani nic nie mówi, że najlepszym modelem terapii, i dlatego nie ma najmniejszego prawa dyskryminować innych modeli, w tym medycyny energetycznej.

Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge’a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty: http://www.muninszaman.blogspot.com

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przyciągnij pomyślność w Diwali

Dipavali, wielki festiwal świateł, będzie bardzo szczególne tego roku, ponieważ wypada dokładnie tego samego dnia co zaćmienie Słońca. Omówiliśmy to już dokładnie w naszym wcześniejszym artykule. Zaćmienie Słońca w Wadze. Czy to nie niebiański zbieg okoliczności, że dokładnie w dniu zaćmienia Słońca ludzie na całym świecie będą celebrować święto światła? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »