Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia

VEDIC ART i praca z ciałem

Autor Ada Stolarczyk, 03.06.2014

 

 
                                             VEDIC ART i praca z ciałemplenerowe warsztaty 5cio-dniowe
Radość tworzenia budzi radość życia w każdym z nas


Każdy warsztat Vedic Art łączę z warsztatem pracy z ciałem, bowiem doświadczyłam jak ważne jest połączenie ciała i umysłu. Był taki czas gdy dużo wiedziałam i miałam świadomość wielu rzeczy o sobie…. ale to nie powodowało żadnych zmian, dopiero po kontakcie z ciałem (nurt Gestalt) zaczęłam dostrzegać własną gotowość (lub jej brak) do zmian. Praca z pamięcią komórkową ciała poprzez taniec, ruch i dramę otworzyła mi bramę do nowej jakości życia – którą chcę pokazać i Tobie, byś mógł zdecydować jaką jakość wybierasz.

ZOBACZ galerię na Facebooku TUTAJ >>>

TERMINY:

23-27 LIPIEC Kotlina Kłodzka

27-31 SIERPNIA Bieszczady

CO DAJĄ WARSZTATY VEDIC ART I PRACA Z CIAŁEM

Vedic Art to powrót do dziecięcej i beztroskiej radości z tworzenia

Vedic Art to powrót do dziecięcej i beztroskiej radości z tworzenia

Poznanie 17 zasad vedyjskich pozwala na wprowadzenia do Twojego życia harmonii i spokoju w dziedzinach, w których jest to dla Ciebie istotne- miej świadomość, że sam je wybierasz.

A wybór masz zawsze!

Przygotowanie do zmian w codziennym życiu, może nastąpić nie tylko poprzez Twoją wewnętrzną przemianę. Wzmocnimy nasze poczucie siebie, ciała i jasnego myślenia. Tak by wejść w nowy czas z większą stabilnością i poczuciem słuszności „tego, co jest”.

Warsztat zawiera w sobie nie tylko malowanie intuicyjne, ale również blok medytacyjny i wieczorny. Rano rozbudzamy nasze ciała w tańcu sensulanym, a wieczorami zatapiany się w wizualizacjach, lub poznajemy siebie w trakcie gier terapeutycznych

Plan dnia Vedic Art + praca z ciałem:
W ciele kryją się odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania

W ciele kryją się odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania

8.30- medytacja
9.00- śniadanie
10.00-taniec sensualny
11.00- warsztat vedic art.
13.00- obiad
15.00- warsztat vedic art.
18.00- kolacja
20.00- zajęcia wieczorne*

* wieczorne zajęcia to lowenowska praca z ciałem, taniec sensualny, medytacje, wizualizacje i gry terapeutyczne prowadzone przeze mnie – Adę Stolarczyk

Osoby, które są po II stopniu Vedic Art. I chcą skorzystać z przestrzeni, mogą również przyjechać, pobieram wtedy symboliczną kwotę 50zł/dzień ( wraz z możliwością korzystania z dodatkowych zajęć)

Warsztat: 700zł os dorosła, 50% zniżki studenci, a emeryci 20% zniżki Pobyt w Sopatowcu: nocleg w pokoju 80zł /nocleg na stryszku 70zł – z pełnym wyżywieniem, (3 posiłki wegetariańskie kuchni Malwiny, która słynie ze swych specjałów:))

Jeśli chcesz zakupić sprzęt malarski na miejscu, proszę o wcześniejszą rezerwację materiałów na maial ada@wysokiewibracje.pl. Szacowany koszt 200zł.
Sprzęt malarski: potrzebujesz- farby akrylowe, pędzle, 9 podobrazi różnej wielkości, ew.bąbki do malowania, strój roboczy
w czasie porannej pracy z ciałem, wykonujemy ćwiczenia integrujące umysł i ciało.

Maj to czas, w którym Matka Ziemia obdarza nas największą soczystością i obfitością. Wyjeżdżamy w plener by czerpać z tego potencjału. By znów zakwitnąć, odnaleźś swoją drogę do słońca i przypomieć sobie o korzeniach, które zapuszczając głęboko w ziemię pozwalają na czerpanie z niej wszystkiego, co jest potrzebne do wzrostu.

Warsztaty bazują na zwróceniu się ku sobie. Własnym wartościom, cechom, nawykom i schematom działania, a wszystko po to, by w ciszy i spokoju spotkać się z prawdą o sobie, którą czasami trudno nam dostrzec w zgiełku i chaosie codziennych obowiązków. Warsztat połączony jest z pracą z ciałem, na którą składają się poranne zajęcia ruchowe ( taniec sensualny, ćw. A.Lowena) tak by zachodzące procesy integrować tak w ciele jak i w umyśle.

 Zapisy i informacje:  ada@wysokiewibracje.pl, 660 79 41 28Czym jest Vedic Art.?

W Vedic Art nie zdobywasz nowej wiedzy, ale doświadczasz na nowo mądrości, którą masz w sobie

Vedic Art to twórcza metoda rozwijania świadomości, pobudzania kreatywności i miłości do życia, poprzez malowanie intuicyjne. To sztuka poznawania siebie, obserwacja swoich mocnych i słabych stron. Dogłębne zbadanie i poczucie ich stwarza możliwość na zbudowania między nimi ( w tobie ) balansu. W akcie tworzenia możesz zatracić się jak w medytacji i uaktywnić Tkwiący w Tobie potencjał i niewyczerpalne źródło energii.

Na warsztatach poznajesz 17 zasad wedyjskich. W oparciu o nie tworzysz obraz, a potem dostrzegasz, że zasady te równie dobrze funkcjonują w Twoim życiu. W ten sposób masz wgląd w Twoje prawdziwe Tu i Teraz. A właśnie to daje Ci możliwość realnej zmiany, wyboru nowej drogi lub akceptacji.

Co to są Vedy?

Vedy są to prastare księgi Hinduskie, w których spisywane były uniwersalne prawdy o świecie: naturze , ludziach i energiach jakie nimi rządzą. Nie są zapisem ludzkiej wiedzy teoretycznej. Mądrość wedyjska pochodzi ze świata duchowego. Vedy określa się też mianem śruti. Słowo to oznacza wiedzę nabytą przez słuchanie.

Jak dotarły do Europy?

Początkowo jako wiedza dostępna tylko wybranym, znana była jedynie oświeconym, joginom i kapłanom. Pewnego razu jeden z nich – Mistrz Maharishi Mahesh Yogi poczuł potrzebę podzielenia się treściami zapisanymi w sanskrycie. Jako sposób przekazu wybrał sztukę. Liczne sploty okoliczności sprawiły, że poznał szwedzkiego malarza Curta Källmana. Zaufał mu i przekazał 17 zasad, będących fundamentem wiedzy zapisanej w Vedach. Z tymi informacjami i energią Curt rozwinął nowy nurt służący samopoznaniu i samorozwoju poprzez sztukę malarską.

Co z tego dla Ciebie?

Zapominając o jakichkolwiek regułach, stwarzasz je na nowo- pozbywając się ograniczeń, zaczynasz postępować w zgodzie ze sobą

Zapominając o jakichkolwiek regułach, stwarzasz je na nowo- pozbywając się ograniczeń, zaczynasz postępować w zgodzie ze sobą

Zaczynając pracę z płótnem zapomnij o jakichkolwiek technikach, regułach, kompozycji, czy perspektywie – tego należy się pozbyć, tak samo jak schematów i zasad, które zostały wtłoczone w nas i teraz utrudniają nam życie w zgodzie z sobą. Praca z płótnem jest swego rodzaju medytacją w czasie której dochodzisz prawd wewnątrz siebie, otwierasz na głos wewnętrznego dziecka i uczysz szacunku dla własnych niewypowiedzianych potrzeb.

Tak naprawdę obraz który powstaje na koniec jest najmniej ważny, najistotniejszy jest proces jaki ma miejsce w trakcie aktu tworzenia. Jesteś gotowy na przygodę rozpoczynającą nową jakość życia? Jeśli tak, zapraszam do zapoznania się z terminami warsztatów.

Vedic Art to twórcza metoda rozwijania świadomości, pobudzania kreatywności i miłości do życia, poprzez malowanie intuicyjne. Odpowiedzi na wszystkie pytania są w Nas, wystarczy tylko się na nie otworzyć. Jeśli chcesz odbyć podróż do wnętrza swojej duszy, otworzyć się na miłość, nauczyć jak radzić sobie z trudnymi emocjami i wreszcie zmienić „coś” w swoim życiu, to znaczy, że jesteś gotowy na pracę z 17 zasadami wedyjskimi.

W VedicArt nie ma oceniania, wartościowania, pouczania – to medytacja Ciebie z płótnem. Obraz, który powstanie może być Twoją pamiątką, prezentem, sposobem na zarobek. Jednak najważniejsze jest to, co dzieje się w trakcie samego procesu tworzenia . Nie istnieje nic dookoła – tylko Ty i Twoje emocje.

Jak przebiegają warsztaty?

Nie ma przypadków, dowodzą na to sytuacje jakie mają miejsce w czasie grupowych wyjazdów

Istotnym elementem jest energia grupy, wiem, że nie ma przypadków. Na zajęciach pojawiają się dokładnie te osoby, które powinny się pojawić. A na nich spotykają się osoby, które powinny się spotkać właśnie w tym momencie swojego życia. Podczas całego cyklu uczestnicy poznają 17 zasad wedyjskich, które prowadzą nas przez proces tworzenia. W trakcie zajęć nie ma muzyki, zbędnych rozmów, proszę też o wyciszanie tel.komórkowych. Jest to czas tylko i wyłącznie dla Ciebie.

Muzyka wypełnia nasze ciała w czasie bloków pracy z ciałem, wtedy dajemy ponieść się impulsom płynącym w ciele, poznajemy swoje granice i możliwości jakie stoją za przekroczeniem ich.

W jakim trybie?

Kursy I i II stopnia trwają 40h (4-5 dni) – od godz .10.00 do godz. 17.00 (18.00) W trybie weekendowym lub wyjazdowo-plenery. II stopień polega na ponownym doświadczeniu 17 zasad przez uczestnika, ale mając już nową świadomość, może doświadczyć Vedic Art intensywniej i głębiej, przeżywając nowe doznania z samym sobą. Uczestnik może brać
Vedic Art to radość, Ludzie to radość, Twoja kreacja to radość

Vedic Art to radość, Ludzie to radość, Twoja kreacja to radość

Udział w wykładach dla stopnia I.

Gdzie? Po zebraniu się grupy mogę prowadzić zajęcia na terenie całej Polski. Na wyjazdy 5 dniowe zapraszam do : Domu w Górach w Sopatowcu,  Kotliny Kłodzkiej do Gospodarstwa Agro „Malwina” w Starym Gierałtowie k/Stronia Śląskiego – Kikowa k/Busko Zdrój, gdzie mamy do dyspozycji 120 m2 salę z podgrzewaną podłogą z przecudnym widokiem na nizinę Świętokrzyską. Idealne warunki do pracy z ciałem. Okolica wyciszona, blisko lasy i kanion i oczywiście to, co tworzy pełną ciepła atmosferę to właściciele Michał i Ela, którzy swoją obecnością sprawiają, że zawsze towarzyszy nam dużo śmiechu. Idealni nauczyciele dystansu do siebie i do świata : )

Daj się zaskoczyć tym, jak wiele wartości w sobie nosisz

Zapraszam na warsztaty, w trakcie których możesz:

- rozbudzić swój potencjał, nadać mu kierunek
- poobserwować swoje ciało, poznać własne mechanizmy funkcjonowania – przelać na płótno to, co chcesz od dawna wyrazić, ale nie wiesz jak
- odpocząć od hałasu i zagubienia ( w sobie i świecie)
- poznać siebie prawdziwego
- nauczyć się funkcjonować „bez ocen”, poznać nowy sposób postrzegania tego, co jest
- „wyżyć” się artystycznie, dając totalny upust swojej wyobraźni

Cena: Warsztat I i II stopnia: Dorośli – 700zł; Studenci –350zł (50% zniżki); Emeryci-(20% zniżki); Dzieci uczestników w przedziale wiekowym 12-16 lat udział bezpłatny. Sprzęt malarski: (100zł-300zł) Na miejscu możliwość zakupienia płócien, farb akrylowych, pędzli, palet i brokatów. Jeśli już malowałeś, lub chcesz zaopatrzyć się sam, przywieźć własną sztalugę i materiały.
Zapisy na maila: ada@wysokiewibracje.pl

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wpłacenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 200 pln (na minimum tydzień przed terminem warsztatów), na konto.41203000451110000002723030

VedicArt to warsztaty malarskie, warsztaty rozwoju osobistego, rozwoju kreatywności, pasja życia. Nie staram się nikogo niczego nauczyć. Po co miałabym to robić? Moim jedynym zadaniem w czasie tych warsztatów jest wskazać Ci drogę do samego siebie.

OPIS PLENERÓW LETNICH:
5cio dniowy wyjazd sprzyja odcięciu się od codzienności. To czas ładowania akumulatorów


Po przyjeździe do krainy pełnej soczystej zieleni, bogactwa kolorów, świeżego powietrza i krystalicznie szemrzącej wody płynącej w strumieniu, możemy odetchnąć i spokojnie się zakwaterować w komfortowych pokojach 2-, i 4- ro osobowych.
Rozpoczynamy zajęcia o godz. 8:300 (dlatego dla wygody sugeruję przyjechać dzień wcześniej) HARMONOGRAM: G. 8:30 – poranna medytacja (dla chętnych) g. 9:30 – śniadanie g. 10:00 – taniec sensytywny na trawie g.11:00 – rozpoczynamy zajęcia g. 13:00 – 15:00 – przerwa obiadowa g.18.00 – koniec warsztatów g.19.00 – kolacja g. 20.30 – wieczorne zajęcia (dla chętnych), W między czasie przerwy kawowe. Do waszej dyspozycji jest świetlica z nieograniczonym dostępem do kawy Pięciu Przemian, herbaty i ciastek, oraz świeżych owoców.

OPINIE UCZESTNIKÓW:
KASIA: Listopadowe warsztaty Vedic Art w Kotlinie Kłodzkiej były dla mnie magicznym doświadczeniem. Trudno o tym pisać … Tego trzeba doświadczyć! Inaczej nie sposób pojąć magii, wyjątkowości i niezwykłości tej Sztuki. Nigdy nie lubiłam plastyki i zawsze byłam przekonana, że nie potrafię rysować ani malować. Tymczasem te zajęcia pokazały mi, że nie liczy się efekt, że kiedy zostawimy ocenę i odpuścimy nasze oczekiwania i wyobrażenia oraz wszelkie koncepcje, spod pędzla wychodzą przepiękne dzieła. Każdy jest wyjątkowy, każdy ma duszę. Bo każdy inspirowany jest emocjami i uczuciami, które są w nas, a nie techniką … Och, to cały długi i niesamowity proces, który przechodzi się podczas warsztatów i odkrywa z każdym kolejnym obrazem – nowości w sobie. A wszystko to w niesamowitej, niepowtarzalnej atmosferze domowej kuchni, dzikiej przyrody, przychylności gospodarzy, a przede wszystkim dzięki wsparciu, opiece, uważności i mądrości Ady, prowadzącej warsztaty. Pod niepozornym wyglądem filigranowego aniołka, kryją się potężna siła, odwaga i pewność siebie. Jestem dumna, że mogłam poznawać i doświadczać siebie właśnie pod jej okiem. Nie mogę doczekać się wiosny. Na pewno nie zabraknie mnie na warsztatach u Ady w plenerze.

ADAM: Trafiłem do Ady Na Warsztaty Vedic Art niby „przypadkiem” . Ale jak każdy zainteresowany podobną tematyką, tak i ja zdawałem sobie sprawę, że nie ma przypadków. Nie miałem zamiaru ani ochoty brać udziału w pełnym warsztacie. Myślałem sobie, że może spróbuję sobie tak dla zabawy coś tam namalować. Szybko jednak okazało się, że za sprawą splotu okoliczności szybko zacząłem zagłębiać się w Siebie ( poprzez twórczość, farby, płótna). To było silne jak wir na rzece. Im głębiej mnie wciągało tym bardziej nie było już odwrotu. SZYBKO ZOBACZYŁEM JAK W ZWIERCIADŁACH WSZYSTKIE MECHANIZMY MOJEGO ŻYCIA. JAKBY CAŁY WARSZTAT I KAŻDE KOLEJNE PŁÓTNO (PROCES TWORZENIA) POKAZYWAŁ W MINIATURZE I PRZYSPIESZENIU CAŁE MOJE ŻYCIE. PRZYSZŁA NOWA ŚWIADOMOŚĆ SIEBIE – OGRANICZEŃ TWÓRCZYCH, NIECHĘCI I BRAKU WIARY WE WŁASNE MOŻLIWOŚCI (MALARSKIE – TWÓRCZE) BRAKU AKCEPTACJI WŁASNEJ TWÓRCZOŚCI WIĘC I CZĄSTKI SIEBIE (żeby nie pisać – sporej części siebie). ŚWIADOMOŚĆ OGRANICZEŃ TWÓRCZYCH JAK LUSTRO POKAZAŁO MI MOJE ŻYCIE, SPOSÓB W JAKI SIĘ PRZEJAWIAM I CZEGO SIĘ BOJĘ. POKAZAŁO TEŻ SPOSÓB NA ZMIANY – Vedic Art to na pewno fragment tej ścieżki, na której jeszcze nie jednokrotnie z radością się pojawię. POZDRAWIAM I POLECAM

JOLA: właśnie pije sobie kawę pięciu przemian..i patrzę na swoje obrazy… jeden powiesiłam w swojej sypialni tak wprost jak się obudzę to go widzę. Ten o zaufaniu… do życia, losu, wszechświata i siebie. Odkrywam w sobie to uczucie, które zawsze było tylko jakoś… pod ziemią…Tak jak krokusy zawsze na wiosnę wyrosną bo to jest natura tak to zaufanie jest we mnie i teraz razem z tymi krokusami , którą namalowałam wyrasta.. Dzięki za pomoc w transformacji… Randka ze sobą na warsztatach w Gieraltowie była cudna, tęsknie za tym klimatem..

Więcej na: http://www.wysokiewibracje.pl/

Zapraszamy!

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wszystko przychodzi we właściwym czasie

Świat jest tak stworzony, że wszystko ma swoją porę. Prawa Czasu nie da się pominąć ani oszukać. Można z nim natomiast harmonizować i współpracować. Przede wszystkim należy je oczywiście rozpoznać. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2021

O przełomowym znaczeniu kwietniowego bisekstyla oraz o erupcji emocji, kontestacji i buncie, a także o tym, kiedy minie pandemia covid-19 - zapraszam do lektury prognozy na kwiecień 2021
więcej »