Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia

Weekend z TRE w Krakowie - Ćwiczenia uwalniające stres napięcia i traumę w ciele

Autor Alicja Zieńko, 19.05.2014

 


                                  Weekend z TRE w Krakowie

              Ćwiczenia uwalniające stres, napięcia i traumę w ciele  

„Mamy w sobie genetyczny kod odpowiedzialny za ochronę  przed traumą, mamy też kod powrotu do stanu relaksu.”

TRE pomaga odnaleźć w ciele właściwe historie, które zostają zapisane w momencie, gdy nasza psychika i nasze ciało są poddane dużym czynnikom stresującym. Są to indywidualne historie różnych mechanizmów obronnych, które powstały, by człowiek mógł przetrwać w sytuacjach zagrożenia i tuż po nich. Mogą być to: rozwód, choroba, wypadek, ciężki poród, trudne sytuacje z dzieciństwa, chroniczne zmęczenie, toksyczny związek, długotrwały wysiłek fizyczny, bycie świadkiem wypadku, trudnych sytuacji, również kulturowych, społecznych. Niezależnie od rodzaju traumy, w ciele zapisuje się to w podobny sposób dla wszystkich ssaków. I w podobny sposób zostaje ona uwolniona. Napięte mięśnie poddane są ćwiczeniom uruchamiającym neuro-fizjologiczne drżenia mięśni i powięzi. Jest to sygnał, że ciało zna naturalny sposób uwalniania napięć i pokładów stresu. Jeśli ciało wie, jak się spinać, to wie też jak się rozluźnić. Poprzez TRE rozpoczyna się proces uwalniania wzorców napięciowych. Historia, która zadziała się w przeszłości zostaje przez ciało zintegrowana i uzdrowiona.

Zapraszam na niesamowitą przygodę pracy z ciałem i ekspresją !

TRE to nowa rewolucyjna technika redukcji głębokich napięć mięśniowych, radzenia sobie ze stresem, przemęczeniem, lękiem, żalem, pozwalająca wrócić do zdrowia  po silnych przeżyciach, traumatycznych wydarzeniach. Jest też przeznaczona dla każdego, kto doświadcza codziennego stresu, napięć w pracy, w trakcie wychowywania dzieci, a także chciałby mieć lepszy kontakt ze swoim ciałem, polepszyć relacje z bliskimi, rozwijać się na wielu płaszczyznach: zawodowej, prywatnej, duchowej. 
Zaletami ćwiczeń TRE jest ich prostota i natychmiastowe efekty.

Twórca metody TRE: dr David Berceli - jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie pracy z traumą, psychoterapeutą bioenergetycznym (metoda dra Alexandra Lowena), jest autorem wielu programów i warsztatów pracy z ciałem na całym świecie.

Prowadząca: Alicja Zieńko, certyfikowany Praktyk TRE level II st. B, trenerka rozwoju osobistego, arteterapeutka, pedagog, malarka. Ukończyła m.in. Szkołę Trenerów Metrum, 2 stopnie malarstwa intuicyjnego Vedic Art, liczne Treningi Interpersonalne i Twórcze. Jest pod stałą superwizją nauczycieli TRE i Ośrodka Pracy z Ciałem w Koszalinie.

Miejsce: Ośrodek Terapii i Rozwoju “Do Źródła”
ul. Św. Kingi 5 lok.1  Kraków

Termin: 
24.05.:
- godz. 11-15  - warsztat TRE & Mandala Work, obejmujący część teoretyczną o metodzie TRE , sesję grupową ćwiczeń, arteterapeutyczne domknięcie procesu – przez rysowanie mandali, koszt: 130 zł
- godz. 17-19 - sesja grupowa TRE, koszt: 65 zł

25.05.
- sesje indywidualne TRE, czas 1h 15 min, koszt: 80 zł

Co wziąć ze sobą: matę do ćwiczeń, wodę. W sali są dostępne koce. Zapraszamy tez na gorącą herbatę lub kawę.

Zapisy i dodatkowe informacje u Organizatora na stronie internetowej: www.dozrodla.pl,
Przez kontakt mailowy: kontakt@dozrodla.pl, telefonicznie: 793 774 828
 
Zapraszamy!
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Prognoza TV na maj 2012

Maj rozpoczął się od gorących temperatur i wieści w świecie. Jak będzie klarowała się sytuacja do końca tego miesiąca? Posłuchaj prognozy Piotra Gibaszewskiego »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2021

O przełomowym znaczeniu kwietniowego bisekstyla oraz o erupcji emocji, kontestacji i buncie, a także o tym, kiedy minie pandemia covid-19 - zapraszam do lektury prognozy na kwiecień 2021
więcej »