Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Wszystko ma swoje miejsce

Autor Paweł Karwat, 05.05.2014

 

                                                                                           Wszystko ma swoje miejsce


   W życiu często czujemy się jak zbłąkane owieczki. Mamy wrażenie, że świat jest chaosem. Odczuwamy pozorną przypadkowość siebie i wszystkiego innego. Rozglądamy się na lewo i prawo, biegniemy gdzieś przed siebie, upadamy potem potknąwszy się o coś na łeb na szyję.
Szamani głoszą, że wszystko ma swoje miejsce. Każdy człowiek ma swoje miejsce na tym świecie, związane z jego duchową misją na to życie. Przychodzimy na tym świat z pewnym planem, który nosimy w sobie.
Gdy otwieramy się na ducha, ten plan staje się dla nas coraz jaśniejszy. Bliskość tego, co w hunie nazywa się Akua lani lub kane jest źródłem odkrycia swojego przeznaczenia, czyli zdobycia wiedzy po co w ogóle przyszedłem na ten świat.
Taki plan ma każdy człowiek w swoim duchu. Ta planeta jako całość go posiada. Zwierzęta i rośliny, całe bogactwo życia oparte jest na duchowym planie. Nie ma tu nic przypadkowego, choć tak może się wydawać.
Za wszystkim stoją moc, inteligencja i natura ducha.
Ale nie będziemy rozwodzić się tutaj nad kosmosem. Nas powinno interesować zasadniczo nasze własne życie. Ono również zbudowane jest na duchowym fundamencie. Odkrycie go, poznanie i zrozumienie to warunek uwolnienia się od poczucia przypadkowości i tym samym bezwartościowości siebie i innych.
Kiedyś jakiś biograf Leonarda da Vinci napisał, że wszystko, co robił Leo było boskie. To sądzę duża przesada, ale mam wrażenie, że chodzi o to, że Leo realizował mocno swój plan, bywając we właściwych miejscach i we właściwym czasie. Podążał w dużej mierze za swoim duchem, stąd jego nieprzeciętna kreatywność.
Ale każdy z nas ma w sobie geniusza. Takie praktyki jak zaklinanie Akua lani lub ta, którą opiszę na końcu tego tekstu pozwalają bardzo mocno się na niego otworzyć.
W hunie mówi się o "bogu w sobie". Kahuni wypowiadają się o Bogu pozytywnie, ale nie chodzi o Niego w praktykach huny. Każdy z nas jest bogiem z natury. Nie jesteśmy ludzkimi istotami szukającymi duchowych doświadczeń, lecz istotami boskimi, które szukają doświadczeń ludzkich.
Kane lub Akua lani odnosi się do ciebie i do mnie. To nasze prawdziwe "ja". Wiara w Boga Absolutnego nie ma znaczenia w odniesieniu do poznania i realizacji siebie, swojego duchowego, kreatywnego potencjału.
Religia Polinezji jest politeistyczna. Łatwiej jest na jej gruncie zrozumieć sens słowa "bóg w nas" bez popadania w dywgacje teologiczne.
W boskości nie ma przypadkowości. Nie ma przypadkowych: pracy, związku, zdrowego stylu życia, relacji rodzinnych i towarzyskich oraz duchowej ścieżki. Nie ma zagubienia i tego, co można nazwać "gnuśnym wybieraniem". Jeśli czujemy, że w naszym życiu pojawia się przypadkowość, to dzieje się tak tylko dlatego, że oddalamy się świadomością od swojego duchowego centrum.
Na szczęście możemy uzdrowić tę relację i pomóc nam w tym może prosta praktyka huny o wdzięcznej nazwie "Spotkanie z Mędrcem".
Wyobraź sobie, że idziesz ścieżką przez las i dochodzisz do miejsca, gdzie spotykasz mędrca. Ten mędrzec udziela ci porad. Nie decyduje za ciebie i niczego ci nie rozkazuje. Tylko radzi. Spędź z nim tyle czasu, ile uznasz za stosowne (w granicach zdrowego rozsądku). Otwórz się na to, co się pojawia. Możesz stosować to ćwiczenie w dowolnym swobodnym miejscu. Nie naciskaj na pojawianie się wizji i odczuć, niech obrazy i emocje rodzą się spontanicznie i naturalnie.

Uzdrowienie sfery pieniędzy, związku, ciała i psychiki, relacji towarzyskich i rodzinnych oraz duchowej ścieżki! Bezpłatne diagnozy ze zdjęcia. Metody huny wg Serge'a Kahili Kinga na odległość, kursy i warsztaty:
http://www.muninszaman.blogspot.com
 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Dotyk - pierwotna potrzeba każdego człowieka

Joanna Maligłówka - masażystka, Mistrzyni Reiki, prowadzi sesje terapeutyczne z wykorzystaniem masażu akupresowo-limfatycznym i masażu bańką chińską. Wykonuje także konchowanie uszu metodą Hopii. Obecnie przyjmuje w Centrum Medycyny i Psychoterapii Katowice. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »