Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia

Powrót do Centrum

Autor Alina Lisiecka, 09.04.2014
                                       "Powrót do Centrum" prowadzi Ioannis Sidharta


1szy poziom 29 Kwiecień @19:00 – 4 Maj @17:00,
2gi poziom 7 Maj @19:00 –13 Maj @ 17:00,
Maryno, koło Radomia, Polsk
a


Warsztaty „Powrót do Centrum” łączą w sobie wiedzę z Kursu Cudów (ACIM – A Course in Miracles) oraz Komunikację bez Przemocy (NVC – Non Violent Communication) znaną również jako komunikacja empatyczna lub język serca. Połączone z Pracą z Oddechem oraz Aktywnymi Medytacjami aby efektywnie wspierać przepływ oraz ekspresję naszej energii w radosny i zdrowy sposób.

Ten warsztat pomoże nam osiągnąć:
• Satysfakcję z życia – ucząc się doceniać i radzić sobie z każdą emocją,
• Świadomość połączenia między ciałem, umysłem, emocjami i duszą,
• Jak to wszystko wyrażać, efektywnie i pokojowo.

Techniki których się nauczymy, pomagają zachować spokój i zdrowie:
• Pielęgnując współczucie (rozumiane jako współodczuwanie i zrozumienie, a nie litość) dla nas samych i dla innych, ponieważ widzimy i rozumiemy coraz bardziej dlaczego my i bliscy zachowujemy się w określony sposób,
• Usprawniając sposób w jaki odnosimy się do siebie nawzajem, uczymy się jak wyrażać to co czujemy i czego potrzebujemy, nie atakując przy tym innych,
• Rozjaśniając to, w jaki sposób postrzegamy różne sytuacje, a przez to również jak sobie z nimi radzimy, dzięki czemu możemy świadomie zdecydować, czy chcemy dalej tak postępować czy raczej coś zmienić.

Aby usprawnić cały proces, zajmiemy się również ciałem. Nasze ciała kumulują napięcia powodowane przez trudne dla nas życiowe doświadczenia, oraz związane z nimi emocje – napięcie to, znane jest jako pancerz mięśniowy. Poprzez medytację, Świadomy Ruch i Biodynamiczny Oddech możemy wprowadzić uważność do ograniczających nas schematów, uwolnić długo trzymane napięcia, aby energia w ciele mogła przepływać pełniej i swobodniej.

To wszystko nie tylko wspomaga proces zmian, ale również wprowadza dużo radości i zabawy
w sam proces nauki.

Co to jest Komunikacja bez Przemocy – NVC?
NVC jest metodą opartą na zasadzie braku przemocy, stworzoną przez doktora Marshalla B. Rosenberga, znanego i nagradzanego psychologa. NVC znalazło swoje zastosowanie między innymi : w biznesie, dużych organizacjach, wychowywaniu dzieci, edukacji, psychoterapii, służbie zdrowia, przy leczeniu zaburzeń odżywiania, w więzieniach, oraz jako podstawa do stworzenia książki dla dzieci. Rosenberg z powodzeniem używał technik Komunikacji Bez Przemocy podczas programów pokojowych w obszarach konfliktów zbrojnych, między innymi w Ruandzie, Burundi, Nigerii, Malezji, Indonezji, na Sri Lance, w Kolumbii, Serbii, Chorwacji, Irlandii oraz na Bliskim Wschodzie, wliczając w to tereny okupowanej Palestyny.

Czym jest NVC?
NVC obejmuje zarówno umiejętności w komunikowaniu się (które sprzyjają tworzeniu empatycznych relacji), jak również znajomość korelacji między naszym dobrym samopoczuciem a świadomością iż używamy naszej siły aby razem zaspokajać potrzeby wszystkich zainteresowanych.
To podejście, podkreśla współodczuwanie i empatię jako główną motywację do działania, a nie strach, poczucie winy, wstyd, winę, przymus, groźbę czy też usprawiedliwienie karania. Innymi słowy chodzi o to, żeby dostać to czego chcesz i potrzebujesz, z powodów których nie będziesz później żałować. NVC NIE polega na sprawianiu aby ludzie robili to czego my chcemy. Chodzi bardziej o stworzenie jakości połączenia dzięki któremu potrzeby wszystkich są zaspokojone dzięki dawaniu z chęci.
To łączy nas na nowo z naszym naturalnym stanem współodczuwania i empatii, kiedy w naszych sercach nie ma agresji. NVC przypomina nam to co instynktownie sami już wiemy, to jak wspaniale czujemy się kiedy czujemy szczerą więź z innymi. Z NVC nauczysz się jak lepiej wsłuchiwać się w swoje własne, głęboko ukryte potrzeby, jak również widzieć potrzeby innych, np. rodziny, przyjaciół, partnerów, znajomych z pracy czy społeczeństwa jako ogółu. Poprzez świadome i głębokie słuchanie, NVC prowadzi nas do odkrycia głębi naszej zdolności do współodczuwania. NVC jest również praktyką duchową która dodaje nam siły i pozwala poczuć nasze człowieczeństwo. Zrozumienie takiego podejścia do życia, w prosty sposób pokazuje nam że my wszyscy szukamy sposobu na to aby płynąć w naturalnym nurcie egzystencji – w miłości.

„Wszystko co zostało zintegrowane w NVC było już znane od stuleci, na temat świadomości, języka, umiejętności porozumiewania się i użycia siły. Pozwala to nam zachować perspektywę empatii dla siebie i innych, nawet w trudnych warunkach”
-- Marshall B. Rosenberg, Phd

Umiejętności w komunikacji bez przemocy.
NVC oferuje praktyczne i konkretne umiejętności aby ujawnić celowość tworzenia połączeń empatycznego dawania i otrzymywania, których bazą jest świadomość współzależności oraz współdziałania z innymi. Te umiejętności to między innymi:
1. Odróżnianie obserwacji od oceniania. Zdolność do uważnego obserwowania co się dzieje, bez oceniania tego, oraz wyszczególnienie zachowań oraz warunków które nas w jakiś sposób dotykają.
2. Odróżnianie czucia od myślenia. Zdolność do zidentyfikowania oraz ekspresji naszych stanów uczuciowych w sposób który nie zawiera w sobie oceniania, krytycyzmu czy obwiniania/karania
3. Umiejętność połączenia się z uniwersalnymi ludzkimi potrzebami/wartościami (np. utrzymanie, zaufanie, zrozumienie) które są w nas, i które są spełnione lub też nie w związku z tym co się dzieje, oraz to, jak my się z tym czujemy.
4. Proszenie o to czego potrzebujemy, w sposób który jasno i klarownie oznacza czego chcemy (zamiast mówić o tym czego nie chcemy), oraz że jest to naprawdę prośba a nie żądanie (np. próbując kogoś zmotywować, mimo że delikatnie, ale jednak z powodu strachu, poczucia winy, wstydu, obowiązku etc. a nie z powodu chęci i empatycznego dawania).

Używanie NVC nie wymaga aby druga strona również znała te techniki, nie musi nawet do nas się odnosić z empatią. Jeżeli będziemy się trzymać założeń NVC, ze szczerą intencją aby dawać i otrzymywać z współodczuwaniem, oraz zrobimy wszystko aby dać odczuć drugiej stronie że jest to nasz jedyny motyw, oni sami dołączą do nas, i w końcu będziemy w stanie komunikować się na poziomie empatii. Oczywiście nie musi się to zdarzyć od razu, jednakże będzie to naszym doświadczeniem że współczucie nieuchronnie rozkwita, kiedy naprawdę trzymamy się założeń i procesu Komunikacji Bez Przemocy.

Czym jest Kurs Cudów? (A Course In Miracles – ACIM)
ACIM jest kompletną metodą duchowego samo nauczania po naszym systemie myślenia, który jest jedynym powodem i źródłem naszych reakcji. ACIM uczy nas, że drogą do uniwersalnej miłości i pokoju, jest unieważnienie jakiegokolwiek poczucia winy poprzez przebaczenie. A zatem metoda ta skupia się na uzdrawianiu relacji poprzez przebaczanie, aż do momentu gdy ich świętość/ważność zostanie przywrócona.
Jest to program do samodzielnego nauczania którego celem jest asystować czytelnikowi w duchowej transformacji. Jego celem jest „wytrenować umysł aby czytał pomiędzy wierszami, które kurs ten wyjaśnia, oraz aby zmienić postrzeganie wszystkiego co jest na świecie”. Celem ACIM jest „usunięcie blokady świadomego odczuwania obecności miłości, która jest naszym dziedzictwem” Możesz wierzyć że jesteś odpowiedzialny za to co robisz, ale nie za to co myślisz. Prawda jest taka, że jesteś odpowiedzialny za to co myślisz, ponieważ tylko z tego poziomu możesz ćwiczyć dokonywanie wyborów. To co robisz, pochodzi od tego jak myślisz.


Na tym warsztacie:
• Poznasz narzędzia NVC zaprojektowane aby wzmacniać i rozwijać empatię i zrozumienie zarówno we własnym dialogu wewnętrznym jak i w relacjach z innymi.
• Nauczysz się jak stosować narzędzia NVC zarówno w sytuacjach konfliktowych, jak również w życiu codziennym.
• Będziesz używać specyficznych technik oddechu oraz ruchu aby pozwolić ciału się zrelaksować, otworzyć i uwolnić zastałą energię która nie jest już potrzebna.
• Będziesz ćwiczył, jak medytować, aby nauczyć się jak żyć i być „tu i teraz”, co niesie ze sobą uważność i jasność odnośnie każdej sytuacji.
• Efektem końcowym będzie lepsza relacja i połączenie z ciałem oraz energią która przez nie płynie. Połączy nas to z pełną gamą uczuć i emocji, odtwarzając tym samym balans i harmonię pomiędzy umysłem, ciałem, emocjami i duchem. Poprzez połączenie wielu technik i podejść, mamy pewność iż to czego się nauczymy i co będziemy ćwiczyć, będzie zakorzenione na tych wszystkich poziomach, a to z kolei zapewnia zdrowy i długotrwałyefekt w zmianie naszego podejścia do siebie, do innych oraz do życia samego w sobie.

Dla kogo jest ten warsztat?

1. Dla każdego kto chciałby w pełni czuć bogactwo uczuć ale nie być przez nie przytłoczonym,
2. Dla tych, którzy już pracują z ludźmi, a chcieli by pogłębić kontakt, i lepiej zrozumieć swoim klientów,
3. Dla nowicjuszy w pracy nad sobą, którzy nie do końca wierzą "że to nie jest mrzonka" i chcieli by zobaczyć dowody że "jednak się da",
4. Dla doświadczonych poszukiwaczy, którzy pragną poznać metody radzenia sobie z trudnymi momentami kiedy takie przychodzą,
5. Dla wszystkich którzy chcą pracować nad sobą całościowo, na kilku poziomach na raz.

Komentarze uczestników:
"Warsztat NVC z Ioannisem był niesamowitym doświadczeniem dla mnie. Mimo że byłam na wielu warsztatach rozwoju osobistego, medytacji, tantry itd, poprzez jego pracę zdałam sobie sprawę że mam bardzo słaby kontakt z własnymi emocjami i potrzebami, i że to było zagadką dla mnie. Przez długi czas miałam poczucie że mi czegoś brakuje, jakbym zapomniała o czymś ale nie byłam w stanie dojść do tego co to jest. A podczas tych pięciu dni przypomniałam sobie co to było, to było połączenie ze sobą, z emocjami i potrzebami. Bardzo delikatnie, z miłością i szacunkiem, uczyłam się jak radzić sobie z emocjami, szczególnie tymi trudnymi jak strach, ból czy frustracja, aby nie musieć już ich odpychać czy tłumić. I nawet teraz po 1,5 miesiąca dalej czuję tego wpływ, jakby zadziała się bardzo głęboka praca na korzeniach i została odżywiona cała roślina. I mogę szczerze powiedzieć że zaczęłam naprawdę żyć, akceptować i doświadczać, ponieważ jestem w stanie poradzić sobie ze wszystkim co przychodzi, i odnaleźć w tym radość. Wierzę też że to wszystko nie było by możliwe tak głęboko gdyby nie sam Ioannis. Dzięki jego otwartości, wielkiemu sercu i niesamowitemu zrozumieniu oraz współczuciu dla każdego, stworzył przepiękną przestrzeń, która była bezpieczna dla każdego aby pracować, dzielić się i doświadczać. I każdego dnia jestem bardzo wdzięczna za to spotkanie, ponieważ ono przetransformowało i z delikatnością pchnęło moje życie na nową ścieżkę, a to wszystko bez przemocy, za to z pełnią szczęścia i żyraf. " – A

“Warsztat "Powrót do Centrum" dał mi dużo doświadczeń, oraz nową receptę jak mogę transformować swoje emocje i to jak reaguję, używając bardzo prostej metody. Zacząłem jej używać po warsztatach i naprawdę działa i podoba mi się to. Podobały mi się też różne medytacje podczas warsztatów które pomogły mi się otworzyć. Jestem również wdzięczny wszystkim uczestnikom którzy mają różne życia i doświadczenia, że dołączyli i byli częścią grupy. Dziękuję Nisardze i Deepie za ich wsparcie podczas całych warsztatów, i dziękuję Tobie Ioannisie, że podzieliłeś się swoimi doświadczeniami, wiedzą, miłością i narzędziami jakie dajesz ludziom aby żyli szczęśliwym życiem.” – T

"Przez większość życia uczę się, jak być asertywna, jak poprawić jakość komunikacji z ludźmi i myślałam, że nic już mnie nie zaskoczy... Niemniej jednak podczas tegorocznej majówki przeżyłam bardzo pozytywny szok w pełnym tego słowa znaczeniu... W pięć dni poczułam siebie i swoje emocje jak nigdy dotąd... Nauczyłam się rozpoznawać swoje skrywane najgłębiej uczucia i wyrażać je w sposób dotąd mi nieznany. Ioanis prowadził nas przez nasze lęki, "jaskinie" i pokazywał jak pięknie jest nie bać się ich. Z dnia na dzień byłam coraz bardziej otwarta na to, co się dzieje wkoło i ze mną samą... Czułam jak warstwami schodzi ze mnie wstyd i strach przez odkryciem siebie prawdziwej... Tak naprawdę, nie potrafię nawet najbardziej wyszukanymi słowami oddać piękno tego, co wydarzyło się w San Maryno... Już dziś i wczoraj udało mi się zastosować sposób komunikowania się bez przemocy, a jestem w trakcie przygotowywania się do rozmowy z mężem i Ioanis cały czas mi pomaga... Jadąc tam nie wiedziałam dokładnie na jakie warsztaty jadę i życzę każdemu takiej spontanicznej przygody se sobą samym, w otoczeniu pełnych miłości oczu i najcieplejszych pod słońcem uścisków... Po prostu cudnie." - K

Aby przyłączyć się do podróży:

Zaczynamy:

1szy Poziom: Środa, 29 Kwietnia @19:00 – Kończymy w Niedzielę, 4 Maja @ 17:00
2gi Poziom: Środa, 7 Maja @19:00 – Kończymy we Wtorek, 13 Maja @ 17:00

Miejsce: Centrum Rozwoju Czlowieka Maryno 11 (niedaleko Radomia),
26- 630 Jedlnia - Letnisko

Opłata za warsztat: Poziom 1 = 1,100zl (pięć dni), Poziom 2 = 1350zl (sześć dni)
Posiłki (wegetariańskie): 500zl – Poziom 1, 600zł – Poziom 2

Zakwaterowanie: Bezpłatne (pokoje dwuosobowe)
Warsztat prowadzony jest po Angielsku z tłumaczeniem na Polski
Aby zapewnić maksimum uwagi dla każdego uczestnika – grupa może składać się z
maksymalnie 16 uczestników.

Aby zarezerwować sobie miejsce, lub jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń
Alina Lisiecka: 601 335 212 ; alina.lisiecka@gmail.com


Ioannis Koulanis “Swami Raheem Siddharta”:
Od lat kroczę ścieżką duchową, jako nauczyciel “Kursu Cudów” (“A Course In Miracles”), licencjonowany nauczyciel Jogi, akredytowany przez Yoga Alliance I certyfikowany refleksologiem. Prowadzę terapię Reiki i praktykuję Vipasanę. Pracując nad NVC (Porozumienie bez Przemocy) mam silne zobowiązanie do wniesienia do relacji terapeutycznej całego siebie, wraz z ciałem, umysłem i duchem. Uważam, że współpraca z całością, będącego w emocjonalnym związku, „ciała-umysłu” zapewnia klientom potężne możliwości uzdrowienia. Techniki jakich urzywam to między innymi medytacje, praktyki oddechowe, prowadzone wizualizacje, pracę z prowadzonymi asanami jogi wraz z badaniem emocji i dialogiem zgodnym z zasadami NVC. Towarzysząc moim klientom na ich drodze włączam też często Sztuki Ekspresywne jak również bardziej tradycyjne techniki. Mam duże doświadczenie w pracy z szeroką gamą klientów, którzy pragną zmiany w różnorodnych aspektach życia, takich jak depresja, lęki, samorealizacja i ekspresja siebie, wyzwania relacji, traumy i nadużycia. Zanim zabierzesz się za ważne sprawy Twojego życia, usiądź cicho, uspokój swoje zmysły i myśli. Pozwól by kierowała Tobą wielka siła twórcza Twojego własnego ducha. Dla mnie, prawdziwym zaszczytem i błogosławieństwem, jest towarzyszyć moim klientom w momentach, w których zaczynają słuchać i kierować się mądrością własnego ducha.
www.miracleseeker.com


 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przesłanie na 21.12.2012

Człowiek jest źródłem mocy. W dniu 21 grudnia 2012 wiele osób odczuje tę moc. Zogniskowane ludzkie umysły i energie na jednym celu, którym jest ZMIANA. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2021

O przełomowym znaczeniu kwietniowego bisekstyla oraz o erupcji emocji, kontestacji i buncie, a także o tym, kiedy minie pandemia covid-19 - zapraszam do lektury prognozy na kwiecień 2021
więcej »