Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Muzyka

Misy tybetańskie

Autor Kuba Korycki, 29.08.2012

Misy tybetańskie


,,Każda choroba jest problemem muzycznym, który można uleczyć muzyką "
                                                                                Novalis circa 1772 r
 
  Podstawą masażu jest prastare przekonanie o działaniu dźwięków, stosowane w weddyjskiej sztuce lekarskiej od ponad 5 tysięcy lat (utwory rag bezpośrednio oddziaływają na aurę pacjenta; maja wpływ na stan psychiczny i fizyczny pacjenta). Prawdopodobnie historia mis sięga czasów mitycznego kontynentu Atlantyda i przetrwała głównie w tradycji ustnej. Wierzono, że z wykorzystaniem dźwięków płynących z mis grających, jego mieszkańcy potrafili uwalniać siły kosmiczne i nimi kierować. Jest to najmniej inwazyjna metoda masażu jaką znam .Współcześnie misy zostały na nowo odkryte pod koniec lat 60-tych. wraz z falą odwiedzających Tybet hipisów i przekazami od nauczycieli którzy przybyli na zachód z Dalekiego Wschodu (w szczególności Yogi Bhajan który przekazał bardzo dużo wiedzy na temat jogi dźwięku). Dużą rolę odegrała masowa migracja tybetańczyków po 1959 r. W wyobraźni ludzi kultury wschodu człowiek powstał z dźwięku, a więc jest dźwiękiem. Obmywając pacjenta dźwiękiem umożliwiamy mu wejście w proces ponownego postrzegania dźwięku świata.
   Każda misa wydaje dźwięk OM, dźwięk umożliwiający odkodowanie pierwotnych informacji zawartych w helisach DNA, poprzez zaktywizowanie naszych własnych oryginalnych kodów energetycznych. Osoba masująca dostraja pacjenta do częstotliwości odpowiadających za zdrowie i harmonię jego ciała. Każdy człowiek w swej strukturze indywidualnej jest ukształtowany przez swój niepowtarzalny kod dźwiękowy. Jeśli potrafi żyć w zgodzie z samym sobą i swoim otoczeniem – czuje się szczęśliwym, zdrowym, jest w stanie samodzielnie i kreatywnie kształtować swoje życie. Ta harmonia jest zagrożona przez codzienny stres tworzący w nas chaos prowadzący do chorób.

   Dźwięk, światło jak i większość kryształów, są najbardziej uporządkowanymi formami w przyrodzie, a ład to pewna wersja spokoju. Dźwięki z mis tybetańskich wnikają w ciało niosąc informację zdrowia. Dociera ona do każdej pojedynczej komórki pobudzając ją do właściwej wibracji. Subtelne drgania przenikając ciało rozprzestrzeniają się koncentrycznymi falami. Każda molekuła, każda cząsteczka zostaje dotknięta przez przyjemny dźwięk. To wspaniały, masaż dla 4 bilionów komórek w ciele – masaż komórkowy. Masaż oddziaływuje równocześnie na ciało fizyczne jak i na ciała subtelne, doprowadzając je do harmonii i wzajemnej równowagi, gdyż celem masażu jest stan zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego. Podczas masażu ciało i umysł wprowadzane zostają w stan głębokiego relaksu – stan ALFA, w którym to dochodzi do zsynchronizowania półkul mózgowych, a ciało pozbawione napięć i blokad zaczyna odczuwać lekkość i spokój. Właśnie w takim stanie likwidowane są negatywne wzorce, stare bezużyteczne sposoby myślenia, odczuwania i oceniania własnego ciała. Każda misa wydaje dźwięki zarówno wysokie jak i niskie. W zależności od zastosowanej techniki uderzenia można osiągnąć określone skutki terapeutyczne. Misy tybetańskie wydają wszystkie dźwięki których potrzebuje nasze ciało. Ponadto masażysta zna strefy ciała szczególnie wrażliwe na odbiór dźwięków.

 
Masaż dźwiękiem umożliwia
:
 
Szybkie osiągnięcie stanu wyciszenia i głębokiego relaksu, ponieważ dźwięk przemawia do pierwotnego zaufania ludzi
 
Usunięcie bloków energetycznych.
 
Pozbycie się napięć mięśniowych.
 
Wspomaganie procesów samo uzdrawiania.
 
Likwidację stresu.
 
Wspieranie intuicji i kreatywności.
 
Uzyskanie nowej jakości życia.
 
Możliwości zastosowania Masażu i Terapii Dźwiękiem:
 
Dla lekarzy, bioenergoterapeutów.
 
Dla psychoterapeutów w rozpoznawaniu i pokonywaniu lęków.
 
W dziedzinie kosmetyki i odnowy biologicznej.
 
W przygotowaniach przed, w trakcie i po porodzie.
 
W pracy z dziećmi i dorosłymi specjalnej troski.
 
W przedszkolach, szkołach, domach opieki społecznej.
 
W hospicjach i szpitalach.
 
Do prowadzenia medytacji indywidualnych i grupowych.
 
Do terapii w wodzieKuba Korycki

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Szaman Ketuta - słynny balijski czarodziej

Jedz, módl się i kochaj Elizabeth Gilbert stanowiła początek światowej kariery balijskiego wróżbity i uzdrowiciela szamana Ketuty. Jednakże niewiele osób wie o tym, że na wyspie był on znany już od wielu lat. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »