Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój Ogłoszenia

Pobłogosław Ziemię czułą miłością - Medytacja Pokoju dla Świata

Autor Natalia Toczek, 30.07.2012

 

Pobłogosław Ziemię czułą miłością - Medytacja Pokoju dla Świata

 

Jedną z form doznania Boskiej Miłości i odczucia kontaktu ze wszystkimi ludźmi, co więcej – ze wszystkimi istotami ziemskimi – jest medytacja o wymownej nazwie „Bliźniacze Serca” później nazwana „Medytacją Pokoju dla Świata”. Praktyka ta była propagowana przez Wielkiego Mistrza Choa Kok Sui – twórcy współczesnego systemu uzdrawiania energią praniczną (Pranic Healing) i jogi arhatycznej – odmiany jogi kundalini. Obecnie jest ona wykonywana w siedemdziesięciu krajach.


Bezpośrednim celem tej wspaniałej medytacji jest pobłogosławienie Ziemii czułą miłością. Jest to służba dla Świata, ludzi i tym samym dla samego siebie, gdyż błogosławiąc innych sami zsyłamy na siebie błogosławieństwo. Ponadto medytacja pozwala na osiągnięcie kosmicznej świadomości. Odbywa się to poprzez aktywację dwóch centr energetycznych – czakry serca i korony.

 

Czakra serca jest niższym odpowiednikiem czakry korony. Odpowiada ona za relację pomiędzy bliskimi sobie osobami, odczuwaniem radości, współczucia, miłości, miłosierdzia i poszanowania innych. Natomiast czakra korony jest ośrodkiem oświecenia i łączy nas z Boską Miłością. Wyglądem przypomina kwiat lotosu z 972 płatkami (12 wewnętrznych i 960 zewnętrznych). W momencie jej otwarcia płatki te wracają się ku górze, co powala na przyjęcie duchowej energii rozprowadzanej później do wszystkich części ciała.


W momencie gdy koncentrujemy się na dwóch, opisanych wyżej ośrodkach, aktywujemy je, a na uczestnika spływa Uniwersalna Boska Miłość. Jest to słup światła, który otacza i wyrównuje poziom energetyczny we wszystkich czakrach naszego ciała. Jest to mistyczne przeżycie. Praktykujący często odczuwają wtedy stan poczucia jedności ze wszystkim co istnieje.

 

W ramach przygotowania do medytacji uczestnicy wykonują ćwiczenia fizyczne, aby oczyścić i naenergetyzować swoje ciało eteryczne. W ten sposób zabrudzona i zużyta energia (prana) zostaje usunięta i zmniejsza się ryzyko wystąpienia zatoru energetycznego. Sama medytacja trwa 20 minut i składa się z kilku części. W pierwszej uczestnicy składają podziękowania Bogu i wyższym siłom za ich obecność, boskie błogosławieństwo, pomoc i ochronę. Następnie odbywa się akt błogosławienia ziemi – gdzie następuje kolejno: pobudzenie czakry serca i korony. Aktywowane czakry mają doprowadzić do osiągnięcia stanu oświecenia przez medytację o świetle. W tym czasie uczestnicy skupiają się na brzmiących dźwiękach "om" lub "amen", by później kontemplować w całkowitej ciszy. Kolejną ważną częścią jest uwalnianie nadmiaru energii, co ma zapobiec przeenergetyzowaniu i późniejszym bólom m.in. głowy. W tym celu medytujący łączą się się z Matką Ziemią i błogosławią ją. Po końcowym podziękowaniu znów następuje cykl ćwiczeń fizycznych – uwalnianie resztek nadmiaru energii.

 

W trakcie samego błogosławieństwa ważne jest skupienie, zatracenie się w silnym przeżyciu emocjonalnym, poczuciu harmonii i pokoju. Warto tutaj posłużyć się wizualizacją. Mistrz Choa Kok Sui w swojej książce pt. „Cuda uzdrawiania pranicznego” radzi, by: „Błogosławiąc Ziemię harmonią, dobrą wolą i wzajemną życzliwością wyobraź sobie, że następuje pojednanie ludzi i narodów przygotowujących się do walki. Zobacz w swoim umyśle jak ludzie ci składają broń i padają sobie w ramiona, i jak przepełniają ich dobre intencje oraz wola ich wypełnienia.”

Błogosławieństwo można kierować do krajów, narodów, ludzkości, swoich bliskich, przyszłych lub przeszłych sytuacji - co tylko tego wymaga. Warto jednak uważać na błogosławienie niemowląt, dzieci i innych pojedynczych osób, gdyż mogłyby one zostać przytłoczone siłą energii wyzwolonej w tej medytacji.


W trakcie medytacji uczestnicy doznają wiele różnorodnych stanów – od uczucia ogromnego oczyszczenia wewnętrznego, poprzez wzruszenie, aż do świetlistych wizji. Przez pierwsze chwile można odczuwać ból pleców, a jest to spowodowane energią, która zostaje zwiększona i podniesiona wzdłuż kręgosłupa. Doznanie oczyszczenia objawiać się także może poprzez kaszel i kichanie (oczyszczanie czakry gardła) czy chęć nadmiernego poruszania się. Po medytacji możliwa jest również chęć płaczu, jako jedna z form rozładowania emocji. Nie trwa ona jednak zbyt długo, a po niej nadchodzi stan błogiego spokoju i czystości. Dzięki medytacji można uzdrowić lżejsze choroby, a także całą Ziemię, przynosząc światu harmonię i pokój.

Praktyki tej nie poleca się: osobom poniżej 18 roku życia (gdyż ich czakry nie są jeszcze przygotowane na doznanie tak dużej ilości energii), kobietom w ciąży, pacjentom z chorobami serca i układu krwionośnego, z wysokim ciśnieniem, chorobami nerek i jaskrą.

 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Świadomość serca - powrót do siebie - warsztaty w Puszczy Knyszyńskiej!

Świadomość serca - powrót do siebie! Zapraszamy Was na warsztat do Krainy Baśni i Legend w samym środku Puszczy Knyszyńskiej. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »