Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Harmonizacja półkul mózgowych

Autor Leszek Żądło, 24.07.2012

 Harmonizacja półkul mózgowych

 
Zanim rozpoczniesz lekturę artykułu, bądź łaskawy zwrócić uwagę, że niniejszy tekst nie jest dziełem medyka, lecz uzdrowiciela i nie będzie się odnosił do metod medycznych, lecz do uzdrowicielskich. I tylko na tej płaszczyźnie może być rozumiany czy dyskutowany.
 
Ogólnie wiemy, że prawa półkula mózgu wiąże się z intuicją, emocjonalnością skłonnościami artystycznymi i duchowością, a lewa z działaniem w materii, radzeniem sobie w społeczeństwie i z logicznym – ścisłym myśleniem. Bywa, że mamy bardziej rozwiniętą i aktywną jedną z nich, podczas gdy druga jest uśpiona. Osoby z dominującą prawą półkulą świetnie odnajdują się w duchowości, ale mają tendencję do odlatywania od materialnej rzeczywistości w świat ducha, a nawet fantazji. Z kolei osoby z dominującą lewą półkulą mogą mieć zaślepienie na duchowość, intuicję, emocje, ale twardo stąpać po ziemi. Wg mnie dobrze jest, kiedy udaje się uzyskać harmonię i współpracę miedzy półkulami. Wówczas nasza osobowość staje się zrównoważona i potrafimy ogarnąć świadomością zarówno świat materialny, jak i duchowy. 
 
Ostatnimi czasy można przeczytać wiele publikacji na temat tego, jak ważna jest harmonijna współpraca półkul mózgowych. Znacznie mniej jest jednak pomysłów, jak doprowadzić półkule mózgowe do harmonijnej współpracy. Tu pojawiają się pomysły w rodzaju uczenia się matematyki dla humanistów lub odwrotnie. Są pomysły nauczenia się żonglerki, jazdy na łyżwach, chodzenia po linie czy jeszcze inne, bardziej dziwne. Do tych dziwniejszych, a skutecznych, można zaliczyć wpatrywanie się w szklaną kulę, aż do rozmydlenia obrazu, wpatrywanie się w specjalne znaki koloru czerwonego i niebieskiego, aż uzyska się widzenie fioletu, wpatrywanie się w rysunki trójwymiarowe, słuchanie nagrań muzycznych w systemie alfa – synchro – theta, dudnienia różnicowego, specjalnie preparowanych nagrań z Instytutu Monroe itd. Te wszystkie metody działają i w jakimś stopniu są skuteczne. Rzecz w tym, ze nie dla wszystkich się one nadają. Są one skuteczne, kiedy nie mamy problemów z działaniem mózgu, kiedy nasz rozwój przebiegał optymalnie. Tak więc, jeśli ktoś ma zdrowy mózg, to te metody synchronizacji mu w zupełności mogą wystarczyć. Co nie znaczy, żeby się trzymał z daleka od metod, które opiszę dalej.
 
Metody wymienione wcześniej nie są skuteczne, kiedy nasz mózg odniósł wyraźne obrażenia wypadkowe, kiedy jedna z półkul lub obie zostały zatrzymane w rozwoju w okresie przedporodowym, albo zahamowane lub uszkodzone we wczesnym dzieciństwie. 
Zatrzymanie rozwoju mózgu lub jego uszkodzenie może być w ogóle niewidoczne, podobnie jak niedostrzegalne mogą być jego powody. A powodami są choroby matki podczas ciąży, zatrucia, a także walki energetyczne, jakie niektórzy z rodziców prowadzą z dzieckiem, zupełnie nieświadomie. Uszkodzenia płatów czołowych mózgu występują u osób, które cierpią na syndrom Borderline (BPD – syndrom pogranicza ni to zdrowia, ni choroby psychicznej). Z kolei u osób ze skłonnością do schizofrenii, wiążą się uszkodzenia w rejonie tyłomózgowia. 
To, że z pracą mózgu jest coś nie tak, widać często dopiero podczas wprowadzania do podświadomości pozytywnych treści. One wówczas nie „zaskakują”, nie przynoszą rezultatów. Trudności sprawia też wejście w stan medytacyjny, czy nawet głęboki relaks. 
Osoby, które mają ten typ desynchronizacji mózgu, często są pełne wewnętrznych sprzeczności, których pogodzić nie sposób. Jednak one same tego najczęściej nawet nie zauważają. Tak się objawia jeden ze skutków toksycznego wychowania. 

W przypadku skłonności do schizofrenii objawy mogą się pojawić dopiero wraz z rozwojem choroby, kiedy na usunięcie ich jest już za późno. Dlatego osoby, w rodzinach których schizofrenia występowała, powinny wziąć sobie to do serca i zrozumieć, że mają szansę się uratować przed chorobą, jeśli zawczasu zaczną oczyszczać i harmonizować swój mózg. 
Trzeba jeszcze wspomnieć o innej ważnej przyczynie braku harmonii w mózgu – to uszkodzenia spowodowane używaniem narkotyków i leków psychotropowych. Środki te paraliżują i wyłączają pewne partie mózgu. Skutki ich działania mogą trwać latami i objawiać się w postaci otępienia, zahamowania rozwoju emocjonalnego (u młodzieży), znieczulenia i utrudnień w rozwijaniu zdolności pozazmysłowych.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Świadomość serca - powrót do siebie - warsztaty w Puszczy Knyszyńskiej!

Świadomość serca - powrót do siebie! Zapraszamy Was na warsztat do Krainy Baśni i Legend w samym środku Puszczy Knyszyńskiej. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »