Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Horoskop

Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Waga

Waga

WAGA, CZYLI O SZTUCE HARMONII
Okres od 22 września do 22 października przyporządkowany jest fazie Wagi, a dzień wejścia Słońca w ten znak jest także momentem jesiennego zrównania dnia z nocą, oraz początkiem astronomicznej jesieni. To najpiękniejszy pod kątem doznań estetycznych okres w roku, i dlatego Wagi związane są z pięknem i sztuką.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego Wadze tak trudno podjąć decyzję, to niech przybliży rozwiązanie tego pytania sama jej natura- znajduje się dokładnie w połowie zodiaku, rozpoczynanego przez Barana. Symbol astrologiczny znaku Wagi to właśnie przyrząd laboratoryjny, mierzący z dużą dokładnością. Jeśli Waga zwleka z podjęciem decyzji, to dlatego, że ma świadomość, iż każdy wybór narusza równowagę, a każda decyzja może być obarczona konsekwencjami, wprowadzającymi duże zmiany, a że Waga jest wygodna i lubi, gdy jest miło i przyjemnie, dlatego dla bezpieczeństwa zwleka z podjęciem decyzji, lub w ogóle nic nie robi.

Mityczną opiekunką znaku Wagi jest Afrodyta, bogini piękna i miłości, zrodzona z morskiej piany. Dlatego tradycja astrologiczna każe Wadze zajmować się rzeczami pięknymi, atrakcyjnymi i zmysłowymi. Teraz może być bardziej jasne, skąd bierze się niechęć Wag do pracy, czy wręcz lenistwo, jak niektórzy chcą oceniać jej potrzebę przyjemności. Już tak ten świat jest skonstruowany, że są tacy, którzy pracują i tacy, którzy chcą się bawić i cieszyć życiem, niewątpliwie Waga należy do tych ostatnich. Dlatego zupełnie bez sensu jest zmuszanie jej do ciężkiej i żmudnej pracy, wymagającej dyscypliny i porządku, niestety Waga przejawia wielki opór wobec konieczności stosowania surowych i ostrych zasad, dlatego nic dziwnego, że Afrodycie nie układało się małżeństwo z ponurym i ciężko pracującym Hefajstosem, kowalem i rzemieślnikiem.

Naturalnym środowiskiem Wagi jest atmosfera sztuki, piękna, zabawy i radości. Waga jest znakiem powietrznym (razem z Bliźniętami i Wodnikiem), dlatego bardzo ceni sobie w życiu kontakty związane z charakterem tego żywiołu. Są to przede wszystkim relacje intelektualne: rozmowy, inteligentne ploteczki, interesujące dyskusje, mądre dysputy filozoficzne i rozważania. Nie zapomnijmy, że Waga jest bardzo inteligentna, choć unika przemądrzania się. Jej bystry umysł najlepiej ujawnia się w czasie salonowych rozmów, poprzez błyskotliwy dowcip i zabawne dialogi.

Waga potrzebuje lśnić i błyszczeć, dlatego uwielbia robić wrażenie strojem, biżuterią, fryzurą itd. Do metod, które sprawiają, że ludzie zwracają na nią uwagę należy notoryczne spóźnianie się na przyjęcia i spotkania towarzyskie, a właśnie atmosfera salonu, balu, rautu, przyjęcia, bądź oficjalnej ceremonii, to naturalny żywioł Wagi, tam czuje się ona jak ryba w wodzie.

Kiedy Waga ma złe dni, wtedy może ujawnić się jej mniej jasna natura. Potrafi być bierna i marnować czas. Lenistwo i apatia to jej częsta reakcja na stres. Lubi także przesadzać z jedzeniem, zwłaszcza słodyczy, do których czasem przejawia skłonności równoznaczne z regularnym uzależnieniem, wymagającym psychologicznej pomocy. Znając Wagi jako osoby o wrażliwości estetycznej moglibyśmy być zdziwieni, że potrafią być cyniczne i okrutne, gdy ich równowaga zostanie naruszona. Waga wprawdzie nie będzie siała zła na lewo i prawo, ale z niezwykłą konsekwencją dążyć będzie do sytuacji, gdy obie jej szalki znowu będą w równowadze. Wtedy znowu staje się miła i ciepła dla wszystkich. Wagi są świetnymi rodzicami, gdyż w naturalny sposób wiedzą na czym polega partnerstwo, i takie właśnie są relacje z ich dziećmi. Ale Waga może być niedostępna dla dziecka, gdy te potrzebuje prawdziwie głębokich uczuć. Wagi będą świetnymi partnerami i przyjaciółmi dla swoich dzieci, ale mogą być chłodne i odległe w sytuacji, gdy konieczne będą poświęcenia i rezygnacja z przyjemności. Waga nie nadaje się do poświęceń i wyrzeczeń. Tutaj kończy się jej rola. Partnerstwo to nie jest przytułek miłosierdzia, to równoprawny związek dwojga ludzi oparty na umowie i zasadach wzajemności. Dlatego ideą Wagi jest partnerstwo, związki, kontrakty i umowy, a najdonioślejszym kontraktem, jaki człowiek może zawrzeć jest małżeństwo.

Związki uczuciowe Waga najkorzystniej zawrze z przedstawicielami żywiołu jej bliskiego: z Bliźniętami, Wodnikami i innymi Wagami, ale związki te poprzez dużą siłę powietrza mają skłonność do życia w ciągłej abstrakcji i braku konkretów, to bardzo rozdyskutowane i rozgadane związki, gdzie nie ma kto załatwić najprostszych rzeczy związanych z codziennym życiem. Dlatego powietrze Wagi doskonale może podsycać entuzjazm i energię znaków ognistych: Strzelca i Lwa. Związek z Baranem będzie archetypową, mitologiczną relacją Aresa (Marsa) z Afrodytą (Wenus), a było to stadło bardzo udane. Układy z Panną i Skorpionem niosą duże trudności we wzajemnej komunikacji, podobnie jest z Rybami i Bykiem. Z natury konfliktowe, choć nie pozbawione sensu są związki z Koziorożcami i Rakami. Wagę może zrażać chłód i dystans tego pierwszego, natomiast kontakt z Rakiem niesie trudności w zrozumieniu chimerycznej i ukrytej natury tego znaku.

 Astrologia medyczna przyporządkowuje Wagom pas miednicy, nerki, zewnętrzne narządy płciowe, pośladki. Dlatego nerki dbające o równowagę kwasowo- zasadową, są analogią do poszukiwań równowagi emocjonalnej Wagi. Równowagi w kontaktach "ja-ty" i równowagi w związkach uczuciowych.

Piotr Gibaszewski

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Fizyka cudów

Myśl jest energią a wszechświat rezonuje z naszymi myślami i pragnieniami. To właśnie na tym opiera się fenomen modlitwy, pozytywnych afirmacji czy skupionej intencji. »