Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Horoskop

Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Strzelec

Strzelec

STRZELEC, CZYLI PODRÓŻ NAJDALSZA
W astrologii funkcjonuje obraz Strzelca w postaci Centaura, czyli półczłowieka, półkonia. Postać ta kieruje łuk z zapaloną pochodnią pod kątem 45 stopni, pozwalając osiągnąć pociskowi maksymalny zasięg. Strzelec nie jest myśliwym, jest krzewicielem nowych idei. Zapalona pochodnia nie służy do wzniecania pożogi, lecz jest przesłaniem wolności, prawdy, wiary i nadziei.

Mitologiczny archetyp Strzelca- Centaur Chiron był opiekunem i nauczycielem Heraklesa. Do tej pory więc utarło się, że ludzie urodzeni w tym znaku mają wiele wspólnego z uczeniem. Są często przewodnikami, nauczycielami z aspiracjami wyższymi, akademickimi, bądź duchowymi i religijnymi. Przynajmniej lubią pouczać bliźnich, co jest dobre, a co złe. Strzelec jest ostatnim znakiem trygonu ognia obok Barana i Lwa. Jednakże ogień Strzelca płonie spokojnym niebieskim, strzelistym płomieniem. Nie jak agresywne i wybuchowe płomienie Barana i oślepiające złociste światło Lwa. Strzelec osiąga najwyższy poziom rozwoju w swoim żywiole. Przynależy też do jakości zmiennych obok Bliźniąt, Panny i Ryb, co pozwala mu być niezwykle elastycznym na nowe prądy, idee, wiedzę, czyli potrafi uczyć się.

Opiekunem Strzelca jest planeta Jowisz, największa w naszym układzie słonecznym. Jej wielkość przyciąga wszelkie śmiecie kosmiczne: meteoryty i komety, ochraniając zarazem Ziemię przed kosmicznymi kataklizmami. Podobnie jest w astrologii, gdzie Jowisz uważany jest za dobroczyńcę, opiekuna, przynoszącego szczęście, benefika (z łac.- dobrego). Tak jak Jowisz rośnie wchłaniając materię kosmiczną, tak ludzie o silnym wpływie tej planety pragną powiększać swoją przestrzeń życiową, poszerzając swoje horyzonty życiowe. Jowisz powoduje, że to czym się opiekuje rośnie, podlega ekspansji i rozwojowi. Dawniej sądzono, że jeśli coś wzrasta, jest duże, obszerne i tłuste, to znaczy, że niesie z sobą dobroć i powodzenie. Dzisiaj nie powiedzielibyśmy tego o ludziach ze skłonnością do nadwagi, nadmiernie obżerających się i przesadzających z piciem, a to właśnie zdarzyć się lubi Strzelcom. Ta ekspansja jowiszowa zachęca ich podopiecznych do poszukiwań nowych poglądów, wiedzy, mądrości i filozofii poza rodzinnymi stronami, stąd ciągły ich pęd do podróżowania, niechęć do zakotwiczenia się poprzez stałą pracę, dom rodzinny, ustabilizowane życie. Mimo to jednak Strzelce są dobrymi rodzicami, nawet za dobrymi, pozwalając swoim dzieciom nieomal na wszystko.

Ludzie urodzeni w tym znaku posiadają skłonność do ciągłego filozofowania, spekulowania, rozważania problemów duchowych, religijnych, etycznych i moralnych. To urodzeni prawodawcy, myśliciele, uczeni, prorocy i pionierzy. Lubią stać na czele nowych idei i prądów, angażując się w nowy nurt wiedzy z zapałem i oddaniem. Niestety zapał ten łatwo może się przerodzić w zaciekłość, fanatyzm i fundamentalizm. Wszakże gorąca wiara w słuszną sprawę kieruje ludzi obwieszonych bombami do czynów dalekich od klasycznego humanitaryzmu Strzelca.

Wiedząc o skłonnościach Strzelca do przemądrzania się nie dziwimy się, że preferują zawody i profesje związane z wiedzą i nauczaniem. Są prawnikami, nauczycielami, duchownymi, etykami, filozofami, podróżnikami, handlowcami przemierzającymi świat. Mogą mieć do czynienia ze służbą zdrowia, z polityką, religią, nauką, literaturą, masmediami. Strzelce powinny poszukiwać takiej profesji, która da im dużo przestrzeni i wolności, nie ograniczając ich monotonią i sztampą. Powinny nie bać się szkoły i nauki, gdyż uczenie się i gromadzenie wiedzy jest im potrzebne do życia jak chleb i woda, choć oczywiście nie łatwo jest im odnaleźć się w sztywnych i skostniałych realiach współczesnej edukacji.

Strzelec musi nauczyć się stosowania umiaru i powściągliwości, gdyż przejawia często chorobliwą skłonność do przesady i nadmiarowości, zachowując się jak słoń w składzie porcelany. Źle rozwijający się przedstawiciel tego znaku będzie wyrażał skłonność do awanturnictwa, pieniactwa, kłótliwości, obżarstwa i opilstwa. Może także chcieć na siłę zbawiać tych, którzy tego nie potrzebują i nie mają ochoty być zbawiani. Jeśli powściągnie swoje zapędy do wygłupów i ciągłego imprezowania, może stać się mistrzem i nauczycielem. Może stać się powiernikiem i przewodnikiem duchowym, lub choćby mądralą potrafiącym poradzić każdemu, kto znajduje się w kłopotach i potrzebuje pomocy. Strzelec wyrażając najpełniej swoją naturę łączy ludzi na całym świecie niosąc postęp, wiedzę, wolność i pokój.

Strzelec korzystne związki uczuciowe zawrze z przedstawicielami własnego żywiołu: z Baranem i Lwem. Ale nadmiar ognia pojawiający się w takim układzie niesie niebezpieczeństwo pojawienia się agresji, chęci rywalizowania i przewodzenia. Niesie także zbyt duże tempo powodujące szybkie wypalenie się takiego układu.

Bardzo korzystne mogą być relacje z przedstawicielami pokrewnego żywiołu powietrza: z Wagą i Wodnikiem. Związek z opozycyjnymi Bliźniętami może być bardzo dobry, ale posiada skłonności do totalnego bałaganu, chaosu, niestabilności uczuciowej i emocjonalnej. Trudniejsze, choć możliwe są związki z kwadraturowymi Pannami i Rybami, gdyż wraz ze Strzelcem tworząc rząd jakości zmiennych, podatnych na kompromisy, zmiany i naukę. Najtrudniejsze są związki z Bykami, Skorpionami, Koziorożcami i Rakami, z którymi to znakami występują trudności we wzajemnej komunikacji.

W astrologii medycznej przyporządkowuje się Strzelcowi sferę ud, dlatego cierpią na kontuzje i złamania nóg. Czasem też dokuczać im może wątroba. Jednakże wrodzona radość życia i humor powoduje, że Strzelce mają z reguły znakomite zdrowie.

Piotr Gibaszewski

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Praktyczna magia dobrobytu

Pieniądze są jednym z najważniejszych elementów naszej codzienności. Może się nam to nie podobać, ale nie zmieni to faktu, że bez nich życie we współczesnym świecie byłoby niemożliwe. »