Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Horoskop

Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Skorpion

Skorpion

SKORPION, CZYLI NAMIĘTNOŚĆ I ŻĄDZE
Gdy Słońce w swym obiegu rocznym 23 października wkracza w znak zodiaku Skorpiona, wchodzi zarazem w najbardziej mroczny, smutny i melancholijny okres roku. Dla natury to czas śmierci, odpoczynku, snu, rozkładu i butwienia.

Jest coś z tego jesiennego nastroju w ludziach urodzonych w znaku Skorpiona, ich smutek, tajemniczość i izolacja, pragnienie osiągnięcia wewnętrznego spokoju, nieźle odpowiada czasowi schyłkowemu w przyrodzie.

Skorpion jest drugim obok Raka i Ryb przedstawicielem żywiołu wody w astrologicznej systematyce. Woda wiąże się z emocjami, uczuciami, wrażliwością, intuicją, zdolnościami jasnowidzenia, pasjami, cierpieniem, melancholią i samotnością. Skorpion przejawia jednak najwyższą aktywność i siłę spośród innych znaków wodnych. W dawnej astrologii fazą tą opiekował się Mars, rządzący znakiem Barana. To jednakże co różni waleczność i siłę obu znaków, to inne podejście do walki. Baran lubi atakować w otwartym polu i lubi widzieć swojego przeciwnika. Skorpion prowadzi zupełnie innego rodzaju wojnę. Stara się osaczyć przeciwnika, podstępnie go podchodzi, męczy psychicznie, czasem i znęcając się nad nim. Kiedy wróg jest już dostatecznie wykończony, atakuje bez ostrzeżenia, bez litości, czasem anonimowo. Jego sztuka walki to partyzantka. Lecz gdy jest zagrożony i osaczony, potrafi dokonać samozniszczenia. Tak jak prawdziwy skorpion, wbijając sobie żądło w kark popełnia samobójstwo.

Skorpion doświadcza tylko uczuć skrajnych. Albo kogoś kocha do szaleństwa, albo nienawidzi. Nie zna stanów pośrednich. Potrafi być bardzo gorący, albo lodowaty. Obojętny-nigdy. Skorpiona pochłaniają namiętności i żądze. Głęboko kocha i równie namiętnie pragnie być kochanym. Choć w miłości i uczuciach przechodzi wszelkie możliwe stany: od skrajnej nienawiści, do szaleńczego zniewolenia. Jedną z największych pasji Skorpiona jest seks. Dlatego uważany jest za najlepszego kochanka zodiaku. Przejawia jednakże skłonności do przeróżnych perwersji, a czasem i sadyzmu.

Skorpiona pasjonują rzeczy ostateczne: śmierć i życie po życiu, fascynuje się parapsychologią, a zwłaszcza metodami wpływania na podświadomość i może niezbyt etycznymi praktykami manipulowania ludźmi w celu wywierania na nich presji równoznacznej z hipnotyzowaniem. Skorpion uwielbia penetrować zakazane tematy i dziedziny życia. Poszukując w życiu mocnych wrażeń często ociera się o półświatek, narkotyki. Zdarzają mu się zamiłowania do tworzenia nieformalnych, quasi przestępczych środowisk o charakterze gangsterskim, lub mafijnym.

Ale Skorpion przejawia także cechy konstruktywne: jest niezwykle odporny na przeciążenia fizyczne i psychiczne. Posiada zdolności samoregeneracji z najcięższych nawet chorób. Jak mitologiczny Feniks odradza się z popiołów, czyli z kryzysów i beznadziei. Jego psychika to bardzo niestabilny obszar. Skorpion na zewnątrz zdaje się być spokojny i opanowany, natomiast w środku przechodzić może straszliwe burze. Posiada skłonność do maksymalizowania swoich przeżyć psychicznych. Dlatego niejednokrotnie dąży do najgłębszych emocji i uczuć. Często tworzy w swoim umyśle istne piekło, by poczuć, że żyje. W skrajnych przypadkach niestabilna psychika Skorpiona może go zaprowadzić do szpitala psychiatrycznego, gdyż przejawia skłonności do psychoz i paranoi.

Skorpion powinien uczyć się sztuki przebaczania i odpuszczania win, gdyż to właśnie jemu jest najtrudniej zapomnieć o urazach, które może pamiętać dziesiątki lat. A to właśnie te głęboko skryte rany są przyczyną jego skłonności do nowotworów, jako efektu bardzo długo chowanej urazy emocjonalnej, której jego podświadomość nie chce się pozbyć. Powinien dążyć do szukania wewnętrznego spokoju w psychoterapii i medytacji, jodze i tai-chi. Powinien także nauczyć się wyrażać swoje uczucia i nie ukrywać ich tak szczelnie, co niewątpliwie jest głównym problemem jego życia.

Związki uczuciowe Skorpion powinien realizować z przedstawicielami żywiołu pokrewnego i swoim własnym. Związki z Rybami i Rakami mogą być udane, ale sporo w nich będzie niedopowiedzeń, tajemnic, alienacji, a czasem zbytniego uzależnienia. Z innymi Skorpionami związki są dość ryzykowne ze względu na niebezpieczeństwo wzajemnej podejrzliwości, chęci rywalizowania a czasem morderczej walki. Bardzo trudne, choć możliwe są relacje z Lwem i Wodnikiem .Ten pierwszy będzie chciał wyrażać spontanicznie swoje uczucia, czego Skorpion nie lubi. Wodnik zaś będzie ostro sprzeciwiał się skłonnościom Skorpiona do manipulowania i podporządkowywania. Brak wzajemnego zrozumienia towarzyszyć może Skorpionowi w relacjach z Baranem i Bliźniętami, podobnie też z Wagą i Strzelcem. Bardzo udane są związki z Pannami i Koziorożcami, które świetnie dogadują się ze Skorpionem w temacie: dyscyplina, reguły, zasady, dyskrecja. Opozycyjny Byk jest jakby młodszą "wersją" Skorpiona, gdyż także lubi ukrywać i chomikować wszelkie dobra. Jest równie zachowawczy i dyskretny, ale czasem może dochodzić między nimi do ciężkich starć, gdyż oba znaki należą do jakości stałych, a więc nie skłonnych do kompromisów i ugód.

Piotr Gibaszewski

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               

Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Musi się w Tobie palić to co chcesz rozpalać w innych - wywiad z Adą Stolarczyk!

Ada Stolarczyk - twórczyni i osoba numer jeden portalu Ezoter. Z zawodu dziennikarka, właścicielka firmy Wysokie Wibracje, nauczycielka i inicjatorka plenerowych warsztatów Vedic Art, stażystka Psychoterapii Gestalt, terapeutka terapii czaszkowo-krzyżowej. Obecnie prowadzi sesje indywidualne z ramienia Stowarzyszenia Nowej Psychologii, sesje terapii czaszkowo-krzyżowej i pracy z ciałem oraz realizuje szereg warsztatów m.n. Wyrażając siebie, Gra Satori, Taniec sensualny, Mapa marzeń. Jest autorką relaksacyjnej płyty z wizualizacjami Twoje ciało zna odpowiedź. Dodatkowo organizuje rozwojowe wyprawy na Bali pt. Wracam do raju oraz trekkingi po polskich górach. »