Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Horoskop

Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rak

Rak

RAK- W POSZUKIWANIU STRACONEGO CZASU
Okres od 21.06 do 22.07 przyporządkowany jest astrologicznej fazie Raka. Znak ten należy do żywiołu wodnego i jakości kardynalnych. Planeta rządząca Rakiem to Księżyc. Słońce wchodząc w znak Raka rozpoczyna w przyrodzie astronomiczne lato. Jest to okres, gdy Słońce znajduje się w najwyższym punkcie nieba, i gdy dzień trwa najdłużej, a noce są najkrótsze.

Faza Raka to najgłębiej położona sfera zodiaku. Rak całe życie poszukuje bezpieczeństwa na poziomie bytowym, a zwłaszcza emocjonalnym. To, że Raki są tak rodzinne wynika z tego, iż ludzie ci pragną mieć bezpieczną przystań życiową i intymne gniazdko. Rak ma swoją skorupę do której się chroni, gdy jest zagrożony, wtedy nikt nie ma do niego dostępu. Jest schowany przed wrogiem i przed zbytnią ciekawością wścibskich intruzów. Woda- żywioł Raka- zmusza go do penetrowania swego wnętrza i jego ochrony. Rak jest ciągle zagrzebany w przeszłości i wspomnieniach z przeszłych chwil życia. Jest mu bardzo trudno iść do przodu, gdyż jest ciągle zakładnikiem przeszłości. Uprawia swoistą "archeologię uczuć", otoczony wspomnieniami, starymi zdjęciami, mnóstwem niepotrzebnych przedmiotów, które wywołują stare uczucia. Rak jest bardzo wrażliwy na krytykę, dlatego należy być wobec niego niezwykle taktownym. Potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, by móc normalnie żyć. Bardzo trudno jest im występować na forum publicznym, za to ich dom to niezwykle ciepłe miejsce, zawsze gwarantujące bezpieczeństwo i intymność. Tam czują się najlepiej, z dala od gwaru i zamieszania.

Księżyc rządzący Rakiem daje mu niezwykłą zmienność nastrojów. Tak jak zmieniają się ciągle fazy Księżyca, tak astrologiczny Rak miewa nagłe chwile depresji i smutku, by za moment być miły i przyjazny.

Najlepszą sferą zawodową dla Raka są dziedziny związane z opieką i troską o innych. Dobrze się realizują w ubezpieczeniach, w medycynie, opiece społecznej. Często spotyka się je jako opiekunów dzieci upośledzonych. Radzą sobie jako kuratorzy sądowi, pielęgniarki i przedszkolanki (kobiety). Sferą świetnie uosabiającą ich psychologię jest praca związana z badaniem przeszłości: historycy, archeolodzy, antropologowie, heraldycy, etnolodzy.

W astrologii medycznej Rakom przyporządkowana jest sfera przyswajania i karmienia. Organy wrażliwe to przede wszystkim: żołądek (dlatego często cierpią na wrzody żołądka i dwunastnicy), piersi i gruczoły mlekowe, a także częściowo dolne partie płuc. Raki mają skłonności do chorób o podłożu stresowym i psychosomatycznym. Często dokuczają im nerwice (wegetatywne).Problem mają także z chorobami tzw. afektywnymi, zwł. z depresjami. Należy pamiętać, że Raki mają bardzo intensywne życie wewnętrzne, są niezmiernie uczuciowe i wrażliwe, dlatego w kontaktach z otoczeniem potrzebują atmosfery bezpieczeństwa, troski i delikatności. Środowisko zawodowe Raka to miejsce w którym panować będzie rodzinna i ciepła atmosfera. Dlatego z Rakami pracuje się dość dobrze, pod warunkiem, że nie mają akurat złego nastroju i chandry. Ale warto wiedzieć, że tak naprawdę najważniejszym dla nich środowiskiem będzie najbliższa rodzina i własny dom. Tutaj spełniają się najlepiej. Rak często woli poświęcić własną karierę dla dobra najbliższych. W efekcie możemy mieć do czynienia z przysłowiową kurą domową, lub pantoflarzem.

Otoczeniu nie łatwo jest zrozumieć do końca ich naturę. Często uciekają i rezygnują z walki, lub stosują uniki. Bywa, że są bardzo wrażliwi na wpływ Księżyca, zwł. pełnię i nów. Właśnie spośród Raków najwięcej jest lunatyków.

Raki są niezwykle romantyczne. Łatwo jest je podbić zapewniając im poczucie bezpieczeństwa i odpowiedni nastrój. Kochają bardzo głęboko, lecz chimerycznie i niekonsekwentnie. Ich związki najlepiej udają się z przedstawicielami pokrewnych żywiołów: z Rybami i Skorpionami, także z innymi Rakami może być nieźle, ale związki ze znakami wodnymi mogą przynieść pewien zastój i marazm. Najlepsze relacje Raka są ze znakami ziemskimi: z Panną i Bykiem. Opozycyjny Koziorożec przypomina fazę Raka, gdyż także chroni swoje wnętrze i jest zamknięty. Dlatego takie związki mogą być bardzo ciekawe i udane, lecz układ taki wymaga dobrej komunikacji emocjonalnej między partnerami. Relacje z kwadraturowymi Baranami i Wagami są dość trudne, a czasem bardzo przykre dla Raka. Jeszcze trudniejsze są związki ze Strzelcami i Wodnikami. Nieudane mogą być również relacje z Lwami i Bliźniętami. Ale zależy to już od wzajemnego partnerstwa i czułości, której może brakować ze znakami powietrznymi i ognistymi. Związki jednakże są z reguły bardzo trwałe, gdyż Raki umieją dbać o rodzinę i najbliższych. Najważniejszą radą dla nich to zachęta, by nie uciekały w przeszłość grzebiąc w historii i śmietniku swojego życia, lecz by próbowały pozwolić, by czas płynął równo dla świata, jak i dla nich. Pozwólcie odchodzić przeszłości, pozwólcie odchodzić innym.

Piotr Gibaszewski

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Vademecum numerologii. Znaczenie liczb w Twoim życiu

Liczby towarzyszą nam przez całe życie. Każda rzecz czy litera ma przyporządkowaną swoją liczbę. Ten kompletny przewodnik wprowadzi Cię w świat, gdzie poznasz ich ukryte znaczenie i symbolikę. Dzięki nim w logiczny sposób wyjaśnisz charakter, talenty, zdolności czy predyspozycje każdego człowieka. W tej książce znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć o numerologii. »