Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Horoskop

Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Lew

Lew

LEW, CZYLI O TYM JAK BYĆ SOBĄ
Okres od 22.07 do 23.08 jest przyporządkowany astrologicznej fazie Lwa. To czas największych upałów, najwyższego natężenia słonecznego światła, to także okres, gdy natura przygotowuje się do zebrania plonów, gdyż to w tej właśnie fazie mamy do czynienia z procesem dojrzewania.

Lew jest drugim po Baranie znakiem trygonu ognia, oraz zaliczany jest do jakości stałych. Planetą rządzącą jest Słońce, dzień odpowiadający tej fazie to niedziela, metal- złoto.

Słońce, które włada Lwem, jest centralnym obiektem Układu Słonecznego, wokół niego wszystko się kręci, i tak samo jest z Lwami wokół których kręci się wszystko, gdyż są najważniejsi i uwielbiają być w centrum uwagi. Ludzie urodzeni w tej fazie wykazują ogromny entuzjazm i pragną działać, choć nie należą do najpracowitszych przedstawicieli zodiaku, więcej, często ujawniają skłonności do lenistwa. Lwy są urodzonymi przywódcami, dlatego w grupie często stają na czele. Łatwo przychodzi im integrowanie środowiska, gdyż ludzie dość chętnie poddają się jednostkom silniejszym i bardziej przebojowym. Archetypowo Lew jest królem zwierząt, dlatego ludzie urodzeni w tej fazie zodiaku pragną zajmować eksponowane stanowiska, chcą być szefami i przywódcami. Lew jako władca posiada cechę wczuwania się w nastroje i oczekiwania swoich poddanych. Gdy jest światłym władcą wtedy będzie troskliwy i pełen szczodrobliwości. To właśnie o takich królach rodzą się później legendy. Jak to potrafią z oddaniem i poświęceniem panować i mądrze rządzić. Lew jednakże może przybrać zupełnie inne oblicze: chimeryczne, kapryśne, pełne zazdrości, zdarza się, że bywają okrutni, mściwi, posiadają także skłonności do despotyzmu i tyranii.

Dość charakterystyczną cechą Lwa jest jego swoista niedojrzałość. To ludzie, którzy nie bardzo chcą dorastać. Często wykazują w życiu bezradność wobec skomplikowanych, wymagających odpowiedzialności i rozwagi problemów. Wolą się bawić i cieszyć życiem, niż martwić i ciężko pracować. Gdy stają wobec trudnego problemu mogą irytować się jak dziecko, któremu zabrano zabawki. Ta cecha pozwala Lwu być wolnym i cieszyć się życiem, szkoda tylko, że czasem na czyjś koszt. Lew to takie wielkie, stare dziecko, które wprawdzie wyrosło już z dziecinnych spodenek, ale nie bardzo chce wejść w ubiór dojrzałego człowieka. Wszakże to, co nie bardzo pasuje do naszej surowej kultury pracy i powściągliwości uczuć, jest zarazem źródłem szczęścia dla jednostek szukających spełnienia i radości życia. Przecież wybaczamy wszelkie ekscesy i zachowanie niezbyt moralne artystom, aktorom, ludziom sztuki, pisarzom, muzykom- bo to właśnie sfery działania Lwa: sztuka, aktorstwo, muzyka, literatura. Oni mają jakby taryfę ulgową, im jest więcej wolno- jak dzieciom właśnie.

Inną bardzo charakterystyczną cechą Lwa jest jego ogromna bezpośredniość w relacjach z innymi ludźmi, spontaniczność i otwartość, co często przechodzi w swoistą teatralność i dramaturgię wyrazu, więc nic dziwnego, że w tym to właśnie znaku spotyka się najwięcej aktorów. Ta spontaniczność i energia, którą emanują, oraz wewnętrzne ciepło powoduje, że Lwy są wspaniałymi kochankami, głęboko przeżywającymi miłość i erotykę, choć są w uczuciach nieco egoistyczne i próżne.

Związki uczuciowe udają się Lwom z innymi przedstawicielami znaków ognistych(Baran i Strzelec). Z innymi Lwami bywa różnie, gdyż istnieje tu tendencja do ogromnej wzajemnej rywalizacji, a może zabraknąć tego, czego każde z nich bardzo potrzebuje- adoracji i oddania. Bardzo dobrze udają się związki Lwa ze znakami powietrznymi- Bliźniętami i Wagą, bardzo ciekawe mogą być relacje z Wodnikami. Bardzo trudne, gdyż konfliktowe i napięciowe są związki ze Skorpionami i Bykami, podobnie jak Lew, znaki te są z jakości stałych, a więc niezbyt podatnych na kompromisy i ustępstwa. Związki te mogą zamienić się we wzajemne piekło. Niezbyt udane bywają relacje z Koziorożcami i Rybami, podobnie z Rakami i Pannami, gdzie istnieje trudność we wzajemnej komunikacji. Spontaniczność Lwa napotyka na lęk Raka i powściągliwość Panny.

Lwy powinny uważać na serce, to ich wrażliwy organ. Mają skłonności do chorób serca, zawałów, chorób układu krążenia, nadciśnienia, choroby wieńcowej i wylewów. Otoczenie powinno nauczyć się żyć z nieco trudnym we współżyciu Lwem, akceptując jego humory i przesadne reakcje-to ich naturalny styl pozwalający odreagowywać napięcia. Ale Lwy powinny także pamiętać, że nie są najważniejsze na tym świecie, że są ludzie, którzy cierpią dużo bardziej, lecz po cichu i w samotności.

Piotr Gibaszewski

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Święto celtyckie Imbolc

Kultura Celtów świętowała osiem sabatów. Wyróżniali dwie połowy roku część jasną i ciemną, ciepłą i zimną. Święto Samhaine, 31 października 1 listopada otwiera początek ciemnej części. Święto Beltaine, 30 kwietnia 1 maja, to początek jasnej części. Między tymi świętami były Imbolc 01 lutego oraz Lughnasadh 01 sierpnia. W ten sposób był podzielony rok na cztery części. Dla Celtów były to najważniejsze cztery święta, zawsze związane z żywiołem ognia i każde z nich obchodzono trzy dni. »