Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Horoskop

Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Bliźnięta

Bliźnięta

BLIŹNIĘTA, CZYLI O SZTUCE DYSKUSJI
Okres od 21.05 do 21.06 przyporządkowany jest astrologicznej fazie Bliźniąt. Ten znak zodiaku należy do żywiołu powietrza, oraz jakości zmiennych. Planeta rządząca fazą Bliźniąt to Merkury.

Pierwsi greccy filozofowie przyrody wyodrębnili cztery żywioły natury, zwane później arystotelesowskimi, a że astrologia wtedy była cenioną nauką, odkrycie poczwórnej istoty bytu dało jej źródło nowych obserwacji i uporządkowało świat wg czterech kategorii: ognia, powietrza, ziemi i wody.

Powietrze daje ludziom urodzonym w fazie Bliźniąt niezwykłą ruchliwość i bystrość umysłu. Merkury rządzący Bliźniętami to grecki Hermes, posłaniec bogów, emisariusz, opiekun kupców i złodziei. Hermes, dzięki swemu sprytowi i inteligencji dyplomatycznie rozwiązywał konflikty i nieporozumienia między bogami. Udzielając informacji, potrafił ją gromadzić i chronić. W starożytności był opiekunem wiedzy i mądrości, stąd ezoteryczna wiedza tajemna zwie się do tej pory hermetyzmem.

Podobnie jest z Bliźniętami, które kochają rozmawiać, zdobywać wiedzę i informacje. Żywioł powietrza stwarza Bliźniętom niezwykłą łatwość w nawiązywaniu kontaktów i umiejętność szybkiego kojarzenia faktów. Dlatego przychodzi im z dużą łatwością uczyć się języków, poruszać się w świecie handlu, pieniądza, reklamy, informacji i mediów. Środowiskiem niosącym skojarzenia do znaku Bliźniąt jest internet, telefony komórkowe, prasa, radio i telewizja. Najlepsze profesje jakie odpowiadają naturze Bliźniąt to: dziennikarz, agent reklamowy, handlowiec, tłumacz, makler giełdowy, nauczyciel, ale na poziomie nauczania początkowego, gdyż najwyższy poziom wiedzy osiąga się w opozycyjnym dla Bliźniąt- Strzelcu.

Zdarza się, że wygrywają gorsze strony Bliźniąt: plotkarstwo, nadmierne gadulstwo, wścibskość, niestabilność intelektualna i emocjonalna. Nienajlepszą cechą tego znaku jest niechęć do głębszych analiz i powierzchowność w zdobywaniu wiedzy. Bliźnięta łatwo się uczą, ale niesystematycznie, nie starając się wyciągać poważniejszych wniosków ze zdobytej wiedzy. Często pracują i żyją w atmosferze wiecznego bałaganu i chaosu. Szybko się zapalają do jakiejś pracy i łatwo z niej rezygnują, gdy napotkają przeciwności. Niestałość Bliźniąt powoduje także ich nieszczególnie pomyślny charakter związków uczuciowych. Małżeństwa Bliźniąt łatwo się rozpadają z powodu zdrad i braku stabilności emocjonalnej.

Astrologia medyczna przyporządkowuje Bliźniętom te procesy, fizjologiczne, które wiążą się z transportem informacji i powietrzem. Dlatego chorują one najczęściej na przypadłości dróg oddechowych: oskrzeli, gardła, płuc, krtani itd. Dochodzą do tego kłopoty ze sferą psychiki, gdyż Merkury rządzi także systemem nerwowym, stąd problemy Bliźniąt z nerwicami, depresjami, a nawet z psychozami i schizofrenią, gdyż rozdwojenie to najcelniejsze opisanie ich osobowości- podwójna natura tego znaku. Żyjąc na poziomie żywiołu powietrza powinny pamiętać, że łatwo im przychodzi wyczerpywać swoją psychikę nadmierną aktywnością intelektualną. Powinny Bliźnięta nauczyć się odprężania i technik relaksacyjnych. Doskonałą metodą, nie tylko dla Bliźniąt jest medytacja i umiejętność powstrzymania typowej dla nich gonitwy myśli. Powinny także pamiętać, że nie wszystko da się i można zrozumieć swoim intelektem. Nie wszystko można racjonalizować, gdyż są sfery poznania i wiedzy wymykające się intelektowi.

W miłości i uczuciach nie są zbyt stałe i dlatego partnerstwo Bliźniąt musi mieć charakter bardzo luźny i swobodny, zresztą one same lubią żyć "na kocią łapę". Partner Bliźniąt musi zdawać sobie sprawę, że należy takiego wybrańca uczuć traktować z wyrozumiałością, gdyż potrzebuje on tolerancji, wolności i przestrzeni. Bliźnięta są nie tyle nietrwałe uczuciowo, co raczej szybko nudzące się rutyną i sztampą. Potrzebują mnóstwa nowych wrażeń, gdyż to jest dla nich stymulacją i napędem. Należy też zrozumieć i to, że naturalnym żywiołem dla nich jest ludzkie środowisko, tłum, rozgardiasz i targowisko różności. W miłości potrzebują przede wszystko wysłuchania i wygadania się, a to dla nich najlepsza psychoterapia.

Bliźnięta preferują związki z przedstawicielami pokrewnych żywiołów: powietrznych i ognistych. Związki z Wagami i Wodnikami są niezłe, choć zbyt przeintelektualizowane, zbyt chłodne i pozbawione żarliwości, a ta jest możliwa w połączeniu z Lwami i Baranami. Związki ze Strzelcami są bardzo dynamiczne i ciekawe, choć nie bez cienia rywalizacji i szaleństwa. Trudne, choć możliwe są relacje z Rybami i Pannami. Są to wprawdzie niepokrewne żywioły, lecz wspólne jakości (zmienne). Najtrudniejsze, gdyż wymagające ogromnego wzajemnego zrozumienia, które tu bardzo trudno uzyskać, to związki z Bykami, Rakami, Koziorożcami i Skorpionami. Relacje Bliźniąt z przedstawicielami swoich znaków mogą być ciekawe, lecz połączenie dwóch bałaganiarzy i nerwicowców może być tragikomiczne dla obojga.

Piotr Gibaszewski
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Księga run - jak wykorzystać potęgę znaków runicznych

Najbardziej kompletna książka o runach dostępna na polskim rynku. Odkrywa tajemnice symboli runicznych oraz uczy skutecznego stosowania ich w praktyce, aby zapewnić sobie ochronę i pomyślność. »