Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Harmonia i Energia, 23-30 lipca

Harmonia i Energia, 23-30 lipca

Rodzaj:
Data:
23.07.2011
Państwo:
Polska
Adres:
Orzechowo Morskie, x
Kontakt:
509 966 800, info@przestrzenserca.pl
Dodał:
Słowa kluczowe:
morze ,  milena lorkiewicz.wczasy ,  nadapriya ,  orzechowo morskie ,  23-30 lipca ,  harmonia i energia ,  mudry ,  medytacje ,  taniec

« Powrót

Opis

Harmonia i Energia

23-30 lipca, Orzechowo Morskie

niezapomniane wczasy nad morzem

Każdy z nas potrzebuje czasem odetchnąć od codzienności, zwolnić tempo życia i w ciszy wsłuchać się w swój wewnętrzny głos. Jako ludzie potrzebujemy nie tylko pasywnego relaksu, ale także głębokiej regeneracji ciała, umysłu, serca i ducha. Program wyjazdu "Harmonia i Energia" to swoista synergia różnych technik pracy z ciałem, umysłem, sercem i duchem, dzięki którym doświadczysz prawdziwej odnowy swoich sił witalnych.

Wśród ciszy drzew, śpiewu ptaków i szumu morskich fal...
Ukoisz swoje zmysły, serce i ducha.
Daj się porwać przepływowi energii!

Jakie atrakcje Cię czekają?


poranne spacery i odświeżające, dodające energii ćwiczenia oddechowe
wspólna praktyka hatha jogi wg Swamiego Sivanandy, aby zharmonizować ciało, umysł i ducha

OM Healing - regenerująca sesja medytacyjnej dźwiękoterapii
Flow of energy - unikalny warsztat tańca współczesnego
Kurs mudr wg Swamiego Vishwanandy - joga dla palców
wspólna wieczorna medytacja z podziękowaniem za miniony dzień
Hatha Joga harmonia ciała, umysłu i ducha


Dzień powitamy od spaceru i porannej sesji ćwiczeń oddechowych wśród ciszy drzew i śpiewu ptaków. Z nową siłą poddamy się praktyce ćwiczeń jogi. Joga - czyli droga do osiągnięcia harmonii ciała i umysłu, poprawienia zdrowia i samopoczucia. W naszej ofercie wczasów: Harmonia i Energia proponujemy klasyczną hatha jogę, wg przekazu jednego z największych joginów XX wieku, wybitnego humanisty, medyka i filozofa Swamiego Sivanandy. Metoda ta odwołuje się do prastarych technik uprawiania jogi: bez przyrządów (używamy tylko mat przeciwpoślizgowych), z zachowaniem kolejności wykonywania asan, z uwzględnieniem ćwiczeń oddechowych (pranajama) oraz relaksacyjnych (savasana).

Jeżeli oczekujesz od jogi więcej niż tylko usprawnienia funkcjonowania ciała jest to ścieżka właśnie dla ciebie. Podczas sesji nauczysz się słuchać samego siebie, z szacunkiem odkrywając wielkie możliwości swojego ciała i ciszę umysłu. Sesje jogi prowadzimy z uwzględnieniem stopnia zaawansowania uczestników. Zatem w zajęciach uczestniczyć mogą osoby dalece zaawansowane, jak i początkujący.

Zajęcia poprowadzi Nadapriya, Milena Lorkiewicz.

Mudry potęga małych gestów

Po południu czeka Cię fascynujący warsztat mudr, jogi dla palców, w których przekonasz się jak wielka siła tkwi w małych gestach i dowiesz się co nieco na temat mowy Twojego ciała.

Mudry to tradycyjne gesty tradycji Wschodu, które przywracają Ci stan wewnętrznej równowagi, dzięki czemu zaczynasz doświadczać wyższych, rozwijających wibracji miłości, spokoju, akceptacji i wdzięczności. Samo słowo "mudra" wywodzi się z sanskryckiego mudrave. Mud oznacza szczęście, zaś drave wydobywanie na powierzchnię. Mudry pomagają wydobyć na powierzchnię Twojej świadomości wewnętrzne poczucie szczęścia i usuwają wszelkie blokady - zarówno te na poziomie fizycznym, jak i te, na poziomie mentalnym i duchowym - które nie pozwalają Ci doświadczać go w każdej sekundzie Twojego życia. Przywracają Cię do stanu Twojej naturalnej harmonii i homeostazy.

Na warsztacie poznasz 10 unikalnych mudr przekazanych przez Swamiego Vishwanandę - 10 prostych i praktycznych narzędzi, które będziesz odtąd mógł wykonywać kiedykolwiek i gdziekolwiek zechcesz, zawsze gdy będziesz tego potrzebować. Warsztat poprowadzi Achala, Sylwia Kuran.

 

Flow of energy

unikalny warsztat tańca współczesnego


Taniec współczesny jest żywą i stale zmieniającą się formą sztuki. Postrzegany jest jako ujście dla intuicji lub nieświadomych uczuć niedostępnych werbalnej ekspresji, ulega ciągłym przemianom i wzbogaca się o nowe doświadczenia wynikające z przeżyć twórczej jednostki. Ciało fizyczne, eteryczne, jaźń człowieka oraz zachodzące między nimi interakcje kryją nieskończone możliwości wyrazowe, jeśli tylko odkryje się i wyzwoli tkwiące w nim siły twórcze. Nic też dziwnego, że taniec współczesny bez względu na wielość jego koncepcji od samego początku celował w rozbudzaniu indywidualnych cech osobowości twórczej człowieka. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności fizyczne, jak również zrelaksować się, uwolnić ciało od napięć i stresu, poczuć przestrzeń i przepływ energii oraz dla tych, którzy chcą poznać samego siebie i odczuwać radość z naturalnego ruchu.

Wsłuchaj się w swój indywidualny i naturalny rytm, pozwól by dźwięki muzyki wypełniły twoje ciała wprawiając je w ruch w poczuciu wolności, lekkości i przestrzeni!

Zajęcia poprowadzi Nadapriya, Milena Lorkiewicz.

 

OM Healing

medytacyjna terapia dźwiękiem


"Dźwięk ma moc przenikania przez nasz organizm i rezonowania z samą naszą esencją, dzięki czemu wewnętrzny chaos, konflikt i dysonans może się niemal natychmiastowo przerodzić w idealną harmonię. Wierzę głęboko - i widziałem na własne oczy tego dowody - że wibracje dźwiękowe znajdują się pośród najbardziej potężnych metod leczenia, wykorzystywanych przez terapeutów XX wieku. Dzięki procesowi indukcji, dźwięk ma moc transformowania tłumionych negatywnych emocji w stan psychicznej równowagi, co ma natychmiastowy, bezpośredni wpływ na naszą fizjologię. Indukcja dźwiękowa przywraca także harmonię pomiędzy naszym najskrytszym Ja, samą naszą esencją a wszechświatem, budząc w ten sposób na nowo naszą duchową świadomość."
- dr. Mitchell Gaynor, onkolog i dźwiękoterapeuta

 

OM Healing to starożytna metoda holistycznego uzdrawiania dźwiękiem OM. Polega ona intonowaniu dźwięku OM przez grupę osób siedzącą w specyficznej konstelacji, co wytwarza potężne pole elektromagnetyczne, oddziałujące w sposób uzdrawiający nie tylko na osoby siedzące w grupie, ale także na całe otoczenie. Każdy, kto choć raz doświadczył uzdrawiającej mocy medytacyjnego kręgu OM, opisuje to jako głębokie, niezapomniane przeżycie. Przez wieki metoda ta była zapomniana. Dzisiaj, w XXI wieku, Swami Vishwananda przywrócił ją światu, dzięki czemu możemy teraz czerpać z niej korzyści.

Warsztat OM Healing poprowadzi Achala, Sylwia Kuran.

 

Nauczycielki


Nadapriya, Milena Lorkiewicz - nauczyciel jogi i pilates w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie. Założycielka szkoły tańca Mila Dance i współtwórca Om Centrum. Z wykształcenia mgr AWF w Warszawie. Spełniona tancerka i wieloletni personal trener oraz szkoleniowiec zajęć warsztatowych. Praktykuje jogę od 13 roku życia, pilates niewiele krócej. Dziś dzieli się swoim doświadczeniem ucząc młodych adeptów sztuki baletowej oraz organizując wakacyjne wyjazdy z jogą i tańcem w urokliwe zakątki świata.

Milena swój artystyczny portret zawdzięcza pedagogom i artystom: Barbara Hanl (solistka baletu Sz-n ), Ewa Szymańska (pedagog prowadzący OSB Poznań), Ewa Wycichowska (dyr. PTT Poznań), Jolanta Rybarska, Teresa Memhez (pedagodzy TM Roma i TW w Warszawie) oraz Alassane Wat ( świadomość ciała, latin jazz ), Andrzej Glegolski (taniec klasyczny – Paryż), Jacqueline Fynneart (barre au sol – Paryż ), Laura i Ivan Alonso, Iliana Alwarado (Kuba - Łódź), Darryl Toulon (taniec współczesny - Graz), Michael King, Bogna Janik ( Pilates – Londyn – OM Polska), Swami Atmaramananda (joga - SYVZ).

“Taniec od zawsze jest wyrazem mojej wrażliwości i sztuką uwalniania emocji. To moja droga do samopoznania, większej świadomości i umiejętności wyrażania siebie. Swoisty sposób ucieczki od przyziemności i zawirowań codzienności stał się stylem i sposobem życia w pełni, w harmonii z otaczającym światem. Joga jest dla mnie drogowskazem do złotego środka w dwubiegunowej naturze istnienia.”


 Achala, Sylwia Kuran spełniona nauczycielka rozwoju osobistego i medytacji. Założycielka pracowni rozwoju Przestrzeń Serca. Sztukę jogi i medytacji praktykuje od 15 roku życia. Całkowicie poświęciła temu swoje życie, gdyż głęboko wierzy w ogromny potencjał ludzkiej świadomości, a także doświadcza go w swoim życiu codziennym. Począwszy od 2008 roku, kiedy to została certyfikowanym nauczycielem medytacji, działa aktywnie w całej Polsce prowadząc różnego rodzaju warsztaty i zajęcia indywidualne. Najważniejsze wartości to dla niej spójność, autentyczność, cierpliwość, miłość oraz intuicja.

Medytacji oraz technik rozwoju osobistego i duchowego Achala uczyła się bezpośrednio od mistrza: Swamiego Vishwanandy, swojego nauczyciela. Jest jednym z niewielu na świecie certyfikowanym nauczycielem Atma Kriya, Simply Meditation, OM Healing oraz mudr.

“Wierzę, że to, czego każdy z nas najbardziej potrzebuje w dzisiejszych czasach to szczere, otwarte serce, które potrafi kochać w sposób nieuwarunkowany. Przestrzeń serca jest miejscem, w którym doświadczamy swojej wolnej, bezwarunkowej natury. Przekonałam się, że gdy na co dzień zaczynam coraz to bardziej żyć ze świadomością zakotwiczoną w sercu, wtedy spoglądam na cały otaczający mnie świat z zupełnie innego poziomu: z poziomu miłości, współczucia, autentyczności i bezwarunkowej akceptacji. Jest to dla mnie coś tak pięknego, że postanowiłam dzielić się tym z innymi i uczynić z tego moją życiową misję.”


Logistyka

Co, gdzie, jak?


Wczasy Harmonia i Energia odbywają się w niezwykłym miejscu: w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Leśnik”, który znajduje się w miejscowości Orzechowo Morskie (5 km na wschód od Ustki i 115 km na zachód od Gdańska). Urokliwe, wydmowe wybrzeże Morza Bałtyckiego, piękne przestrzenne plaże i cisza od miejskiego zgiełku stanowią oazę spokoju i doskonałe miejsce dla jogi i medytacji.

Zapewniamy ucztowanie w stylu jogi. Codziennie serwowane są dwa pełnowartościowe posiłki wegetariańskie. Właściwe odżywianie jest witalną częścią Twojego pobytu. W celu utrzymania właściwej atmosfery podczas wyjazdu z jogą nie wskazane jest spożywanie mięsa, ryb, jajek, narkotyków, picie alkoholu, kawy, czarnej herbaty, palenie papierosów. Nie zapewniamy indywidualnych potrzeb dietetycznych.

Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat. Wpłać wybraną kwotę na konto do 1 czerwca i zaoszczędź 200 zł. inwestycji! Cena zawiera nocleg, wyżywienie, codzienne sesje ćwiczeń oddechowych, jogę, warsztaty i program wieczorny.


Wpłata do 1 czerwca


Pokój wieloosobowy:
Pokój 2-osobowy:
Pokój 1-osobowy:
1180 zł. - osoba dorosła, 900 zł. - dziecko
1320 zł. - osoba dorosła, 1000 zł. - dziecko
1600 zł. - osoba dorosła

Wpłata po 1 czerwca


Pokój wieloosobowy:
Pokój 2-osobowy:
Pokój 1-osobowy:
1380 zł. - osoba dorosła, 1000 zł. - dziecko
1520 zł. - osoba dorosła, 1100 zł. - dziecko
1800 zł. - osoba dorosła

Informacje i zapisy

Achala, Sylwia Kuran
tel. 509 966 800
info@przestrzenserca.pl Nadapriya, Milena Lorkiewicz
tel. 501 122 775
nadapriya@omcentrum.com

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Sok z młodego jęczmienia. Eliksir młodości i gwarancja zdrowia.

Jedna szklanka soku z młodego jęczmienia pobudzi Cię z rana bardziej niż kawa, a wypita między posiłkami doda dużo energii. Jeden taki koktajl dostarczy dwa razy więcej wapnia niż kubek mleka. »