Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Filozofia i religia

23 września Święto Plonów - święto żniw - celtyckie święto Mabon

Autor Krystyna Kwiecinski, 21.09.2014

23 września jest celtyckim świętem zwanym Mabon. Ten dzień jest jednocześnie początkiem jesieni, kończy okres lata i letniego ciepła. Dzień ten różni się od wszystkich innych w roku tym, że długość dnia jest taka sama jak długość nocy. »

Czytać a wiedzieć

Czytać a wiedzieć

Autor Paweł Karwat, 11.05.2014

Jestem zwolennikiem podejścia platońskiego do filozofii: wiedza filozoficzna nie jest wiedzą teoretyczną. Nie da się jej spisać i opublikować. Wiedza filozoficzna to u Platona prawda-mądrość. »

Budda nie był(by) buddystą

Budda nie był(by) buddystą

Autor Krzysztof Chrząstek, 25.08.2013

Budda to ciekawa postać. Wielu łączy go tylko z mistycznym guru siedzącym w postawie medytacyjnej pod świętym drzewem bodhi (figowiec). Co ciekawe, również z Jezusem łączy się opowieść dotycząca tego, co uczynił biednemu drzewu figowemu, na którym nie znalazł owoców. Inni widzą Jego figurki z dużym brzuchem, uśmiechniętego od ucha do ucha. »

Duchowe Mity

Duchowe Mity

Autor Krzysztof Chrząstek, 07.07.2013

Żyjemy w świecie mitów. Od pokoleń karmi się nas opowieściami, w które święcie wierzymy. Zaczytujemy się w historiach mędrców i świętych, podziwiając ich czyny i duchowe osiągnięcia. Tymczasem nie wszystko musi być w nich do końca prawdziwe. »

Plotyn i neoplatonizm

Plotyn i neoplatonizm

Autor Piotr Gibaszewski, 15.04.2012

Kim był Plotyn, jakie znaczenie miał neoplatonizm w tworzeniu się filozofii ezoterycznej, gnostyckiej, w rozwoju magii, alchemii i astrologii. O fascynującej postaci Plotyna pisze Piotr Gibaszewski. »

Skąd wziąć Palmę?

Skąd wziąć Palmę?

Autor www.mowimyjak.pl, 01.04.2012

Czy kiedykolwiek miałeś okazję zrobić Palmę? Zobacz filmik instruktażowy i poznaj proste techniki na wykorzystanie tanich i łatwo dostępnych materiałów do wykonania imponujących dekoracji. »

Zwątpienie

Zwątpienie

Autor ks.Artur Stopka, 25.02.2012

Luty to jeden z "najcięższych" miesięcy w roku. Jesteśmy zmęczeni zimnem, brakuje nam słońca, fizycznie i psychicznie czujemy się wyczerpani. Spada motywacja i chęć do działania. Co wtedy robić? »

Religia Wierzenia i Uzdrawianie Ludów Oceanii

Religia Wierzenia i Uzdrawianie Ludów Oceanii

Autor Prema Dharmin, 03.12.2011

Huna to bardzo popularny i modny temat. Jak wszystko, co odnosi się do zdrowia i uzdrawiania. Warto jednak zobaczyć techniki uzdrawiania i masażu w kontekście duchowej i religijnej kultury z której pochodzą. Monoteizm ludów Oceanii jest mało znany, ale bardzo pouczający. Podobnie i praktyki Kahunów. »

Zen

Zen

Autor Rafał Seremet, 30.10.2011

Zen jest sztuką doświadczania każdej chwili w głębokiej harmonii. Możemy mówić o "formalnej praktyce Zen" i "Zen nieformalnym". Formalną praktyką Zen jest trening medytacyjnego siedzenia w stanie wyciszenia i obserwacji, zaś nieformalną praktyką zen - równie istotną - jest właśnie doświadczanie harmonii w każdej chwili naszego życia. »

Prawa Miłości

Prawa Miłości

Autor Beinsa Duno, 15.07.2011

Poprzez zastosowanie pewnych praw można wykorzystać siłę Miłości. Poznaj te prawa, a jeśli chcesz zastosuj w swoim życiu i zobacz jak wszystko zaczyna się zmieniać... »

Miłość dobrotliwa

Miłość dobrotliwa

Autor Beinsa Duno, 14.07.2011

Nie mamy cierpliwości, czasami nie okazujemy nawet należącej się ludziom zwykłej dobrotliwości. Niektórzy mówią, że kochają kogoś, lecz źle opowiadają o nim innym. To, co im opowiadają, pewnego dnia odbije się na nich samych, ponieważ to, co człowiek posieje, to będzie zbierał. A Ty jak postępujesz? »

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Pomost Poznania - odkryj swoją prawdziwą naturę

Prezentujemy wywiad z Teresą Muchą - nauczycielem Reiki Usui, realizatorem cieszących się popularnością warsztatów "Pomost Poznania", których celem jest przybliżenie człowieka do jego prawdy i wsparcie indywidualnego procesu jego przemiany. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »