Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Filozofia i religia

23 września Święto Plonów - święto żniw - celtyckie święto Mabon

Autor Krystyna Kwiecinski, 21.09.2014

23 września jest celtyckim świętem zwanym Mabon. Ten dzień jest jednocześnie początkiem jesieni, kończy okres lata i letniego ciepła. Dzień ten różni się od wszystkich innych w roku tym, że długość dnia jest taka sama jak długość nocy. »

Czytać a wiedzieć

Czytać a wiedzieć

Autor Paweł Karwat, 11.05.2014

Jestem zwolennikiem podejścia platońskiego do filozofii: wiedza filozoficzna nie jest wiedzą teoretyczną. Nie da się jej spisać i opublikować. Wiedza filozoficzna to u Platona prawda-mądrość. »

Budda nie był(by) buddystą

Budda nie był(by) buddystą

Autor Krzysztof Chrząstek, 25.08.2013

Budda to ciekawa postać. Wielu łączy go tylko z mistycznym guru siedzącym w postawie medytacyjnej pod świętym drzewem bodhi (figowiec). Co ciekawe, również z Jezusem łączy się opowieść dotycząca tego, co uczynił biednemu drzewu figowemu, na którym nie znalazł owoców. Inni widzą Jego figurki z dużym brzuchem, uśmiechniętego od ucha do ucha. »

Duchowe Mity

Duchowe Mity

Autor Krzysztof Chrząstek, 07.07.2013

Żyjemy w świecie mitów. Od pokoleń karmi się nas opowieściami, w które święcie wierzymy. Zaczytujemy się w historiach mędrców i świętych, podziwiając ich czyny i duchowe osiągnięcia. Tymczasem nie wszystko musi być w nich do końca prawdziwe. »

Plotyn i neoplatonizm

Plotyn i neoplatonizm

Autor Piotr Gibaszewski, 15.04.2012

Kim był Plotyn, jakie znaczenie miał neoplatonizm w tworzeniu się filozofii ezoterycznej, gnostyckiej, w rozwoju magii, alchemii i astrologii. O fascynującej postaci Plotyna pisze Piotr Gibaszewski. »

Skąd wziąć Palmę?

Skąd wziąć Palmę?

Autor www.mowimyjak.pl, 01.04.2012

Czy kiedykolwiek miałeś okazję zrobić Palmę? Zobacz filmik instruktażowy i poznaj proste techniki na wykorzystanie tanich i łatwo dostępnych materiałów do wykonania imponujących dekoracji. »

Zwątpienie

Zwątpienie

Autor ks.Artur Stopka, 25.02.2012

Luty to jeden z "najcięższych" miesięcy w roku. Jesteśmy zmęczeni zimnem, brakuje nam słońca, fizycznie i psychicznie czujemy się wyczerpani. Spada motywacja i chęć do działania. Co wtedy robić? »

Religia Wierzenia i Uzdrawianie Ludów Oceanii

Religia Wierzenia i Uzdrawianie Ludów Oceanii

Autor Prema Dharmin, 03.12.2011

Huna to bardzo popularny i modny temat. Jak wszystko, co odnosi się do zdrowia i uzdrawiania. Warto jednak zobaczyć techniki uzdrawiania i masażu w kontekście duchowej i religijnej kultury z której pochodzą. Monoteizm ludów Oceanii jest mało znany, ale bardzo pouczający. Podobnie i praktyki Kahunów. »

Zen

Zen

Autor Rafał Seremet, 30.10.2011

Zen jest sztuką doświadczania każdej chwili w głębokiej harmonii. Możemy mówić o "formalnej praktyce Zen" i "Zen nieformalnym". Formalną praktyką Zen jest trening medytacyjnego siedzenia w stanie wyciszenia i obserwacji, zaś nieformalną praktyką zen - równie istotną - jest właśnie doświadczanie harmonii w każdej chwili naszego życia. »

Prawa Miłości

Prawa Miłości

Autor Beinsa Duno, 15.07.2011

Poprzez zastosowanie pewnych praw można wykorzystać siłę Miłości. Poznaj te prawa, a jeśli chcesz zastosuj w swoim życiu i zobacz jak wszystko zaczyna się zmieniać... »

Miłość dobrotliwa

Miłość dobrotliwa

Autor Beinsa Duno, 14.07.2011

Nie mamy cierpliwości, czasami nie okazujemy nawet należącej się ludziom zwykłej dobrotliwości. Niektórzy mówią, że kochają kogoś, lecz źle opowiadają o nim innym. To, co im opowiadają, pewnego dnia odbije się na nich samych, ponieważ to, co człowiek posieje, to będzie zbierał. A Ty jak postępujesz? »

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Jasne zasady dla naszych związków

Dziedzina naszych związków, tak pełna na ogół cierpienia i chaosu wymaga on nas jasno sprecyzowanych zasad. Co się dzieje, kiedy ich nie mamy? Rządzi nami nasza podświadomość. Kierują nami nasze lęki i żądze. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »