Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Jak poprawić sobie nastrój

Autor nianiaoogg, 22.11.2010

Zamieszczamy krótkie i proste ćwiczenie na poprawę nastroju. Przerwanie spirali narzekania i wiecznego niezadowolenia jest łatwiejsze niż myślisz! Sprawdź ile frajdy możesz z tego mieć!

Zimno, szaro, smutno. Dopiero ranek, a więc przed większością nas jeszcze kilka godzin w pracy, w której na pewno zdarzy się coś nieprzyjemnego. Potem wrócimy do domu (płaczące dziecko, gderliwa żona, awaria Internetu) robiąc po drodze zakupy (kolejki, drożyzna). Jednym słowem – dramat.
 
Jesteśmy mistrzami w narzekaniu, prawda? A narzekanie tylko wprowadza nas w jeszcze gorszy nastrój i sprawia że wszystko ma jeszcze bardziej czarne barwy. STOP! Przerwanie spirali narzekania i kiepskiego samopoczucia nie jest wcale takie trudne – można tego dokonać za pomocą jednego, krótkiego ćwiczenia, które regularnie powtarzane pomoże nam w „always look on the bright side of life„.

Ćwiczenie jest proste i wymaga zaangażowania zaledwie przez dwie minuty. Można je uskutecznić na przykład jadąc rano autobusem.

Mimo że za oknem szaro i smutno a przed godzina usłyszałeś, że „kochanie, mamusia przyjeżdża na weekend”, znajdź 3 -5 rzeczy za które możesz być dziś wdzięczny i które mają pozytywny wydźwięk. Nie muszą to być rzeczy dużego kalibru – liczy się każde najmniejsze przyjemne wydarzenie. Regularnie powtarzane ćwiczenie sprawi, że każdy ranek będzie odrobinę bardziej przyjemny, a Twoje pozytywne nastawienie pozwoli Ci dostrzegać więcej pozytywów.

Dlaczego to działa – psychologia

Do dobrobytu przyzwyczajamy się bardzo szybko (nie tylko materialnego). Dlatego bardzo szybko tracimy zdolność do cieszenia się rzeczami czy wydarzeniami w momencie ich osiągnięcia.
 
Przykład? Proszę bardzo. Mróz za oknem daje się nam we znaki. Prawie codziennie narzekamy, że zimno, że już koniec lata, że paskudnie za oknem, znowu jesień i marzymy o wiośnie, spacerach w promieniach słońca i porzuceniu kurtek i czapek na rzecz lżejszej odzieży. Podobnie było w zeszłym roku i rok wcześniej i…tak dalej.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Ekologiczna gra planszowa - Nowa Cywilizacja

Nowa Cywilizacja jest jedyną grą ekonomiczną na polskim rynku, która uczy harmonijnego współdziałania człowieka i natury, inspiruje ideą wykreowania przestrzeni miłości, stworzenia szczęśliwej rodziny oraz używania tylko takiej wiedzy i technologii, które nie zaszkodzą środowisku. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »