Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na grudzień 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 06.12.2018

 
 
 
 
 

Kraj
Miłościwie nam panujące ugrupowanie „dobrej zmiany”, czyli prawicowa koalicja Zjednoczonej Prawicy, nie zapisze ostatnich tygodni do szczególnie pomyślnych. Wynik wyborczy do samorządów daleki był od zamiarów. PiS dostał potężny łomot w dużych miastach. Na osłodę PiS zdobył dobry wynik w sejmikach wojewódzkich, a to tylko dzięki temu, że opozycja nie zjednoczyła się, więc premię zjednoczeniową dostało Prawo i Sprawiedliwość. PiS jednak pierwszy raz uświadomiło sobie, że kolejne wybory może przegrać. Niepokojącym, niebezpiecznym dla PiS, wydarzeniem była afera wokół Komisji Nadzoru Finansowego i jej szefa, który złożył korupcyjną propozycję. PiS popełnia ten sam błąd, jak premier Leszek Miller po aferze Rywina uważając, że sprawa się rozejdzie po kościach i temat zniknie. Lewica zrozumiała to dopiero w dniu wyborów parlamentarnych. Pisowscy dygnitarze walczący z wolnymi mediami osiągną odwrotny efekt do zamierzonego, czyli scementowanie wolnego od wpływów rządowych środowiska dziennikarskiego. Rządzący dostali boleśnie po łapach ze strony ukochanej prezydentury Trumpa w postaci poważnego, twardego, obcesowego ostrzeżenia przed niszczeniem wolnych mediów, które wydała ambasador USA. Trzecim ciosem była przepchnięta w 3 godziny ustawa, która odkręca w części niszczącą niezależność sądów pseudo reformę wysyłającą na emeryturę sędziów po to tylko, by się ich pozbyć z Sądu Najwyższego. Na drodze do białoruskiego modelu władzy sądowniczej stanął Trybunał Sprawiedliwości UE.

Koniunkcja Urana przez IC horoskopu polskiej akcesji do UE była zapowiedzią, że czeka nas jakiś mocny, ostry wstrząs w relacjach z Brukselą. Mógł być to krok w kierunku Polexitu. Jednak wybuchowe, uraniczne wpływy często przynoszą radykalny zwrot, który nastąpił. PiS sądził, że jak odkręci w parlamencie swoją „reformę”, to Bruksela nam odpuści. Okazało się, że TSUE nie zamierza na tym kończyć i wyda wyrok, co będzie kolejnym ciosem dla władzy. Niech jednak opozycja się nie cieszy, że PiS idzie na przegraną. O ile horoskop wyborów do parlamentu europejskiego jest dla opozycji zapowiedzią błyskotliwego sukcesu, to już w jesiennych wyborach parlamentarnych nie będzie tak wesoło. Tenże horoskop jest trudny dla opozycji, która może pójść do wyborów podzielona i wtedy wybory przegra. Jeśli będzie zjednoczona jest pewna niewielka szansa na to, że przejmie władzę. Politycznych wstrząsów nie będzie nam w kraju w grudniu brakować. W horoskopie chrztu z 966 roku Saturn wchodzi w opozycję z Marsem. Zaś w horoskopie III RP Saturn tranzytować będzie Słońce. Nie ma zatem mowy, by obecna władza odpuściła, złagodniała, zrezygnowała z konfrontacyjnej postawy. Próbując się zasłaniać przed aferą KNF dojdzie do jakichś spektakularnych aresztowań działaczy poprzedniej władzy lub ujawnione zostaną kompromitujące ją informacje.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Refleksja na 2014 rok.

Rok 2013 był uznawany za przełomowy. Dla osób, które rozwijają się duchowo przełomowym jest każdy dzień. Ten, kto żyje w prawdzie powinien się często zmieniać ? miał głosić Konfucjusz. Istnieją różne przyczyny, za sprawą których można nieco przybliżyć sobie możliwości tego, jak ta zmiana może się potoczyć. Zawsze jednak w przypadku człowieka może ona wyglądać inaczej, niż się przypuszcza. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »