Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Duchowy Rozwój

Wprowadzenie do Huny cz. 5

Autor Paweł Karwat, 03.11.2018                                          Wprowadzenie do Huny, cz. 5


Każda wiedza techniczna wymaga od nas odpowiedniego przyswojenia, przełożenia jej na naszą logikę i umiejętności. Błędem wielu osób, może i większości jest to, że próbują uczyć się czegoś innego, obcego sobie, zamiast transponować to na własne doświadczenie.
Z Huną jest identycznie. Kiedy sięgamy po podręcznik to spotykamy się z hawajskimi słowami i nieznanymi nam technikami. Wszystko wydaje się być jeśli nie mistyczne, to tajemnicze, dlatego zagłębianie się w tego rodzaju zjawiska pomnaża pomieszania i w ogóle nie służy doświadczeniu.
Dopiero gdy pojawi się ktoś, kto pokaże nam jak korzystać z takiej a nie innej metody i wyjaśni nam to w zrozumiałym dla nas języku, mamy możliwość odpowiedniego poruszania się w kierunku Huny.
Huny nie da się poznawać z książek, z filmów i opisów w Internecie. Fakt, że można dysponować wiedzą podobną do Huny i być w stanie wykorzystać jakieś zawarte w książce rozwiązanie, ale będzie to możliwe tylko dzięki temu, że zna się podstawy.
Łatwo stać się specjalistą po przeczytaniu iluś tam podręczników, niemniej papierek lakmusowy, jakim są rzeczywiste umiejętności wykazuje zupełną ignorancję. Nie umiemy rozwiązywać problemów, nie mamy żadnych zdolności, poznaliśmy jedynie ćwiczenia i wbiliśmy sobie do głowy teorię.
Bez kogoś doświadczonego Huna będzie dla nas czymś enigmatycznym, o czym można co najwyżej pomarzyć albo porozmawiać. Nie będzie z kolei tym, czym być powinna - narzędziem do uzdrawiania sfery finansów, związku, zdrowia, rodziny i duchowości.
Chcąc uczyć się Huny potrzeba nam kogoś, kto pokaże nam zdolności, jakie są niezbędne dla rozwoju.
I tak ktoś, kto się uczy, otrzymuje od nauczyciela nie tylko słowa, ale, przede wszystkim, doświadczenie. Nauczyciel oddziałuje na jego ciało energetyczne, pomaga mu uświadomić sobie czakry, kanały energii i resztę struktury bioenergetycznej.
Bez tego Huna to tylko zabawa.
Jeśli chcemy naprawdę poznawać Hunę, najpierw musimy poznać swoje ciało energetyczne i jego właściwości. Dopiero wtedy wszystkie techniki stają się zrozumiałe i odpowiednio skuteczne.
Fakt, że czasami można, idąc drogą prób i błędów, albo w szczególnych warunkach wygenerować różne skutki, jako że chwilowo podnosi się wrażliwość energetyczna, jakieś trudne wydarzenie wprowadza nas w stan wyjątkowej świadomości, koncentracji i wrażliwości na doznania. Jeśli jednak Huna ma służyć jako poręczne narzędzie, potrzeba nam trwałych zdolności, nieustannego dostępu do ciała energetycznego, czakr, kanałów pranicznych.
Jak wspomniałem można te rzeczy poznawać poza Huną a potem stosować techniki Huny, które są podobne do wielu innych, z innych systemów. Niemniej bez tego nie da się uzyskać trwałych efektów.
Trening hawajski składa się przede wszystkim z rozwoju percepcji. Musisz nauczyć się widzieć tzw. aurę, wyczuwać ją dłońmi i korzystać z telepatii oraz jasnowidzenia. Twoje zmysły muszą rozszerzyć się o to, co nazywamy ciałem energetycznym. Inaczej nie ma Huny, pozostaje tylko zabawa.
Ktoś, kto poważnie myśli o nauce Huny powinien poszukać doświadczonego nauczyciela, niekoniecznie z tradycji hawajskiej. Serge Kahili King powiedział, że "można dodać Hunę do wszystkiego, co się wie, albo wszystko, co się wie dodać do Huny". To bez znaczenia. Niemniej trzeba coś wiedzieć - wiedzieć w sensie praktycznym, jako że Huna to wiedza techniczna. Z pustego i Salomon nie naleje.
Osoby stosujące Hunę podzielają doświadczenia bioenergoterapeutów, psychotroników, ale także te, jakie rozwinąć można na gruncie treningu jogi i tantry indyjskiej czy tybetańskiej. Rzeczywistość jest jedna. Dla osób jednak, które myślą tylko teoriami i pysznią się z przeczytania dużej ilości książek istnieje wiele rzeczywistości, przy czym żadna z nich nie jest tą, która istnieje. Są to rzeczywistości wirtualne, tworzone przez wyobraźnię, i żadna z nich nie działa, nie uzdrawia, nie ma mocy.
Hunę i na Hawajach dawniej, i dzisiaj na całym świecie poznaje się tylko w jeden sposób - nie przez kontakt z książką, ale z kimś, kto ma umiejętności, bo tylko ktoś taki może czegoś nauczyć, coś pokazać, do czegoś zaprowadzić.
Problem stanowi znalezienie kogoś naprawdę rzetelnego, jako że wielu reklamujących się jako nauczyciele Huny czy podobnych rzeczy niczego lub prawie niczego nie umie.
Gdy zagrożone jest zdrowie i życie wszystkie teorie tracą znaczenie, ważne są tylko umiejętności praktyczne. “Miarą prawdy jest skuteczność” (wniosek do Siódmej Zasady Huny Serge’a Kahili Kinga). 

www.MuninSzaman.pl - sesje Huny, szkolenia
www.Samana.pl - kursy lokalne z Huny, inne

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

W srebrnym świetle nocy

W srebrnym świetle nocy, wiele rzeczy przystoi. Noc tez rany goi, oraz ból ukoi. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »