Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na lipiec 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 05.07.2018

 
 
 
 
 
Kraj
Końcówka czerwca przyniosła kolejną falę znaczącego i poważnego zaostrzenia sytuacji w kraju. Już nie tylko na polu wewnętrznym, ale może przede wszystkim w naszych relacjach międzynarodowych. Nieszczęsna styczniowa nowelizacja ustawy o IPN, która miała połechtać nacjonalistyczny elektorat Prawa i Sprawiedliwości, wywołała międzynarodowy skandal, który na ostrzu nożna postawił nasze relacje z USA i Izraelem. Amerykańska administracja początkowo naciskała dyplomatycznie, że kneblowanie badań związanych z polskim udziałem w holocauście, nie jest akceptowalne. Twarda i buńczuczna postawa Warszawy sprawiła jednak, że USA i Izrael zagrali ostro uświadamiając władzom, że dalsze utrzymywanie tej sytuacji będzie mieć poważne konsekwencje w postaci wycofania amerykańskich baz z terenu Polski. No i nasza niezłomna patriotyczna władza podkuliła ogon i szybko odkręciła te zapisy. Okazało się, że ta tzw. „godnościowa” postawa szybko się kończy, gdy w grę wchodzą twarde i stanowcze argumenty. Kwadratura Urana do MC horoskopu premiera Morawieckiego sprawiła, że premier musiał przełknąć gorzką pigułkę i przyjąć na siebie niewdzięczną rolę tego, kto będzie prostował nacjonalistyczne wybryki „dobrej zmiany”.
 
Potężne napięcia i zawirowania związane z relacjami polskich władz z Unią Europejską znajdują swój finał w kolejnym etapie rozmontowywania państwa prawa, upadku liberalnej demokracji, oraz rozwijającej się stopniowo autorytarnej władzy kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego. Staczanie się w stronę – na razie – miękkiej dyktatury zapowiada niekonstytucyjne odwołanie prezesa Sądu Najwyższego, oraz kilkunastu innych sędziów. Zastrzeżenia Unii Europejskiej dotyczące niszczenia demokracji w Polsce mają miejsce od samego początku, czyli od kiedy Prawo i Sprawiedliwość uczyniło zamach na niezależność Trybunału Konstytucyjnego. Teraz ten proces nabrał rozpędu w związku z kolejnym etapem niszczenia trójpodziału władz przed autokratyczne rządy Kaczyńskiego. Jednak nie da się nie zauważyć, że Komisja Europejska nie odpalała ciężkich dział, a jedynie grilluje polski rząd. Wszystko na to wskazuje, że Bruksela nie miała ochoty na otwartą wojnę z Warszawą. Opieszałość Komisji Europejskiej we wprowadzaniu twardych działań pozwalała przypuszczać, że w zasadzie Unia nic nie zrobi. Kaczyński i PiS to doskonale wiedzą, więc sobie pogrywali z UE. Czy brutalne odwołanie sędziów z Sądu Najwyższego też nie wywoła żadnej relacji Brukseli? Wydawać by się mogło z logiki dotychczasowych procesów, że i tu nic się nie zmieni. Jednak chyba tym razem Bruksela otworzy walizkę z kodami do atomowych rakiet. Uran przechodzący przez Imum Coeli (fundament, bezpieczeństwo, stabilizacja) horoskopu akcesji Polski do UE z 2004 roku tworzy jeden z najmocniejszych w dotychczasowych czternastoletnich dziejach Polski w UE tranzyt w tymże horoskopie. Poprzedni tak mocny i wstrząsowy miał miejsce w roku 2007, gdy Pluton tranzytował ascendent horoskopu akcesji. Był to zaś rok, w którym upadła władza Prawa i Sprawiedliwości, i w którym zaczynało rosnąć napięcie między UE a Polską z mniej więcej podobnych powodów, co teraz. Uran na IC sprawia, że jeśli sprawa Polski trafi do luksemburskiego Trybunału Sprawiedliwości, konsekwencje dla rządów „dobrej zmiany” będą potężne i bolesne. Być może Bruksela dojrzała do zrozumienia, że pobłażanie Polsce niszczy autorytet unijnych instytucji. Może też zachętę dała amerykańska twarda presja w kwestii ustawy o IPN, gdy się okazało, że nasza dumna nacjonalistyczna władza z podkulonym ogonem grzecznie się wycofywała z głupich zapisów po twardym ultimatum Stanów Zjednoczonych i Izraela.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Jak przestać czuć się bezsilnym wobec problemów.

Dlaczego czujemy się bezradni? Ponieważ nie widzimy ogromnej ilości możliwości. Od tego ile zobaczysz zależy to ile zrobisz. Jeżeli nie postrzegasz energii, nie będziesz w stanie za jej pomocą uzdrawiać (mówiąc o postrzeganiu nie mam na myśli tylko zmysłu wzroku). Nieprzypadkowe działanie zależy od odpowiedniego poznania. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2019

Ciekawy i mocny układ trzech ważnych figur sprawia, że w nadchodzących tygodniach nuda i stagnacja nam nie grozą. Jakie są konsekwencje wyborów do Parlamentu Europejskiego? Jaka nas czeka jesień polityczna? Zapraszam do lektury prognozy na czerwiec 2019.
więcej »