Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Zmiana czasu

Autor fatnet, 27.03.2011


Interesującej analizy wpływu zmian czasu na nasze zdrowie dokonali szwedzcy naukowcy. Po przeanalizowaniu rejestrów szpitalnych z ostatnich dwudziestu lat stwierdzili, że zmiana czasu ma wpływ na częstotliwość występowania zawałów serca. Dr Imre Janszki z Karolinska Institute i dr Rickard Ljung, członek Szwedzkiej Narodowej Rady Zdrowia i Dobrobytu zauważyli, że zmianie czasu na zimowy towarzyszy spadek liczby zawałów serca, niestety efekt odwrotny występuje przy zmianie czasu na letni, a więc gdy przesuwamy zegarki o godzinę do przodu, co wiąże się ze skróceniem czasu snu. W ciągu pierwszych siedmiu dni liczba stwierdzanych ataków serca wzrastała średnio o 5 procent.

Obszar Chińskiej Republiki Ludowej rozciąga się na cztery geograficzne strefy czasowe. Jednak administracyjnie obowiązuje jedna (!) strefa czasowa, jest to czas pekiński, a więc geograficzny czas strefy najbardziej wysuniętej na wschód. Jest to pozostałość po dawnych czasach, gdy uważano, że całe Chiny powinny wstawać i kłaść się spać razem z Cesarzem, rezydującym w Zakazanym Mieście w Pekinie. Możliwe też, że obecnie jest to sposób na utrzymanie jedności w narodzie.. ;) W niektórych miastach najbardziej wysuniętych na zachód mieszkańcy muszą radzić sobie z dużą rozbieżnością pomiędzy obowiązującym czasem, a prawdziwym czasem lokalnym. Godziny rozpoczęcia pracy są więc odpowiednio późniejsze, lub nawet obowiązuje nieoficjalnie czas strefowy. Przy przekraczaniu granicy Chin z Afganistanem przesuwamy zegarki aż o 3,5 godziny.

zmianaczasu.fatnet.pl

Przeczytaj również:

Wróżby w deszczu - Japonia
Apiterapia
Z serca do serca

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Musi się w Tobie palić to co chcesz rozpalać w innych - wywiad z Adą Stolarczyk!

Ada Stolarczyk - twórczyni i osoba numer jeden portalu Ezoter. Z zawodu dziennikarka, właścicielka firmy Wysokie Wibracje, nauczycielka i inicjatorka plenerowych warsztatów Vedic Art, stażystka Psychoterapii Gestalt, terapeutka terapii czaszkowo-krzyżowej. Obecnie prowadzi sesje indywidualne z ramienia Stowarzyszenia Nowej Psychologii, sesje terapii czaszkowo-krzyżowej i pracy z ciałem oraz realizuje szereg warsztatów m.n. Wyrażając siebie, Gra Satori, Taniec sensualny, Mapa marzeń. Jest autorką relaksacyjnej płyty z wizualizacjami Twoje ciało zna odpowiedź. Dodatkowo organizuje rozwojowe wyprawy na Bali pt. Wracam do raju oraz trekkingi po polskich górach. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »