Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Niezwykłe Anioły

Wędrówka

Autor pao, 19.11.2010

Przytoczenie mitu mówiącego o wędrowce dusz i aniołów zwanych Eonami w świetle koncepcji umiarkowanego gnostycyzmu. Pao opisuje po krótcce naszą wędrówkę, jaką odbywamy na drodze do doskonałości.

Anioły nie są przypisane Biblii i wierze chrześcijańskiej jak to wielu sądzi. Pierwsze o nich zapisy (w pojęciu takim, jakie nam jest znane) pochodzą z Egiptu i Babilonii. Błędem by jednak było uznawanie, iż nie występowały w innych kulturach. Występowały i występują, choć z racji różnic kulturowych inaczej są nazywane, a ludzka pycha chce kłócić się o to, które słowa są trafniejsze do ich zobrazowania czy nazwania.

Kabaliści uszeregowali wiedzę o aniołach w sposób najczęściej teraz przytaczany, jednak zagłębiając się w temat znaleźć można wiele niuansów, teorii i opisów, które czasem zdają się sobie przeczyć. Jednak znów kłania się nam nasza własna ludzka pycha, bowiem to ona pcha nas w rozważania i wywyższania niektórych teorii ponad inne, niezależnie od ich wartości.

Osobiście bardzo lubię jeden mit i choć nie zamierzam go stawiać ponad inne teorie to jednak warto zapoznać się z koncepcją gnostycyzmu umiarkowanego w materii wędrówki dusz i aniołów- eonów samych w sobie. W ciekawy sposób obrazuje to nasz związek z aniołem, ale też pokazuje jak blisko nam do Stwórcy nie popadając przy tym w samozachwyt.

Zatem w skrócie:

Gdy człowiek umiera podejmuje wędrówkę. Jej celem jest Niebo, jednak nim tam dotrze czeka go kilka przystanków, a każdy z nich ma kluczowe znaczenie tak dla człowieka jak i dla jego Anioła. Gnostycy określali je Eonami, ale oni wogóle sporo poodwracali, choć znów wszelkie sprzeczności mają tu charakter sporu o słowa, ale to już inny temat. W każdym razie dusza podejmuje wędrówkę.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Oczyszczanie karmy!

Czy Twój los został z góry przesądzony, czy też możesz go odmieniać dzięki zmianie sposobu postępowania? Czy przy pomocy dobrych uczynków możesz oczyścić swoje życie ze śladów dawnych błędów? Co oznacza: zła i dobra karma? Jaki rodzaj karmy posiadasz? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »