Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Najpopularniejsze Terapie Naturalne i Zdrowie

Joga śmiechu - terapia dla zdrowia

Autor nianiaogg, 15.08.2010

Szczery i spontaniczny śmiech to samo zdrowie. Śmiejąc się nie tylko poprawiamy sobie nastrój, ale również pozytywnie oddziałujemy na nasze ciało. Wzrasta też nasz odporność. No dobrze, ale co zrobić, kiedy nie mamy absolutnie żadnych powodów do śmiechu? Zapisać się na Jogę Śmiechu.

Choć może to wydawać się dziwne, Joga ma swoją „śmiechową” odmianę. Pomysł na jogę śmiechu (Hasyayoga) stworzył indyjski guru Jiten Kohi. Podstawowym założeniem tej metody jest brak możliwości rozpoznania przez nasze ciało tego, czy śmiech jest naturalny czy fałszywy. Nawet więc wymuszając śmiech, ma on dobroczynne działanie na nasz organizm. Wymuszony śmiech również jest w stanie pozytywnie wpłynąć na nasz nastrój (zresztą pozytywny efekt obserwujemy nawet podczas czytania słowa „śmiech” – Wasz nastrój powinien więc już ulec znaczącej poprawie).

Pierwsze grupy śmiecho- jogi pojawiły się w Indiach. Pojedyncza sesja śmiechu trwa między 30 – 60 minut. Nie trzeba mieć przy tym żadnego powodu do śmiechu, w roli terapeuty nie występuje też komik. Nie stosuje się tu też żadnych wspomagaczy – po prostu siadamy i zaczynamy się śmiać. Podobno po chwili śmiejemy się już szczerze.

Poza Indiami, Joga Śmiechu uprawiana jest też coraz chętniej w USA, a zajęcia prowadzone są też od lat (z powodzeniem) w Filipińskich więzieniach. W Polsce udało mi się znaleźć jedne zajęcia z Jogi śmiechu – odbywają się w Sopocie,w każdą środę o 19.00 w sali SWPS. Zajęcia prowadzi Jacek Golański – psycholog i jogin. Jeśli macie dane dotyczące innych miejsc, w których można spróbować „śmiać się z niczego” – podajcie adresy w komentarzach.

Poniżej filmik z zajęć prowadzonych w Nowej Zelandii: 
  

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wibracja dźwięku kluczem do wzrostu świadomości

Dźwięk jest kluczem otwierającym wrota do głębszego samopoznania, pomaga przetransformować wszystko co negatywne; przekręcając, uaktywniając spiralę wzrostu duchowego. Jesteśmy dźwiękiem ponieważ wszystko co jest wibruje. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »